Penzion U Zámku

Penzion U Zámku

Ořechov 334, Ořechov
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Ing. Rostislav Trlida IČ: 68716478


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 300 Kč/noc
Bezbariérovosť
Úplná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Minibar
Fén
Wellness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zastávka
0,3 km

O ubytovaní

Penzion U Zámku sa nachádza v juhomoravskej obci Ořechov. V modernom ubytovaní, ktoré vzniklo nedávnou prestavbou pôvodného hostinca z 19. storočia, čaká na hostí skvelá gastronómia, privátne wellness a, samozrejme, lahodné miestne víno.

Ako už názov penziónu napovedá, nájdete ho doslova pár krokov od zámku Ořechov (50 m). Ten je síce verejnosti v súčasnej dobe uzavretý, avšak navštíviť môžete napríklad zámok Buchlovice (8,4 km), hrad Buchlov (11,8 km) alebo zámok Uherský Ostroh (14 km) so zaujímavou expozíciou v zámockom podzemí. Malebnú krajinu južnej Moravy môžete objavovať pri výletoch na viac ako 1200 km cyklotrás medzi sadmi a vinicami. Za krásnymi výhľadmi vyrazte na rozhľadňu Doubí (1,5 km), rozhľadňu Floriánka (3 km) alebo rozhľadňu Súsedská (12 km).

Skvelým cieľom pre celodenný výlet je vinárske mesto Kyjov (15 km), ktoré sa pre jeho architektúru európskeho juhu a zvlnenú krajinu v jeho okolí prezýva Moravské Toskánsko. Dominantami mesta sú nádherná renesančná radnica s vežou postavenou talianskymi staviteľmi v 16. storočí a renesančný zámoček Kyjov so sgrafitovou výzdobou. Ďalej v Kyjove nájdete vlastivedné múzeum s etnografickými expozíciami a vzácnou knižnicou a barokový kostol Nanebovzatia Panny Márie. Milovníci vína by sa rozhodne mali vydať do vinárskych uličiek v Nětčicích, Boršovských pivníc alebo do Slováckej galérie vín. Počas horských letných dní sa môžete osviežiť na kúpalisku Kyjov alebo v biotope v Bohuslaviciach (21 km).

Veľa zaujímavých miest ponúka aj mesto Hodonín (29 km), kde láka k návšteve napríklad Zoo Hodonín, Masarykovo múzeum, zámok Hodonín alebo Spievajúca fontána. Dokonalým miestom pre odpočinok sú kúpele Hodonín, kde sa lieči minerálnou vodou zvanou soľanka.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe typu Standard s vlastnou kúpeľňou. Súčasťou vybavenia je televízia, WiFi pripojenie, minibar, set na prípravu čaju a kávy a trezor. Izby Superior disponujú navyše balkónom.

Na čom si pochutnáte?

Každé ráno si pochutnáte na lahodných raňajkách, ktoré má podľa obsadenosti formu bufetu, alebo servírovanú. Potom je možné objednávať zo stáleho jedálneho lístka a večer sa môžete tešiť na servírovanú večeru.

Kde budete relaxovať?

Na prízemí sa nachádza privátny wellness, kde si užijete dokonalý relax v úplnom súkromí. Súčasťou wellness je fínska sauna, vírivka a odpočinková zóna.