Terme Dobrna - Hotel Vila Higiea ****

Terme Dobrna - Hotel Vila Higiea ****

Dobrna 50, Dobrna
Slovinsko

Prevádzkuje spoločnosť:
Terme Dobrna d.d. IČ: 5053587


+386 3 78 08 110

info@travelking.sk

Check In
od 13:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detské ihrisko
Minibar
Fén
Wellness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,2 km
Vzdialenosť od kúpeľov
0,2 km
Zastávka
0,3 km

O ubytovaní

Terme Dobrna - Hotel Vila Higiea **** sa nachádza v malebnom slovinskom mestečku Dobrna. S 600 rokov dlhou kúpeľnou tradíciou ide o vôbec najstaršie kúpele v Slovinsku. Vila prešla v roku 2020 kompletnou rekonštrukciou a teraz svojim hosťom ponúka moderné a štýlové izby, romantickú raňajkovú reštauráciu a príjemnú vonkajšiu terasu s krásnym výhľadom.

Vila je obklopená nádherným kúpeľným parkom, ktorého história siaha až do roku 1820. V parku je celkovo 5 označených energetických bodov s blahodarnými účinkami na psychiku a zmysly, a tak je toto miesto dokonalou oázou pokoja a pohody.

Panenskú prírodu v okolí môžete objavovať po mnohých turistických trasách, ktoré vás dovedú napríklad na hrad Kačji (2,5 km), k zámku Novi Grad (4 km), k mlynu Vovk (3,5 km) či k jaskyni Ledenica (3 km). S miestnou faunou a flórou sa zoznámite na 2,8 km dlhom náučnom chodníku lesom. V okolí je aj niekoľko krásnych kostolov. Ak budete mať náladu na náročnejšiu turistiku, môžete zdolať vrchol Paški Kozjak (10 km) alebo sa vydať až k jazeru Šmartno (14 km).

Skvelým výletným cieľom je aj tretie najväčšie slovinské mesto Celje (16 km). Jedno z najstarších tunajších miest sa môže pochváliť bohatou históriou, množstvom dochovaných architektonických pamiatok a významným kultúrnym zázemím. Navštíviť tu môžete monumentálny gotický hrad, niekoľko múzeí a galérií či krásny mestský les.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v luxusnej dvojlôžkovej izbe. Každá izba je vybavená klimatizáciou, WiFi pripojením, LED televíziou, minibarom, trezorom a telefónom. Súčasťou je aj vlastná kúpeľňa s fénom.

Na čom si pochutnáte?

V modernej hotelovej reštaurácii sa podávajú jedlá slovinskej a medzinárodnej kuchyne pripravované z prvotriednych lokálnych surovín. Raňajky aj večere majú formu bufetu, a tak môžete dopriať, čo hrdlo ráči. V priebehu dňa je možné objednávať špeciality zo stáleho jedálneho lístka. Súčasťou areálu hotela je aj útulná kaviareň s ponukou nápojov, ľahkého občerstvenia a domácich zákuskov. Milovníci vína určite ocenia, že hotel má vlastnú vínnu pivnicu.

Kde budete relaxovať?

Za odpočinkom sa vydajte do blízkeho wellness centra do Hotela Vita ****. Jeho vnútorné aj vonkajšie bazény sú plné liečivej termálnej vody. Dopriať si môžete tiež rôzne liečebné procedúry ako kúpele či masáže.

Čo všetko sa nachádza v termálnom wellness?

  • Vnútorná bazénová časť: relaxačný bazén s termálnou vodou (32 °C), detský bazén (32 °C), vírivka (35-36 °C)
  • Vonkajšia bazénová časť: relaxačný bazén s termálnou vodou (28-29 °C), detský bazén (32 °C)
  • Relaxačné a liečebné termálne kúpele
  • Arbora SPA: 2 fínske sauny, 2 turecké parné sauny, infrasauna, ľadová jaskyňa, ochladzovací bazén, vnútorná vírivka, 2 vonkajšie vírivky, 2 oddychové miestnosti, vonkajšia terasa, samoobslužný bar s nápojmi, ovocím a občerstvením