Terme Dobrna - Hotel Vila Higiea ****

Terme Dobrna - Hotel Vila Higiea ****

Dobrna 50, Dobrna
Slovinsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 13:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detské ihrisko
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od kúpeľov
0,2 km
Zastávka
0,3 km

O ubytovaní

Terme Dobrna - Hotel Vila Higiea ****sa nachádza v malebnom slovinskom mestečku Dobrna. S 600 rokov dlhou kúpeľnou tradíciou ide o vôbec najstaršie kúpele v Slovinsku. Vila prešla v roku 2020 kompletnou rekonštrukciou a teraz svojim hosťom ponúka moderné a štýlové izby, romantickú raňajkovú reštauráciu a príjemnú vonkajšiu terasu s krásnym výhľadom.

Vila je obklopená nádherným kúpeľným parkom, ktorého história siaha až do roku 1820. V parku je celkom 5 označených energetických bodov s blahodarnými účinkami na psychiku a zmysly, a tak je toto miesto dokonalou oázou pokoja a pohody.

Panenskú prírodu v okolí môžete objavovať po mnohých turistických trasách, ktoré vás dovedú napríklad na hrad Kačji (2,5 km), k zámku Novi Grad (4 km), k mlynu Vovk (3,5 km) či k jaskyni Ledenica (3 km). S miestnou faunou a flórou sa zoznámite na 2,8 km dlhom náučnom chodníku lesom. V okolí je aj niekoľko krásnych kostolov. Ak budete mať náladu na náročnejšiu turistiku, môžete zdolať vrchol Paški Kozjak (10 km) alebo sa vydať až k jazeru Šmartno (14 km).

Skvelým výletným cieľom je aj tretie najväčšie slovinské mesto Celje (16 km). Jedno z najstarších tunajších sa môže pochváliť bohatou históriou, množstvom dochovaných architektonických pamiatok i významným kultúrnym zázemím. Navštíviť tu môžete monumentálny gotický hrad, niekoľko múzeí a galérií či krásny mestský les.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v luxusnej dvojlôžkovej izbe. Každá izba je vybavená klimatizáciou, WiFi pripojením, LED televíziou, minibarom, trezorom a telefónom. Súčasťou je aj vlastná kúpeľňa s fénom.

Na čom si pochutnáte?

V modernej hotelovej reštaurácii sa podávajú jedlá slovinskej a medzinárodnej kuchyne pripravované z prvotriednych lokálnych surovín. Raňajky aj večere majú formu bufetu, a tak si všetkého môžete dopriať, čo hrdlo ráči. V priebehu dňa je možné objednávať špeciality zo stáleho jedálneho lístka. Súčasťou areálu hotela je aj útulná kaviareň s ponukou nápojov, ľahkého občerstvenia a domácich zákuskov. Milovníci vína určite ocenia, že hotel má vlastnú vínnu pivnicu.

Kde budete relaxovať?

Za odpočinkom sa vydajte do blízkeho wellness centra do Hotela Vita ****. Jeho vnútorné i vonkajšie bazény sú plné liečivej termálnej vody. Dopriať si môžete aj rôzne liečebné procedúry ako kúpele či masáže. Pokiaľ zatúžite po výnimočnom zážitku, je k dispozícii privátne wellness s fínskou a parnou saunou.

Čo všetko sa nachádza v termálnom wellness?

 • Vnútorný relaxačný bazén s termálnou vodou (32 °C)
 • Vnútorný detský bazén (32 °C)
 • Vnútorná vírivka (35-36 °C)
 • vonkajší relaxačný bazén s termálnou vodou (28-29 °C)
 • vonkajší detský bazén (32 °C)
 • 3 fínske sauny
 • 2 pary - klasická a soľná
 • 2 Kneippove chodníky
 • Infrakabína
 • Ľadová jaskyňa a ochladzovací bazénik
 • Masážny bazén
 • Relaxačná zóna, vonkajšia terasa a vitamín bar