Hotel Corona ****

Hotel Corona ****

Masná 933, Kaplice
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
HOTEL CORONA s.r.o. IČ: 07688865


+420 777 714 521

info@travelking.sk

Check In
14:00 - 20:00
Check Out
7:00 - 10:00
Domáci maznáčik
za 150 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie nie je k dispozícii

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Fitness
Konferenčná miestnosť
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,2 km
Vzdialenosť od jazera
32 km
Zastávka
0,4 km

O ubytovaní

Prepychový Hotel Corona **** stojí v mestečku Kaplice, ktoré nájdete v južných Čechách, a to 10 km od Dolního Dvořiště, 20 km od Českého Krumlova a Českých Budějovíc a 34 km od Lipna.

Historické centrum Kaplic je mestskou pamiatkovou zónou a uvidíte tu krásnu radnicu s barokovou vežou (83 m), kamennú fontánu s brzdovým kameňom (68 m) alebo kaplnkou sv. Jozefa a sv. Barbory (280 m). Navštíviť môžete tiež Galériu Krampus (87 m) s výstavou rakúskych démonických masiek, Na výlet sa vydajte ku zrúcanine hradu Pořešín (6 km), na vyhliadku - polostrov Kozák (11 km) alebo vystúpte na 28 metrov vysokú rozhľadňu na Hradišťskom vrchu (4 km).

Zájdite si tiež do Českého Krumlova (20 km), ktorý patrí k najkrajším mestám v Českej republike. Navštívte hrad a zámok Český Krumlov s 86 metrov vysokou hradnou vežou a rozsiahlymi záhradami alebo vonkajšie divadlo s otáčavým hľadiskom. Pre milovníkov umenia a poznania je tu Egon Schiele Art Centrum, 3D múzeum alebo Múzeum voskových figurín, kde si môžete zblízka prezrieť najznámejšie osobnosti sveta.

Neďaleko ležia aj České Budejovice (20 km), kde si pochutnáte na vynikajúcom juhočeskom kaprovi a pive Budweiser Budvar. K najnavštevovanejším pamiatkam tu patrí námestie Přemysla Otakara II., ktoré je s rozmermi 133x133 m jedným z najväčších v Európe. Na námestí uvidíte barokový Samsonovu fontánu s ohromujúcim priemerom 17 m, bludný kameň opradený povesťami a monumentálnu Čiernu vežu, z ktorej si môžete prehliadnuť na mesto z výšky 46 m.

Kde budete spať?

Ubytujete sa v pohodlných, elegantne vybavených izbách s interiérom ladeným do neutrálnych farieb. Samozrejmosťou je aj moderná kúpeľňa.

Dvojlôžková izba (20 m²) má vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a fénom, televíziu a WiFi pripojenie. V izbe nájdete komfortnú dvojlôžkovú posteľ a je možné pridať aj prístelku.

Štvorlôžková izba meria 30 m² a ponúka manželskú posteľ a 2 prístelky. Súčasťou izby je kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, televízia a WiFi pripojenie.

Na čom si pochutnáte?

V hoteli si pochutnáte na raňajkách formou bufetu. Trojchodové večere sa potom podávajú v susednej reštaurácii 100 m od hotela.

Kde budete relaxovať?

Na odpočinok zvádza wellness centrum s vírivkou a fínskou saunou. Zacvičiť si môžete vo fitness, kde vám je k dispozícii aj tréner. Zájdite si tiež do solária, alebo vyskúšajte jednu z masáží.