Spoznajte všetky krásy a pamiatky Českého Krumlova - zrekonštruovaný Pension Franko s rodinnou atmosférou bude ideálnym východiskovým bodom. Behom 10 - 15 minút od neho dôjdete k zámku, otáčavému hľadisku, grafitovej bane a ďalším monumentom mesta. Navyše si pochutnáte na kontinentálnych raňajkách a môžete využiť zľavu do výbornej reštaurácie.

O ubytovaní

Rodinný Pension Franko sa nachádza v pokojnej časti Českého Krumlova, cca 600 metrov od historického centra mesta. Ide o ideálny východiskový bod na prechádzky po pamiatkach, ale aj aktívnej dovolenky – v okolí nájdete tenisové kurty (3 m), plavecký bazén (350 m), skatepark (600 m) a ďalšie športové zariadenia.

Len 3 minúty chôdze od penziónu na vás čaká technická rarita - grafitová baňa (280 m), kde si v hĺbke 70 m pod povrchom zeme prezriete, ako sa ťažila tuha, a zveziete sa banským vláčikom. Za cca 15 minút potom dôjdete k hradu a zámku Český Krumlov s ikonickou hradnou vežou (950 m). Potom môžete pokračovať do nádhernej zámockej záhrady (1,1 km) s letohrádkom Ballarie. Priamo pred letohrádkom je umiestnené slávne otáčavé hľadisko, ktoré je významnou letnou scénou Juhočeského divadla.

O atraktívne výletné ciele však nie je núdza ani mimo mesta. Patrí k nim napríklad hrad Dívčí kámen (12 km), zámok Rožmberk (26,5 km) alebo Chodník korunami stromov Lipno (38,6). Pokiaľ patríte medzi vyznávačov aktívnej dovolenky, zavítajte k vodnej nádrži Lipno (19,5 km), ktorá ponúka nekonečné možnosti športových aktivít a vyžitia po celý rok. V zime si tu dokonca zalyžujete v Ski areáli Lipno (37,2 km) alebo v Skiparku Frymburk (30,3 km).

Kde budete spať?

Pension nedávno prešiel rekonštrukciou, ubytovaní preto budete v jednej z renovovaných izieb, ktoré sú ladené do svetlých farieb. Izieb je tu iba 11, takže je zaručený dostatok súkromia. K dispozícii budete mať buď manželské lôžko alebo dve oddelené postele, televíziu, chladničku a vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom.

Na čom si pochutnáte?

Súčasťou penziónu nie je klasická reštaurácia, podávajú sa tu ale kontinentálne raňajky. O zaujímavé gastronomické miesta ale, samozrejme, nebudete mať v Českom Krumlovej núdzi, vyskúšajte napríklad obľúbenú reštauráciu Rožmberská bašta (1,1 km).

Pension Franko

Pension Franko

Chvalšinská 252 , Český Krumlov
Česká republika

+420 728 658 175

pensionfranko@email.cz

Check In
14:00 - 18:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 100 Kč/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,8 km
Zastávka
0,2 km

Tipy na výlet

Český Krumlov (UNESCO)

Český Krumlov (UNESCO)Tip na výlet

Český Krumlov je perla Južných Čiech a právom tiež jedno z najnavštevovanejších miest u nás.Romantické mestečko s bohatou históriou a impozantným zámkom sa nachádza na rieke Vltave, ktorá dodáva celému miestu skutočne rozprávkovú atmosféru. V centre aj na nábreží na vás čakajú historické budovy, výborné reštaurácie, dobové obchodíky a predovšetkým veľa kultúrneho vyžitia. Celá oblasť, ktorá je nazývaná "Bránou Šumavy" je od roku 1992 zapísaná na zoznam UNESCO.

Čo nevynechať pri návšteve Českého Krumlova?

  • Štátny hrad a zámok Český Krumlov
  • Zámockú záhradu s otáčavým hľadiskom
  • Zámockú veža
  • Navštívte tiež Múzeum voskových figurín, 3D múzeum, Egon Schiele Art Centrum, Kostol sv. Víta alebo miestny pivovar.

Medzi najvýznamnejšie kultúrne podujatia patrí Medzinárodný hudobný festival Český Krumlov alebo Festival barokových umení.

Viac informácií
Kaplice
Kaplice
Holašovice (UNESCO)
Holašovice (UNESCO)
Chodník korunami stromov Lipno
Chodník korunami stromov Lipno