Krkonoše sú najväčšie a najobľúbenejšie české hory. Spoznajte ich pekne zblízka a ubytujte sa v Hospode na Peci *** priamo v Peci pod Sněžkou. Posilníte raňajkami v štýlovej krčme a potom vyrazíte spoznávať okolitú prírodu a výletné atrakcie. Priamo pred ubytovaním sa môžete napojiť na chodník vedúci na Sněžku aj ďalšie turistické trasy.

O ubytovaní

V Hospode na Peci *** na vás dýchne tá pravá horská atmosféra ako z Krkonošských rozprávok. Budova pochádza už z roku 1773 a aj napriek neskoršej stavebnej úprave si zachovala svoj jedinečný charakter. Má navyše skvelú polohu blízko zjazdových a bežeckých tratí a turistických trás vedúcich na hrebene Krkonôš. Nechajte sa vylákať na nejeden výlet. Okrem turistiky po okolitých vrchoch vrátane 8 km vzdialenej Sněžky sa vydajte napríklad na rozhľadňu Černá hora (7,8 km), na výlet do Dolu Kovárna (5,1 km), na zámok Vrchlabí (18,4 km) alebo do ZOO Dvůr Králové (40,6 km).

V lete vás privíta Relaxpark Pec pod Sněžkou (500 m) s lanovým centrom, bobovou dráhou a mnohými ďalšími aktivitami. K vodným radovánkam zase láka Aquacentrum Janské Lázně (15,3 km) s termálnym bazénom a Aquapark Špindlerův Mlýn (47,6 km) s toboganmi a divokou riekou. V zime potom oceníte, že zjazdovky skiareálu Pec pod Sněžkou sú vzdialené len cca 1,2 km. Ďalšie príležitosti na lyžovanie nájdete v neďalekej Velkej Úpe (2,6 km) alebo v Janských Lázních (14,7 km).

Kde budete spať?

Čaká vás ubytovanie v trojlôžkových izbách s prístelkou a v apartmánoch pre 4 - 6 osôb. K zariadeniu každej izby patrí satelitná TV a vlastná kúpeľňa so sprchovacím kútom a WC. Drevený nábytok tu opäť podčiarkuje horskú atmosféru.

Na čom si pochutnáte?

Ako napovedá už samotné tradičné prostredie reštaurácie, podáva sa tu najmä česká kuchyňa. Počas dňa a večer sa môžete občerstviť aj na bare.

Hospoda na Peci

Hospoda na Peci

142 , Pec pod Sněžkou
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Hospoda Na Peci s.r.o. IČ: 08998248


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 16:00
Check Out
do 10:30
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,4 km
Zastávka
0,4 km
Zjazdovka
1,2 km
Bežkovanie
1,2 km

Tipy na výlet

Krkonošský národný park v lete

Krkonošský národný park v lete Tip na výlet

Jeden z českých najkrajších národných parkov bol vyhlásený 17. mája 1963. Nekonečné možnosti pešej i cykloturistiky uspokoja zdatných športovcov aj každého, kto túži po pokojnej prechádzke nádhernou krkonošskou prírodou. Bohatý kultúrny život miestnych stredísk ponúkne odpočinok vašim nohám a zamestná vašu hlavu. Tak či tak, Krkonoše sú ideálnym miestom pre výlet. Nasajte čerstvý horský vzduch a užívajte si chvíle pokoja i zábavy.

Najväčšie lákadlá Krkonôš:

  • najvyššia hora Českej republiky Sněžka
  • Mumlavský vodopád
  • Chodník korunami stromov Krkonoše
  • Nevynechajte ani Čiernohorské rašeliniská, Krkonošské múzeum v Jilemnici, prechádzku k prameňu Labe a Labský vodopád.

Medzi najvýznamnejšie obce Krkonôš patrí Harrachov, Janské Lázně, Jilemnice, Špindlerův Mlýn, Vrchlabí, Pec pod Sněžkou či Rokytnice nad Jizerou. V Jánskych Lázňach si môžete užiť prechádzky po miestnej kolonáde alebo sa vyviezť kabínovou lanovou na vrchol Čiernej hory. V Harrachove navštívte múzeum skla a v Špindlerovom Mlýne zamierte za relaxáciou do aquaparku.

Viac informácií
Chodník korunami stromov Krkonoše
Chodník korunami stromov Krkonoše
Mumlavské vodopády
Mumlavské vodopády
Aquapark Špindlerův Mlýn
Aquapark Špindlerův Mlýn