Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Jazero Lünersee

Lünersee, kedysi jedno z najväčších prírodných horských jazier vo východných Alpách, leží v nadmorskej výške 1 970 m. Nachádza sa na konci údolia Brandnertal, ale patrí do obce Vandans v Montafonu. Na dĺžku má v najvzdialenejších bodoch až 2 km, na šírku 1,2 km. Siaha do hĺbky 139 m a často je využívané aj rybármi. S takto veľkými rozmermi je najrozľahlejším prírodne vytvoreným jazerom v celom Rakúsku. Obľúbeným cieľom turistov sa stalo právom, jazero nádherne lemujú hory a spolu s panenskou prírodou v okolí je to absolútne kúzelné miesto. Naviac je Lünersee východiskovým bodom pre početné túry, vrátane vrcholov hory Schesaplana v Rätikonu.

 • K tomuto priezračnému jazeru s vychýrenou vyhliadkovou reštauráciou Douglas Hütte vás môže doviezť aj historická lanovka Lünerseebahn, ku ktorej sa dostanete po cca 15 km ceste smerom na juh od Bludenz na Brand. Vďaka tomu zvládnu túru za týmto nádherným výhľadom aj rodiny s deťmi.
 • Ak sa od Lünersee vydáte na už spomínanú kráľovnú Rätikonu Schesaplanu (2 965 m), naskytne sa vám naozaj úchvatný panoramatický výhľad do okolia z jednej strany na Rakúsko, z druhej na Švajčiarsko; napríklad práve na Lünersee, ľadovec Brandner Gletscher alebo Bodamské jazero.
 • Voda z jazera sa používa na výrobu prúdu v elektrárni Lünerseewerk. Umelo vybudovanou štôlňou je jazero Lünersee napájané tiež vodou z ľadovca Brandner Gletscher.

Zobraziť mapu

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK