Hora Speiereck

Rakúske Lungau je vďaka lyžiarskemu areálu Grosseck - Speiereck Skigebiet známa pre mnohých milovníkov zimných športov. Oblasť je obľúbená aj v lete vďaka množstvu turistických trás, ktoré križujú tunajšie hory. Medzi najnavštevovanejšie ciele patrí vrch Speiereck ležiaci v nadmorskej výške 2 411 m n. m. Trasa začína výstupom tesne pod horu pomocou kabínovej lanovky Sonnenbahn - Speiereck, ktorá začína v dedinke Sankt Martin. trasa na úplný vrchol je potom voľne prístupná a nie je na jej zdolanie potrebné žiadne špeciálne vybavenie. Pevná turistická obuv je ale nutná. Spoločnosť vám počas turistiky budú robiť voľne sa pasúce kravičky, ktoré sa často nachádzajú aj tesne pod vrcholom Speiereck. Turistický chodník vedie po lúčnom svahu, až tesne pod vrcholom sa jeho charakter mení a tvoria ho kamene. Samotný vrchol určite neobídete - privíta vás na ňom drevený kríž s názvom hory a panoramatické výhľady všade navôkol. Ak vám turistika nestačila a nechcete sa vracať rovnakou trasou späť, vyrazte po hrebeni na susedný vrch Grosseck (2 074 m n. m.), ktorý je vzdialený 1,7 km.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách:  Alpy, Korutánsko

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet