Rimini: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Rimini a nadväzujúce mestečká spoločne tvoria najväčšie talianske letovisko na pobreží Jadranského mora. Nudiť sa tu rozhodne nebudete. V samotnom Rimini môžete obdivovať mnoho významných rímskych a stredovekých pamiatok, napríklad most Ponte di Tiberio alebo Augustov oblúk. Medzi obľúbené ciele turistov patria miniatúrna republika San Maríno, kvapľové jaskyne vo Frasassi či historické mesto Ravenna. V regióne sa nachádza aj veľa najvyhľadávanejších zábavných parkov: rozprávkový park Fiabilandia, najväčší taliansky lunapark Mirabilandia, vodný park v Cesenatico, delfinárium v Riccione a akvárium v Cattolica.

Italia in MiniaturaNajobľúbenejší výlet v lokalite

S obľubou hovoríme, že svet je malý. Ako malé ale môžu byť napríklad talianske pamiatky UNESCO, malebné ulice alebo rovno celé námestie vo Vatikáne, sa príďte presvedčiť do tematického zábavného parku miniatúr v Rimini. Obdivovať budete môcť 273 precízne napodobených miniatúr z Talianska a ďalších 30 predstavujúcich najznámejšie európske pamiatky. Okrem toho sa v parku nachádza aj pár adrenalínových atrakcií a samozrejme občerstvenie.

Viac informácií

RiminiNajobľúbenejší výlet v lokalite

Na pobreží Jadranského mora leží mesto Rimini s históriou siahajúcou do čias Rímskej ríše, krásnymi plážami a renesančnými pamiatkami. Za videnie tu stojí napríklad Tiberiov most, Augustov oblúk alebo palác Palazzo dell'Arengo. Taliansku atmosféru ale tiež dobre nasajete, keď sa prejdete tunajšími uličkami a ochutnáte cestoviny s boloňskou omáčkou alebo nejaké morské špeciality.

Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom2 tipov

Rimini: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet