Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Hegykő: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Pokojné kúpeľné mestečko Hegykő sa nachádza v tesnej blízkosti brehu Neziderského jazera, ktoré je súčasťou Zoznamu svetového prírodného dedičstva UNESCO. Popri miestnych liečebných prameňov majú na organizmus blahodárne účinky tiež miestna vyrovnaná subalpínska klíma a neuveriteľne čistý vzduch. Neďaleko sa nachádza Národný park Fertö-Hanság, ktorý je domovom mnohých chránených alebo ohrozených druhov rastlín a živočíchov. Hegykő je aj dnes oblasťou masívneho turistického rozmachu, no napriek tomu celoročne garantuje pokojný odpočinok v blízkosti nádhernej prírody.

Termálne kúpele Sá-Ra Najobľúbenejšie výlet v lokalite

**Maďarské termálne kúpele Sá-Ra** nie sú medzi zahraničnými turistami toľko známe. Nachádzajú sa v malom mestečku **Hegykő** na západe Maďarska. Ak teda hľadáte odpočinok v kúpeľoch, v ktorých bude minimum ľudí a nebudete sa musieť tlačiť so stovkami ďalších hostí, vyrazte práve sem. Z celkového množstva **7 bazénov** termálnych kúpeľov sú **3 v prevádzke celoročne** a **zvyšné 4 fungujú iba v sezóne**. - **Vonkajší termálny bazén I** (v prevádzke po celý rok) - **Vonkajší termálny bazén II** (v prevádzke v období 1. apríla - 31. októbra) - **Krytý termálny bazén vnútorný** (v prevádzke po celý rok) - **Wellness vnútorný** (v prevádzke po celý rok) - **Vonkajší detský bazén** (v prevádzke v období 1. júna - 31. augusta) - **Vonkajší bazén na cvičenie** (v prevádzke v období 1. júna - 15. septembra) - **Vonkajší plavecký bazén** (v prevádzke v období 1. júna - 15. septembra) Miestna liečivá termálna voda s **teplotou až 55 °C** tryská z hĺbky 1 434 m a obsahuje predovšetkým **horčík, jód a sodík**. Pôsobí priaznivo na **problémy pohybového aparátu** a ideálna je aj napríklad pri **rehabilitáciách zlomenín či natiahnutých väzov**. Kúpele sú otvorené každý deň od 9:00 do 17:00 hodín. V prípade, že budete chcieť v kúpeľoch stráviť celý deň, vás poteší, že vstupné je tu za veľmi priaznivé ceny - **celodenná vstupenka pre dospelého vyjde na 2 000 HUF**, teda cca 5,60 €)
Viac informácií

Zámok Fertőd Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Zaujímavým cieľom rodinného výletu môže byť **najväčší maďarský zámok Fertőd**. Krásna baroková budova z roku 1770, ktoré sa prezýva **"maďarský Versailles"**, bola domovom slávneho kniežaťa Esterházyho aj slávneho hudobného skladateľa **Josepha Haydna**, ktorý mnoho rokov dirigoval miestny orchester. Dnes je na zámku verejnosti prístupné **múzeum**.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 4 tipov

Hegykő: Tipy na výlet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK