Bogács: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Termálne kúpele Bogács sa nachádzajú v severnom Maďarsku pri pohorí Bükk, ktoré je u nás známe ako Bukové hory. Návštevníci sem mieria predovšetkým kvôli obľúbenému kúpeľnému areálu a účinkom tunajších termálnych prameňov s teplotou 76 °C. V modernom aquaparku nájdete 9 bazénov, z toho 6 je napustených termálnou vodou s blahodárnymi účinkami na pohybový aparát a obehové ťažkosti. Bogács patrí medzi vychýrené vinárske oblasti, takže okrem kúpeľov tu nájdete veľa vínnych pivníc, kde sa pije predovšetkým tunajšie Egri Bikavér alebo Tokajské.

Termálne kúpele BogácsNajobľúbenejší výlet v lokalite

Termálne kúpele v maďarskom meste Bogács sľubujú okrem skvelej zábavy aj relax v liečivej vode. Miestny prameň obsahuje vápnik, horčík a ďalšie telu prospešné látky, ktoré pomáhajú pri reumatických problémoch, ťažkostiach s kĺbmi či v boji proti gynekologickým alebo kožným ochoreniam. V celoročne otvorených kúpeľoch môžete na seba nechať pôsobiť vodu v 4 termálnych bazénoch s teplotou vody okolo 35 - 37 °C, v letnej sezóne sa môžete tešiť až na 9 bazénov - 6 termálnych, jeden plavecký a dva detské s atrakciami aj pre tých najmenších. Deti obzvlášť potešia aj tobogány a šmýkačky. Medzi tie najobľúbenejšie patria 20 m dlhý tobogán “Spacehole” s lievikovým koncom či “Wawe slide” - obojstranná šmýkačka, po ktorej sa budete kĺzať tam a zase späť až do výšky 9 metrov.

Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom1 tipov

Bogács: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet