Znojmo: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Kráľovské mesto Znojmo sa impozantne týči nad riekou Dyjou a leží uprostred úrodnej vinárskej oblasti. Historické centrum s mnohými kostolmi, kľukatými uličkami a romantickými vyhliadkami je obklopené fragmentami stredovekých hradieb. Priamo pod mestom sa nachádza približne 30 km dlhé bludisko chodieb a pivníc z 13. až 17. storočia. Najstaršou pamiatkou Znojma je románska rotunda Panny Márie a sv. Kataríny postavená v 11. storočí. Milovníci vína by nemali vynachat návštevu Louckého kláštora s obrími vínnymi pivnicami a múzeom vinárstva. Sklepní ulička pri Modrých sklepoch v Novom Šaldorfe patrí medzi najmalebnejšie v celom kraji.

Znojemské podzemieNajobľúbenejší výlet v lokalite

Systém podzemných chodieb a pivníc pod Znojmom, ktorý je dlhý takmer 27 km a má až 4 poschodia, vznikol na prelome 14. a 15. storočia ako priestor na hospodárske účely. Neskôr hral svoju rolu aj v dômyselnej obrane mesta. V dnešnej dobe slúži predovšetkým ako turistická atrakcia pre všetkých milovníkov histórie, architektúry a netradičných zážitkov.

Viac informácií

ZnojmoNajobľúbenejší výlet v lokalite

Južná Morava je jednou z najkrajších oblastí v Česku, keď k tomu navyše pripočítate priateľskú atmosféru a početné vínne pivnice, o skvelú dovolenku je postarané. Znojmo svojou polohou na kraji Národného parku Podyjí aj množstvom zaujímavých pamiatok spĺňa požiadavky na obľúbenú turistickú lokalitu. Ochutnajte miestne vína, kochajte sa malebným okolím a zapojte sa do bohatého kultúrneho diania.

Čo nevynechať pri návšteve Znojma:

  • Znojemský hrad s Rotundou sv. Kateřiny
  • Radničnú vežu
  • Znojemské podzemie
  • Vydajte sa aj na prehliadkovú trasu po hradobnom opevnení alebo do expozície pivovarníctva.

V Znojme zažijete neopakovateľnú atmosféru aj počas kultúrnych podujatí, ktoré sa tu konajú v priebehu celého roka. Najznámejšie je septembrové Znojemské historické vinobranie, ďalej potom Májové slávnosti, letné Hudobný festival, júnové Pivné slávnosti či augustové Slávnosti uhoriek.

Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom17 tipov

Znojmo: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet