Barion Pixel
Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Znojmo: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Kráľovské mesto Znojmo sa impozantne týči nad riekou Dyjou a leží uprostred úrodnej vinárskej oblasti. Historické centrum s mnohými kostolmi, kľukatými uličkami a romantickými vyhliadkami je obklopené fragmentami stredovekých hradieb. Priamo pod mestom sa nachádza približne 30 km dlhé bludisko chodieb a pivníc z 13. až 17. storočia. Najstaršou pamiatkou Znojma je románska rotunda Panny Márie a sv. Kataríny postavená v 11. storočí. Milovníci vína by nemali vynachat návštevu Louckého kláštora s obrími vínnymi pivnicami a múzeom vinárstva. Sklepní ulička pri Modrých sklepoch v Novom Šaldorfe patrí medzi najmalebnejšie v celom kraji.

Znojemské podzemie Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Systém podzemných chodieb a pivníc pod Znojmom, ktorý je dlhý takmer 27 km a má až 4 poschodia, vznikol na prelome 14. a 15. storočia ako priestor na hospodárske účely. Neskôr hral svoju rolu aj v dômyselnej obrane mesta. V dnešnej dobe slúži predovšetkým ako turistická atrakcia pre všetkých milovníkov histórie, architektúry a netradičných zážitkov.

Viac informácií

Znojmo Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Južná Morava je jednou z najkrajších oblastí v Česku, keď k tomu navyše pripočítate priateľskú atmosféru a početné vínne pivnice, o skvelú dovolenku je postarané. Znojmo svojou polohou na kraji Národného parku Podyjí aj množstvom zaujímavých pamiatok spĺňa požiadavky na obľúbenú turistickú lokalitu. Ochutnajte miestne vína, kochajte sa malebným okolím a zapojte sa do bohatého kultúrneho diania.

Čo nevynechať pri návšteve Znojma:

 • Znojemský hrad s Rotundou sv. Kateřiny
 • Radničnú vežu
 • Znojemské podzemie
 • Vydajte sa aj na prehliadkovú trasu po hradobnom opevnení alebo do expozície pivovarníctva.

V Znojme zažijete neopakovateľnú atmosféru aj počas kultúrnych podujatí, ktoré sa tu konajú v priebehu celého roka. Najznámejšie je septembrové Znojemské historické vinobranie, ďalej potom Májové slávnosti, letné Hudobný festival, júnové Pivné slávnosti či augustové Slávnosti uhoriek.

Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 7 tipov

Znojmo: Tipy na výlet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK