Znojmo: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Znojemské podzemie Najobľúbenejšie výlet v lokalite

**Systém podzemných chodieb a pivníc pod Znojmom**, ktorý je dlhý takmer 27 km a má až 4 poschodia, vznikol na prelome 14. a 15. storočia ako priestor na hospodárske účely. Neskôr hral svoju rolu aj v dômyselnej obrane mesta. V dnešnej dobe slúži predovšetkým ako **turistická atrakcia** pre všetkých milovníkov histórie, architektúry a netradičných zážitkov.
Viac informácií

Znojmo Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Južná Morava je jednou z najkrajších oblastí v Česku, keď k tomu navyše pripočítate priateľskú atmosféru a početné vínne pivnice, o skvelú dovolenku je postarané. **Znojmo svojou polohou na kraji Národného parku Podyjí aj množstvom zaujímavých pamiatok spĺňa požiadavky na obľúbenú turistickú lokalitu**. Ochutnajte miestne vína, kochajte sa malebným okolím a zapojte sa do bohatého kultúrneho diania. **Čo nevynechať pri návšteve Znojma:** - Znojemský hrad s Rotundou sv. Kateřiny - Radničnú vežu - Znojemské podzemie - Vydajte sa aj na **prehliadkovú trasu po hradobnom opevnení alebo do expozície pivovarníctva**. V Znojme zažijete neopakovateľnú atmosféru aj počas kultúrnych podujatí, ktoré sa tu konajú v priebehu celého roka. Najznámejšie je septembrové Znojemské historické vinobranie, ďalej potom Májové slávnosti, letné Hudobný festival, júnové Pivné slávnosti či augustové Slávnosti uhoriek.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 7 tipov

Znojmo: Tipy na výlet

Najpredávanejšie pobyty

Inšpirujte sa tými najpredávanejšími pobytmi za posledný týždeň

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK