Lednice a Valtice: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Lednicko-valtický areál je unikátny krajinný komplex s rozlohou 283 km², zapísaný na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Považuje sa za najrozsiahlejšie človekom vymodelované územia v Európe a možno aj na svete. Množstvo kultúrnych a prírodných pamiatok môžete objavovať pešo alebo zo sedadla bicykla na mnohých turistických trasách. Najvýznamnejšími historickými pamiatkami sú zámky Lednice a Valtice. Ďalej sa v areáli nachádza mnoho roztrúsených drobných stavieb, napríklad Apollónov chrám, Belvedér, Hraničný zámoček alebo Janov hrad. Okrem toho sú tu tiež archeologické náleziská a mnohé prírodné unikáty ako Jazierko Kutnar či Františkov rybník.

Lednicko-valtický areálNajobľúbenejší výlet v lokalite

Pre všetkých milovníkov zámkov, parkov a krásnej prírody je tu Lednicko-valtický areál, ktorý spája to najlepšie z južnej Moravy. Ide o najrozsiahlejší krajinný celok v Európe a je od roku 1996 zapísaný ako súčasť svetového a kultúrneho dedičstva UNESCO.

Čo patrí medzi skvosty Lednicko-valtického areálu?

  • Zámok Lednice
  • Zámok Valtice
  • Janův hrad

Okrem krásnych zámkov s udržiavanými zámockými záhradami sa môžete vydať k Minaretu a užiť si rozhľad do širokého okolia. Navštívte tiež Apollonov chrám, Kolonádu na Reistně, Rybniční zámoček, Obelisk a Rendes-vous.

Viac informácií

ValticeNajobľúbenejší výlet v lokalite

Valtice sú menšie vinárske mesto na južnej Morave a známe sú predovšetkým vďaka tomu, že sú súčasťou Lednicko-valtického areálu. Významnou pamiatkou mesta je Valtický zámok s nádherným zámockým parkom. Za návštevu stoja aj ďalšie pamätihodnosti mesta - barokový Kostol Nanebovzatia Panny Márie, Konvent svätého Augustína, empírový zámoček Belveder, Kolonáda na Rajstně, Dianin chrám či novogotická kaplnka Svatý Hubert.

Ak vás pamiatky príliš nebavia, ale máte radi víno, aj tak si toto mesto obľúbite. Užite si napríklad posedenie vo Valtickom podzemí, ktoré je vlastne súborom 13 vínnych pivníc.

Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom13 tipov

Lednice a Valtice: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet