Barion Pixel
Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Lednice a Valtice: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Lednicko-valtický areál je unikátny krajinný komplex s rozlohou 283 km², zapísaný na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Považuje sa za najrozsiahlejšie človekom vymodelované územia v Európe a možno aj na svete. Množstvo kultúrnych a prírodných pamiatok môžete objavovať pešo alebo zo sedadla bicykla na mnohých turistických trasách. Najvýznamnejšími historickými pamiatkami sú zámky Lednice a Valtice. Ďalej sa v areáli nachádza mnoho roztrúsených drobných stavieb, napríklad Apollónov chrám, Belvedér, Hraničný zámoček alebo Janov hrad. Okrem toho sú tu tiež archeologické náleziská a mnohé prírodné unikáty ako Jazierko Kutnar či Františkov rybník.

Lednicko-valtický areál Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Pre všetkých milovníkov zámkov, parkov a krásnej prírody je tu Lednicko-valtický areál, ktorý spája to najlepšie z južnej Moravy. Ide o najrozsiahlejší krajinný celok v Európe a je od roku 1996 zapísaný ako súčasť svetového a kultúrneho dedičstva UNESCO.

Čo patrí medzi skvosty Lednicko-valtického areálu?

 • Zámok Lednice
 • Zámok Valtice
 • Janův hrad

Okrem krásnych zámkov s udržiavanými zámockými záhradami sa môžete vydať k Minaretu a užiť si rozhľad do širokého okolia. Navštívte tiež Apollonov chrám, Kolonádu na Reistně, Rybniční zámoček, Obelisk a Rendes-vous.

Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 1 tipov

Lednice a Valtice: Tipy na výlet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK