Skvelý relaxačný pobyt na vás čaká v Mariánskych Lázňach v Hoteli Flora ***. Užívať si tu bude komfortné izby, polpenziu, neobmedzený bazén a blízkosť kúpeľných pamiatok. Dopriať si môžete aj jednu z mnohých procedúr, a to s 20 % zľavou.

Overené Travelkingom

“Na môj prvý pobyt v Mariánskych Lázňach bol Hotel Flora *** skvelou voľbou. Vďaka jeho lokalite sme to k najbližšej kolonáde mali doslova iba pár krokov. Izba bola menšia, ale moderná a čistá. Milo nás prekvapila aj strava, a to predovšetkým trojchodové večere, pri ktorých bola možnosť voľby zo 4 hlavných jedál. Z okolitých výletov určite odporúčam navštíviť park Boheminium, kde môžete vidieť miniatúry všetkých najkrajších stavieb Českej republiky.” Prečítajte si celú recenziu

Eliška Kordulová - Content Marketing Manager
Osobne overené v: Októbri 2023

O ubytovaní

Hotel Flora *** má výbornú polohu priamo v centre pokojnej kúpeľnej štvrti Mariánskych Lázní, cca 50 metrov od kolonády a liečivých prameňov. Ku Spievajúcej fontáne je to 230 metrov, ku Mecséryho vyhliadke 750 metrov ak krásnej Obore Hvozd 2,9 km.

Na dlhší výlet sa vyberte na empírový zámok Kynžvart (10 km), do kláštora premonštrátov v Teplej (15,1 km) alebo na zámok Bečov (25,2 km). Pokiaľ vás namiesto historických pamiatok zaujíma skôr prírodné bohatstvo regiónu, navštívte prírodnú rezerváciu Kladská (8 km) s rybníkom a náučným chodníkom Kladskej rašeliny. Vydať sa môžete tiež do národnej prírodnej rezervácie Soos (39,5 km), ktorému sa hovorí aj český Yellowstone, či do Slavkovského lesa (21,3 km).

V prípade nepriazne počasia sa okrem wellness centra hotela môžete zrelaxovať aj v pivných kúpeľoch, ktoré sú súčasťou rodinného pivovaru Chodovar (11,4 km). V zime si pobyt môžete spestriť lyžovaním v neďalekom ski areáli Mariánky (1 km) s 1,6 km zjazdoviek alebo bežkovaním po upravovaných stopách, ktoré vedú priamo okolo hotela. Otestujte tiež ľadovú plochu v zimnom štadióne (1,9 km), alebo sa zahrejte vareným vínom na vianočných trhoch na kolonáde.

Kde budete spať?

Hotel Flora *** ponúka ubytovanie v útulne zariadených izbách so sprchou, WC a fénom, telefónom a televíziou. Za poplatok je možné využiť aj trezor a chladničku. Niektoré izby sú navyše s balkónom.

  • Dvojlôžková izba má plochu 18 m² a môže byť vybavená manželskou posteľou alebo 2 samostatnými jednolôžkami.
  • Trojlôžková izba meria 20 m² a nájdete v ňom manželskú posteľ a rozkladaciu pohovku alebo 2 oddelené postele a rozkladaciu pohovku.

Na čom si pochutnáte?

V hoteli poskytujú stravovanie dve reštaurácie, Edelweiss a Rose, kde si v každej z nich pochutnáte na znamenitých pokrmoch českej i medzinárodnej kuchyne.

Kde budete relaxovať?

Priamo v budove sa nachádza liečebné oddelenie, kde si hostia môžu dohodnúť liečebný program s lekárom alebo zakúpiť jednotlivé procedúry. Wellness štúdio ponúka vysoko kvalitnú kozmetiku s bio produktami, manikúru, zvýrazňovanie rias špeciálnou technikou a vodné bio olejové zábaly nôh. K dispozícii je tiež infrasauna a v susednom, prepojenom hoteli Maxim je možné zdarma využiť bazén s protiprúdom (cca 4 x 9 m).

Niečo naviac

Nájdete tu priestory pre úschovu bicyklov a lyží.

Hotel Flora ***

Hotel Flora ***

Purkyňova 128/1 , Mariánské Lázně
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Hotel FLORA ML s.r.o. IČ: 02307952


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 150 - 300 Kč/noc (podľa veľkosti rasy)
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
250 Kč/noc pre rok 2023 a 300 Kč/noc pre rok 2024 - nutná rezervácia

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Fén
Wellness
Vnútorný bazén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
100 m
Vzdialenosť od kúpeľov
10 m
Zastávka
100 m
Zjazdovka
1 km
Bežkovanie
1 km

Tipy na výlet

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně Tip na výlet

V Mariánskych Lázňach vás čakajú preslávené kúpeľné parky a kolonády, nádherné architektonické budovy, veľa kultúrneho aj spoločenského vyžitia a predovšetkým niekoľko desiatok liečivých prameňov. Najznámejšími sú Ferdinandov, ktorý bol tiež úplne prvým využívaným prameňom, ďalej Lesný prameň a Ambrožov. K pitným kúram slúžia pramene Krížový, Karolínin a Rudolfov. Mariánské Lázně sa vždy tešili obľube slávnych osobností a šľachty. Za zmienku stojí napríklad anglický kráľ Eduard VII alebo skladateľ J. W. Goethe. Dnes sú druhými najväčšími českými kúpeľmi.

Čo patrí medzi skvosty Mariánskych Lázní?

  • Spievajúca fontána
  • Hlavná kúpeľná kolonáda (Kolonáda Maxima Gorkého)
  • Kolonáda Ferdinandovho prameňa

Navštívte tiež Park Boheminium. Môžete tu obdivovať miniatúry českých pamiatok. K prechádzkam sú ideálne Skalníkovy sady, park u Lesného prameňa alebo vychádzková trasa Kráľovská cesta.

Ak sa chcete vydať na výlet mimo mesto, odporúčame hrad Loket alebo hrad a zámok Bečov nad Teplou, kde sa nachádza relikviár svätého Maura.

Viac informácií
Miniaturpark Boheminium
Miniaturpark Boheminium
Mecséryho vyhliadka
Mecséryho vyhliadka
Zámok Kynžvart
Zámok Kynžvart