Vydajte sa do Karlových Varov a ubytujte sa priamo v centre tohto krásneho mesta, hneď oproti Vřídelnej kolonáde. V Hoteli La Bohemia **** na vás čaká nádherná izba s vysokými stropmi a interiérom ladeným do historického štýlu a výborné raňajky formou bufetu. Navyše budete len pár minút chôdze od všetkých kolonád a ďalších atrakcií.

Overené Travelkingom

“V Hoteli La Bohemia som si pripadal, akoby som sa vrátil do obdobia baroka s jeho krásnymi freskami, nábytkom aj interiérom. Z balkóna som mal navyše krásny výhľad na promenádu. Pobyt by som odporučil každému, kto má rád rozhľadne - len kúsok od hotela som ich navštívil hneď niekoľko. Blízko je aj niekoľko prameňov liečivej minerálnej vody. Do kanistra si ju síce nabrať nemôžete, ale kto by odolal a nenaplnil si aspoň pár fľaštičiek.” Prečítajte si celú recenziu

Jozef Benovič - Obchodný tím
Osobne overené v: Februári 2022

O ubytovaní

Hotel La Bohemia **** nájdete priamo v srdci známeho kúpeľného mesta Karlove Vary, hneď na druhej strane Vřídelníej kolonády. K ďalším minerálnym prameňom, blízkym reštauráciám a kaviarňam a mnohým ďalším atrakciám Karlových Varov to budete mať len kúsok. Hotel bol znovu otvorený v roku 2019 po kompletnej rekonštrukcii. Zachoval si však svoj historický ráz a vy môžete obdivovať pozlátené schody, jedinečné okná a štukové stropy.

Prechádzku po kolonádach začnite na najbližšej z nich, Vřídelní kolonáde, a pokračujte cez Zámeckú (240 m) a Mlýnskú kolonádu (350 m) na Sadovú (750 m). Prejsť sa môžete aj cez krásne Dvořákove sady (800 m), Smetanove sady (1,4 km) s impozantnou budovou Alžbětiných Lázní a dostanete sa k Múzeu Becherovky (1,7 km), kde na vás čaká zaujímavá expozícia venovaná tomuto tradičnému nápoju. Odporúčame tiež návštevu lesoparku, a to buď prechádzkou po známych vyhliadkových miestach - Jelení skok (350 m), Tři kříže (850 m) a ďalších, alebo lanovkou, ktorá vás vyvezie na Diana vyhliadku (2 km).

V zime si môžete kúpeľný pobyt spríjemniť lyžovaním na svahoch lyžiarskych stredísk Boží Dar (29 km), Klínovec (31 km) alebo v Jáchymove (20 km). Ak dávate prednosť pobytu v meste, nenechajte si ujsť krásne Vianočné trhy, ktoré počas adventného obdobia rozžiaria Karlove Vary. Celoročne je potom otvorený Vianočný dom (5,5 km), kde môžete nasať sviatočnú atmosféru v Vianočnom múzeu, Kúzelnom mestečku a Múzeu medvedíkov. Majú tu dokonca viac ako 12 000 týchto roztomilých chlpáčov.

Kde budete spať?

Ubytujete sa v krásnej izbe zariadenej v dobovom štýle s nádherným dreveným dekorom a veľmi elegantnou atmosférou. Napriek historickému štýlu sú izby vybavené moderným komfortom - súkromnou kúpeľňou so sprchovacím kútom a WC a WiFi pripojením. Vybrať si môžete z nasledujúcich možností:

  • Izba SGL compact – Jednolôžková izba s plochou cca 14 m² vybavená sadou na prípravu kávy a čaju, televíziou, trezorom a konferenčným stolíkom. Niektoré izby majú aj písací stôl. V kúpeľni nájdete papuče, kozmetiku a sušič vlasov.

  • Izba DBL compact yard – Dvojlôžková izba s plochou 25 m², v ktorej nájdete posteľ kráľovských rozmerov, písací stôl, konferenčný stolík, kávovar, minibar, trezor a televíziu. V kúpeľni nechýbajú toaletné potreby, fén na vlasy a papuče.

  • Izba DBL comfort yard – Dvojlôžková izba veľkosti 30 m². K jej vybaveniu patrí posteľ kráľovských rozmerov, kávovar, minibar, trezor, písací stôl, konferenčný stolík, televízia, papuče, toaletné potreby a sušič vlasov.

Na čom si pochutnáte?

Hotelová reštaurácia je otvorená len ráno (8:00 - 10:30 hodín). V útulnej atmosfére si môžete vychutnať raňajky formou bufetu - na výber majú milovníci sladkých, slaných aj zdravých jedál.

Hotel La Bohemia ****

Hotel La Bohemia ****

Stará Louka 375/2 , Karlovy Vary
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Management Hotel Group s.r.o. IČ: 29117895


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 500 Kč/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
20 m
Vzdialenosť od kúpeľov
1,5 km
Zastávka
0,2 km

Tipy na výlet

Karlove Vary

Karlove Vary Tip na výlet

Karlove Vary boli založené už v roku 1350 na povel Karla IV. História liečby tu trvá už viac ako 660 rokov. Zlatú éru a najväčší rozkvet ale kúpele zažívajú až od 18. a 19. storočia, kedy získavajú celosvetový ohlas a tiež dnešnú architektonicky úchvatnú podobu. Liečivé pramene tu pomocou termálnych kúpeľov a pitné kúry pomáhajú na liečbu ochorení pohybového a tráviaceho ústrojenstva a pri poruchách látkovej výmeny.

Najkrajšie kolonády Karlových Varov:

  • Tržná kolonáda
  • Mlynská kolonáda
  • Sadová kolonáda
  • Vřídelná kolonáda
  • Všetky kolonády ukrývajú pramene, ktoré môžete ochutnať. Kúpte si v jednom z miestnych stánkov kúpeľný pohárik a vydajte sa na prieskum. K odpočinku je k dispozícii veľké množstvo lavičiek. Posaďte sa a vychutnávajte nezabudnuteľnú atmosféru.

Pri návšteve mesta by ste nemali vynechať niekoľko pamiatok a atrakcií. Patrí k nim pravoslávny kostol sv. Petra a Pavla, rozhľadňa Diana, pri ktorej sa nachádza Motýlí dom a výletné reštaurácie, sklárne Moser a Návštevnícke centrum Becherovka. K prechádzkam kúpeľným lesom pozýva niekoľko vyhliadok. Najznámejšia je vyhliadka Jelení skok, jeden zo symbolov mesta. K Varom neodmysliteľne patria aj tradičné kúpeľné oplátky. Pri prechádzkach mestom si ich môžete vychutnávať jednotlivo v podobe horúcej oblátky. Celé balenia sú potom v ponuke aj v darčekovom prevedení a v mnohých príchutiach.

Viac informácií
Alžbětiny lázně
Alžbětiny lázně
Vřídlo a Vřídelní kolonáda
Vřídlo a Vřídelní kolonáda
Tržná kolonáda
Tržná kolonáda