Moravskoslezské Beskydy toho majú veľa čo ponúknuť, obzvlášť, ak ste milovníkmi horskej turistiky. Ubytujte sa v Chate Barborka a užite si Beskydy, polpenziu aj biliard. Na dosah máte Pustevny a ďalšie pamiatky.

Beskydy Tip na výlet

Malebné Moravskoslezské Beskydy sa, ako názov napovedá, nachádzajú na pomedzí Moravy a Sliezska, a medzi návštevníkmi sa tešia čoraz väčšej obľúbenosti. Niet divu - hory a lesy, pamiatky, krásna príroda aj veľa aktivít - Beskydy majú naozaj čo ponúknuť.

Čo určite musíte vidieť v Beskydách:

  • Lysá hora
  • Pustevny
  • Technické múzeum Tatra Kopřivnice

Turisti a cyklisti by si však nemali nechať ujsť ani vrchol Veľkého Javorníku, Bielu či Radhošť so sochou bájneho Radegasta, milovníci pamiatok a histórie zase Valašské múzeum v prírode v Rožnove pod Radhoštěm, Štramberk čiže Valašský betlehem, hrad Hukvaldy či Frýdecký zámok. Významné je tiež mesto Příbor, kde sa narodil lekár-neurológ a zakladateľ psychoanalýzy Sigmund Freud a kde sa tiež dodnes nachádza jeho rodný dom.

Viac informácií

Ubytovanie v Hornej Bečve s jedinečnou atmosférou

Chata Barborka leží v krásnom prostredí Moravskosliezskych Beskýd v obci Horní Bečva. Celoročne ponúka ubytovanie v dvoj až šesťlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. V miestnej reštaurácii vás upútajú masívne drevené lavice alebo kožušiny na stenách.

K dispozícii je tiež vonkajšie posedenie, knihy, časopisy či stolné hry voľne k zapožičaniu. Chata Barborka je ideálnym miestom pre nenáročnú klientelu, ktorá dáva prednosť ubytovaniu s domáckou atmosférou a osobným prístupom. Verte, že tieto kladné stránky urobia aj z obyčajnej chaty úžasné miesto na trávenie dovolenky.

V okolí nájdete bohaté voľnočasové vyžitie. Beskydy sú priam pretkané turistickými trasami a cyklotrasami. Keď dostanete chuť potúlať sa, vydajte sa na niektoré z turistických cieľov: Bumbálky - sedlo, Sůkenická rozhľadna, Vysoká, Benešky, Kotlová, priehrada Horní Bečva, Kudlačena alebo Martiňák. Známe miesta ako Pustevny a Radhošť snáď ani nemusíme pripomínať.

Chata Barborka

Horní Bečva 988, Horní Bečva
Česká republika

+420 608 608 435

mail@chata-barborka.cz

Check In
15:00 - 18:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Konferenčná miestnosť