Moravskosliezske Beskydy toho majú veľa čo ponúknuť, obzvlášť pokiaľ ste milovníci horskej turistiky alebo zimných športov. Ubytujte sa v Chate Barborka a užívajte si krásy prírody, polpenziu aj zábavu pri biliarde. Ľahko na dosah budete mať zaujímavé turistické ciele a hneď niekoľko ski areálov.

O ubytovaní

Chata Barborka ponúka celoročné ubytovanie v obci Horní Bečva v krásnom prostredí Moravskosliezskych Beskýd. Poskytuje ideálne zázemie pre zjazdové aj bežecké lyžovanie, pešiu turistiku, cykloturistiku, kúpanie a výlety do okolia. Napríklad nádherné Pustevny sú vzdialené len cca 13 km a vyraziť môžete aj ku Zrubu Petra Bezruče (29 km), na Chodník Valaška (13,2 km) alebo k nádherným Satinským vodopádom (36,5 km).

V zime vás zas čaká najmä zábava na lyžiach, k najbližšej zjazdovke Ski rezortu Rališka to budete mať necelé 2 km. Vyskúšajte tiež Ski Malenovice (36,6 km) s 5 zjazdovkami alebo Ski Park Gruň (22,2 km) s necelými 4 km tratí. V okolí nájdete aj Ski areál Palkovice (39,4 km) a ďalšie lyžiarske strediská. Bežkári zase môžu vyraziť k chate Ondřejník (40,2 km) alebo do Ski Opálená (36,9 km), odkiaľ vedie hneď niekoľko udržiavaných bežkárskych tratí.

V lete sa vydajte k vodnej nádrži Horní Bečva, vzdialenej len 1,3 km, alebo na Rožnovské kúpalisko (12,3 km). Celoročné vodné radovánky si užijete v Aquaparku Frenštát pod Radhoštěm (23,5 km) alebo v Aquaparku Olešná (46,6 km). A na nedostatok výletných cieľov sa nemusíte sťažovať ani pri nepriaznivom počasí, na dosah budete mať skleníky Tropic Hukvaldy (34,1 km), Múzeum Tatra Kopřivnice (34,4 km), Valašské múzeum v Rožnove pod Radhoštěm (13,1 km) a ďalšie atrakcie.

Kde budete spať?

Na Chate Barborka budete mať k dispozícii jedno z 51 lôžok na 18 dvoj až šesťlôžkových izbách, buď so sociálnym zariadením na poschodí, alebo s vlastnou kúpeľňou priamo v izbe.

Na čom si pochutnáte?

V miestnej reštaurácii vás upútajú masívne drevené lavice alebo kožušiny na stenách. Môžete tu posedieť pri dobrom jedle, pri bare alebo pri krbe. V lete oceníte terasu.

Niečo naviac

Ďalej môžete využiť klubovú miestnosť s TV so satelitným prijímačom, biliard, prípadne si zapožičať knihy, časopisy a spoločenské hry a športové potreby podľa aktuálnej ponuky. WiFi pripojenie k internetu zadarmo.

Chata Barborka

Chata Barborka

Horní Bečva 988 , Horní Bečva
Česká republika

+420 774 831 999

mail@chata-barborka.cz

Check In
15:00 - 18:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Konferenčná miestnosť

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
1,2 km
Zastávka
0,4 km
Zjazdovka
1,6 km
Bežkovanie
13 km

Tipy na výlet

Lyžovanie v Beskydách

Lyžovanie v BeskydáchTip na výlet

Turisticky atraktívna chránená krajinná oblasť Moravskoslezských Beskýd a Javorníkov ponúka veľa špičkovo vybavených lyžiarskych areálov s najmodernejšími vlekmi. Do Beskýd sa oplatí zájsť rovno na pár dní, aby ste mohli vyskúšať čo najviac ski areálov i bežeckých tratí. Pre návštevníkov sú pripravené ski areály so zjazdovkami s umelým zasnežovaním, ktoré sú pravidelne upravované, nechýbajú ani detské vleky či nočné osvetlenie pre večerné lyžovanie. Iste vás poteší výborná dostupnosť autobusom až k vlekom.

Kam na lyže v Beskydách?

  • Ski Malenovice má k dispozícii 5 zjazdoviek, nechýba večerné osvetlenie, detský park a lyžiarska škôlka.
  • Ski areál Bílá je unikátny tým, že okrem zjazdoviek si užijete tiež bežkárske trate, na ktoré je priamo napojený.
  • Ski areál Soláň je zameraný predovšetkým na rodiny s deťmi a pýši sa zjazdovkou vo výške 816 m n. m.
  • Ski areál Opálená ponúka okrem detského parku, snowparku a dvoch zjazdoviek tiež lyžiarsku školu a požičovňu lyží.
  • Ski areál Synot - Kyčerka sa môže chváliť 2,5 km zjazdových tratí s 9 vlekmi, ktoré sú schopné odbaviť až 6,5 tisíc osôb každú hodinu.
  • Ski areál Razula prepája spoločným skipasom 6 lyžiarskych areálov: Kohútka, Kyčerka, Karolinka, Jezerné a Machůzky.
Viac informácií
Ski Areál Bílá
Ski Areál Bílá
Ski areál U Sachovy studánky
Ski areál U Sachovy studánky
Ski areál Soláň
Ski areál Soláň