Uvoľnite sa vďaka neobmezenému vstupu do wellness a fitness vo Wellness Penzióne Octárna v Kutnej Hore. Maximálne sa zrelaxujete, čaká vás aj zľava na masáže. Na pobyte vás uvíta fľaša sektu a každé ráno si pochutnáte na kontinentálnych raňajkách.

Leňošenie aj aktívny odpočinok v modernom komplexe

Wellness penzión Octárna ponúka moderne vybavené a svetlé izby, kde nájdete priestrannú kúpeľňu so sprchovým kútom a WC a LCD TV.

Počas pobytu vás čakajú tiež kontinentálne raňajky servírované priamo na izbu, vo všedné dni medzi 7:30 - 10:00 hodín, cez víkendy a sviatky medzi 9:00 - 10:30 hodín.

Wellness penzión Octárna je súčasťou luxusného komplexu s wellness a fitness, kde nájdete saunu, infrakabínu, solárium, Kneippov chodník, špičkové posilňovacie stroje, kardio zónu aj sály na powerbox, alpinning a ďalšie športy, v priebehu ktorých sa vám budú venovať lektori.

V ponuke je ale aj cvičenie s deťmi alebo cvičenie seniorov. Poteší vás aj detský kútik a možnosť masáží či pedikúry.

Prechádzka po Kutnej Hore

Nezabudnite sa tiež porozhliadnuť po okolí, Kutná Hora má veľa čo ponúknuť. Hotel stojí len 3 minúty od námestia, takže máte skvelú štartovnú pozíciu. Navštívte napríklad České múzeum striebra, Chrám svätej Barbory alebo Kostnicu v Sedlci, ktorej výzdoba z ľudských pozostatkov je známa po celom svete.

Tipy na výlet

Kutná Hora

Kutná Hora je zapísaná na zozname UNESCO, a aj keď sa v nej žiadny hrad ani zámok nenachádza, ponúka toho toľko, že vám jedna návšteva nebude stačiť. Kutná Hora bola v minulosti, ako už názov napovedá, spätá s kutím striebra, v stredoveku išlo preto o jedno z najvýznamnejších českých miest. To je dôvod, prečo tu nájdete veľké množstvo pamiatok, ktoré dopĺňajú početné kaviarne, cukrárne a reštaurácie, aj atrakcie ako zrkadlové bludisko, múzeá a galérie.

Chrám svätej Barbory

Priamo v Kutnej Hore nájdete úchvatnú stavbu, ktorá môže konkurovať aj katedrále na Pražskom hrade. Chrám svätej Barbory by ste pri prehliadke mesta rozhodne nemali vynechať, naopak sem zamierte čo najskôr. Budete obdivovať gotické klenby, nádherná štíhla okná, sochy aj drobné detaily výzdoby. Katedrála sa stavala v rokoch 1388 - 1558 pod vedením niekoľkých architektov vrátane presláveného Petra Parleřa, staviteľa Svätovítskej katedrály. Majestátny chrám bol v roku 1995 zaradený za zoznam pamiatok UNESCO a úžas vyvoláva dodnes.

Čáslav

Mesto Čáslav nechal v roku 1260 založiť kráľ Přemysl Otakar I. Dnešný vzhľad historickej časti mesta je predovšetkým barokový, na námestí však nájdete aj pôvodné gotické a renesančné domy. Námestiu kraľuje Žižkov pomník a Mariánsky stĺp. Za zaujímavou prírodopisnou expozíciou zamierte do Husovho múzea, za návštevu ale tiež stojí gotický Kostol svätého Petra a Pavla alebo tunajšia synagóga.

Wellness Penzion Octárna

Štefánikova 52/20, Kutná Hora
Česká republika

+420 605 250 255

octarna@octarna.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 350 Kč/noc (malá plemena)
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,14/5
Celkom 21 hodnotení