Tri dni a dve noci plné odpočinku, vynikajúceho rožnovského kvasnicového piva a skvelého jedla čakajú len na vás sotva 25 km od Slovenska. Vyberte si tému pobytu - pivo, more či orient a užite si poriadnu nálož procedúr. Chcete aromatickú paru, pivný či rašelinový kúpeľ, japonskú reflexnú masáž, harmonizačnú zvukovú terapiu či bahennú masku z morských rias? A pretože vám po procedúrach určite vyhladne, bude na vás čakať koleno pečené na pive ako obed alebo večera.

O ubytovaní

Rožnovské pivní lázně sa nachádzajú v malebnom mestečku Rožnov pod Radhoštěm, ktoré leží sotva 25 km od hraníc so Slovenskom. Či už sa chystáte na aktívny pobyt, dovolenku s deťmi, alebo si chcete užiť romantiku vo dvojici, toto rázovité mestečko na úpätí pamätnej hory Radhošť je tou správnou voľbou.

Hlavným miestnym lákadlom je bezpochyby najväčší a najstarší skanzen v strednej Európe - Valašské múzeum v prírode (1,5 km), kam sa ľahko dostanete príjemnou prechádzkou cez mestský sad. Súčasťou skanzenu sú vnútorné aj vonkajšie expozície tradičných drevených ľudových stavieb. Okrem Dreveného mestečka si môžete prezrieť Valašskú dedinu a Mlynskú dolinu s funkčným mlynom a pílou. Pri potulkách skanzenom sa zoznámite so zvykmi a tradičnými remeslami, dávnymi plodinami, domácimi zvieratami a narazíte aj na krčmičky s typickými valašskými špecialitami.

K zaujímavým miestam v Rožnove pod Radhoštěm patrí ďalej zrúcanina hradu Hradisko (2 km) a Jurkovičova rozhľadňa (3 km). Deti potešíte návštevou zábavného Gibon parku s lanovým centrom, veľkým ihriskom, trampolínami a indiánskou dedinkou.

Všetkým turistom odporúčame vystúpiť na najznámejší beskydský vrchol - hor Radhošť (9 km). Odmenou za jej zdolanie vám bude jedna z najkrajších beskydských panorám. Ďalej môžete po náučnom chodníku pokračovať k ďalšej z miestnych dominánt, ktorou je socha Radegasta (11,7 km). Potom už je to len kúsok k nádherným Pustevnám (13 km), kde stoja dve malebné horské chalupy Maměnka a Libušín. Tieto prekrásne ukážky unikátnej ľudovej architektúry staviteľa Dušana Jurkoviča boli v roku 2020 znovuotvorené po náročnej rekonštrukcii, ktorá nasledovala po požiari. Za nádhernými výhľadmi pôjdite ešte kúsok na Chodník Valaška (13,5 km), ktorú tvorí 22 m vysoká veža, sklenená vyhliadková plošina a 150 m dlhý zavesený himalájsky chodník. Pre menej zdatných turistov je tu možnosť nechať sa pohodlne vyviezť lanovkou až k Pustevnám a potom ujsť iba krátke úseky na Chodník Valašku a soche Radegasta.

Na beskydských svahoch si v zime aj zalyžujete. Vyraziť môžete napríklad do Ski areálu Rališka (16 km) alebo do Ski areálu Opálená (22 km). Pre milovníkov bežkovania sú k dispozícii desiatky kilometrov upravovaných bielych stôp.

Kde budete spať?

Podľa dostupných kapacít budete ubytovaní v nasledujúcich typoch izieb:

Dvojlôžková izba v Ranči Bučiska disponuje vlastnou kúpeľňou, kuchynským kútom a posedením. Nechýba tu ani WiFi pripojenie.

Dvojlôžková izba v 3* Hoteli Bečva disponuje vlastnou kúpeľňou, kuchynským kútom a posedením. Nechýba tu ani WiFi pripojenie a je tu možnosť zapožičania televízie, rádia a chladničky.

Za príplatok je možné ubytovanie v:

Dvojlôžková izba v 4* Hoteli In Spirit, ktorý je súčasťou Rožnovského pivovaru. Izba je vybavená klimatizáciou, WiFi pripojením, televíziou, minibarom, trezorom a rýchlovarnou kanvicou.

Dvojlôžková izba v 4* Hoteli Energetic je vybavená klimatizáciou, WiFi pripojením, televíziou, minibarom, trezorom a telefónom. Väčšina izieb má balkón. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa.

Dvojlôžková izba v 4* Hoteli Eroplán je vybavená satelitnou TV, WiFi pripojením, minibarom a telefónom. Súčasťou je aj vlastná kúpeľňa.

Na čom si pochutnáte?

Či už budete ubytovaní v ktoromkoľvek z ponúkaných hotelov, každý deň pobytu začnete tým najlepším možným spôsobom – lahodnými raňajkami vo forme bohatého bufetu.

Kde budete relaxovať?

Rožnovské pivné kúpele sú výnimočné svojím konceptom, v rámci ktorého sa kombinujú prvky alternatívneho liečiteľstva s bežnými aj menej známymi kúpeľnými postupmi. K dokonalému uvoľneniu tela i mysle tu prispieva aj výnimočná atmosféra pivovarských pivnici a pivovarských sýpok prevoňaná bylinkami a osvetlená stovkami sviečok.

Dopriať si tu môžete pivné, rašelinové a sírne kúpele, bylinkovú aromaterapiu, masáže, kyslíkovú terapiu, bahenné či parafínové zábaly a mnoho ďalších liečebných procedúr.

Rožnovské pivní lázně

Rožnovské pivní lázně

Pivovarská 6 , Rožnov pod Radhoštěm
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Rožnovské pivní lázně s.r.o. IČ: 27774813


+420 774 430 000

recepce@roznovskepivnilazne.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Možnosť procedúr
Minibar
Wellness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,7 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
20 km
Zjazdovka
15,4 km
Bežkovanie
14 km

Tipy na výlet

Rožnov pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm Tip na výlet

Rožnov pod Radhoštěm je skutočnou perlou Valašska aj Beskýd. Najväčšou zaujímavosťou mesta je Valašské múzeum v prírode, kde si môžete prezrieť a vyskúšať, ako vyzeral život na vidieku v minulých storočiach. Okrem prehliadky areálu vás čaká tiež mnoho vystúpení, remeselných jarmokov a ďalších akcií. V Rožnove nájdete aj pivné kúpele, zábavný park a ďalšie zaujímavosti.

Valašske múzeum v prírode
Valašske múzeum v prírode
Pustevny
Pustevny
Jurkovičova rozhľadňa
Jurkovičova rozhľadňa