Pensjonat Orlicka Skała ***

Pensjonat Orlicka Skała ***

Zieleniec 3a, Duszniki Zdrój
Poľsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Detský kútik
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zjazdovka
0,3 km

O ubytovaní

Penzión Orlicka Skała *** nájdete v srdci horského strediska Zieleniec ležiacom v regióne Kladsko na juhu Poľska. Tradičná horská chata s modernými interiérmi je tým pravým miestom na dokonalú aktívnu dovolenku nielen v zime. Penzión leží len 3 km od hraníc s Českom a ponúka tak perfektnú príležitosť na objavovanie poľskej strany Orlických hôr.

Vďaka svojej príhodnej polohe je Zieleniec jedným z najvýznamnejších centier horskej cyklistiky. Po hrebeňoch Orlických hôr vedú desiatky kilometrov cyklotrás všetkých obtiažností. Bicykle je možné požičať na recepcii penziónu alebo si môžete zísť 4 trate v neďalekom Family Bike Parku Zieleniec (400 m).

Stredisko Zieleniec je obľúbený lyžiarsky raj s viac ako 20 km zjazdoviek obsluhovaných 23 vlekmi a 3 lanovkami. Vďaka vysokej nadmorskej výške polohe na severných svahoch tu panujú ideálne snehové podmienky po celú zimu.

Nudiť sa tu však nebudete ani mimo zimnej sezóny. V okolí penziónu vedie množstvo turistických a cyklistických trás, ktoré smerujú k zaujímavým výletným cieľom. Vydať sa môžete napríklad na rozhľadňu Vrchmezí (3,4 km) ležiacu priamo na hranici, k zrúcanine pevnosti Fryderyka (11,5 km), do horskej osady Šerlich (2 km) alebo k Bludným skalám (25 km).

Za liečivými minerálnymi prameňmi a nerušenou relaxáciou zase môžete vyraziť do obľúbených kúpeľných miest Duszniki-Zdrój (12 km), Kudowa-Zdrój (22 km) či Polanica-Zdrój (24 km).

Kde budete spať?

Izby Premium s rozlohou 27 m² ponúka komfortné ubytovanie pre dvoch hostí. Ich súčasťou je vlastná kúpeľňa a relaxačný priestor. K vybaveniu izieb patrí WiFi pripojenie, satelitná televízia, minibar, chladnička, set na prípravu čaju a kávy, trezor, telefón, župany, fén a kozmetický set.

Apartmány s rozlohou 39 m² sú ideálne pre rodiny a splnia predstavy aj náročnejších hostí. Skladajú sa zo spálne s pohodlnou posteľou, oddelenej obývacej izby a vlastnej kúpeľne. Súčasťou je aj balkón s krásnym výhľadom do prírody. K vybaveniu patrí WiFi pripojenie, satelitná televízia, minibar, chladnička, trezor, telefón, set na prípravu čaju a kávy, župany, fén a kozmetický set.

Na čom si pochutnáte?

Ráno robí deň, a tak sa po prebudení môžete tešiť a výdatné bufetové raňajky. Ochutnáte tu tradičné jedlá v modernom poňatí pripravené výhradne z čerstvých surovín lokálnej produkcie. K špecialitám penziónu patrí napríklad domáce maslo, bio vajcia či údeniny a syry od miestnych farmárov. Večere pre hotelových hostí majú servírovanú podobu. Nájdete tu aj bar s krbom, kde si môžete po dni v horách oddýchnuť pri poháriku obľúbeného nápoja a domácich dezertov.

Kde budete relaxovať?

Na dovolenke nesmie, samozrejme, chýbať ani poriadna dávka relaxácie. Doprajte si oddych vo wellness centre vybavenom fínskou saunou, vírivkou a rekreačným bazénom. Ešte viac uvoľnenia tela i mysle môžete zažiť pri masáži od skúseného personálu.

Cestujete s deťmi?

Malí hostia si užijú zábavu na vonkajšom ihrisku, prípadne vo vnútri v detskom kútiku.

Niečo naviac

Ak si na spoznávanie krás poľských Orlických vrchov beriete aj bicykel, určite oceníte úschovňu bicyklov priamo v penzióne. Tá v zime poslúži ako úschovňa lyží.