O ubytovaní

Chateau hotel Zbiroh nájdete neďaleko Prahy a Plzne v krásnom prostredí křivoklátskych lesov. Okolo zámku sa rozprestiera 60 hektárový anglický park. História šľachtického hradu Zbiroh, ktorý bol neskôr prestavaný na novorenesančný zámok, siaha až do 12. storočia.

Medzi vlastníkmi boli napríklad kráľ Přemysl Otakar II., cisári Karol IV., Zikmund a Rudolf II., preto sa prezýva Zámok troch cisárov. Prechádzky po okolí sú upokojujúce a nenáročné, Křivoklátsko je hotový balzam na dušu. Prejdite sa napríklad k Čertovej skále (2 km), k Podzbirožskému rybníku (2,5 km) alebo na hrad Točník (12,7 km).

Kde budete spať?

Hotel ponúka ubytovanie v prepychových originálnych komnatách, ktoré sú vybavené čalúneným dreveným nábytkom a disponujú televíziou a vlastnou kúpeľňou s vaňou. Každá z nich je síce iná, ale jedno majú spoločné - v každej z nich sa budete cítiť ako na zámku.

Na čom si pochutnáte?

V zámku sa nachádza stredoveká krčma U Rudolfovy kratochvíle s dobovou atmosférou, úžasným interiérom a ponukou originálnych špecialít. Súčasťou zámockých salónikov je tiež veľká novorenesančná sála Alfonsa Muchu, kde umelec namaľoval svoju slávnu Slovanskú epopej. Nechýbajú ani zámocké pivnice.

Kde budete relaxovať?

Skvostom hotela je unikátny wellness v sále zo 12. storočia, v ktorom zasadal Přemysl Otakar II. Snáď ako jediný hotel na svete poskytuje Zbiroh túto jedinečnú formu relaxácie - tešiť sa môžete na bazén s protiprúdom, vírivku, masážne kreslo, fínsku saunu, infrasaunu, multifunkčnú vaňu a ďalšie.

Hodnotenie od zákazníkov

Skvelé (Simona M.) ( - Česko)

Wellness kvůli řádícímu koronaviru bylo velice pře-desinfikováno, nedalo se v něm vydržet. Chyběla nám možnost podávat snídani venku na zahrádce. Personál byl milý a vstřícný, pokoje čisté a útulné. Celkově se nám tam líbilo doporučila bych pobyt na zámku.

Skvelé (Ondřej D.) ( - Česko)

Vše super, jen jedna připomínka: na pokoji byly oddělené postele.

Vynikajúce (Roman D.) ( - Česko)

Všechno bylo nad naše očekávání. Obsluha, v recepci se nám věnovali. Prohlídka zámku i hradu byla velice zajímavá, nádherné zahrady. Všem doporučuji.