Fantastická dovolenka v Taliansku s výhľadom do údolia

Hotel Borgo I Tre Baroni **** je rodinný hotel s tradíciou siahajúcou až do roku 1900. Rezort leží nad údolím Casentino v rovnomennom národnom parku a poskytuje výhľad na údolie a stredoveký hrad Poppi, na ktorý dovidíte z väčšiny izieb, reštaurácie aj od posedenia pri bazéne.

Ubytovanie zaistí novozrekonštruovaný hotel v štýle typickej toskánskej architektúry s terakotovými podlahami, dreveným nábytkom, strešnou terasou a tradičnými dekoráciami. Priateľská atmosféra a perfektné služby sú pre rodinu Baroni na prvom mieste.

Raňajky sa podávajú formou bufetu, kde nájdete domáce pečivo, koláče a toasty, ďalej vajcia , syr, šunku, ovocie, jogurty i nápoje. Počas dňa je k dispozícii talianska reštaurácia Mater , ktorú odporúča aj Michelinský výber v kategórii "Najlepšia talianska kuchyňa" a dopriať si tu môžete fantastickú večeru.

Pohodlné ubytovanie s vonkajším bazénom

Ubytovaní budete v izbe Economy, ktorá je zariadená praktickým nábytkom v toskánskom štýle. Nájdete tu tiež TV, minibar, fén a toaletné potreby.

K odpočinku využijete relaxačné posedenie s knižnicou a vonkajší bazén, ktorý je obklopený záhradou a budete z neho mať panoramatický výhľad do údolia.

Krásna príroda a výlety po Toskánsku

Okrem leňošenia pri bazéne si užijete predovšetkým prechádzky v prírode národného parku Casentino, zájsť si môžete aj do niektorej z blízkych reštaurácií. Uprostred toskánskej prírody nájdete aj krásne historické stavby.

Priamo v mestečku Poppi preskúmate historický monument Ai Caduti, kostol sv. Bartolomeja či majestátny hrad Castello dei Conti Guidi. Navštíviť môžete i ZOO.

Na výlet sa rozhodne vyberte do Florencia (UNESCO), kolísky renesancie a talianskeho jazyka. Nájdete tu nádherné paláce a kostoly, veľa umeleckých galérií i rôzne reštaurácie, kde si pochutnáte na talianskej kuchyni.

Tipy na výlet

Florencia

Florencia je renesančná perla na rieke Arno, ktorá si vás podmaní svojím pôvabom a architektonickými skvostmi. Hlavné mesto Toskánska láka ročne milióny nadšených návštevníkov. Pokiaľ ste sa doteraz nezamilovali do Talianska a jeho krás, po návšteve Florencie sa tak určite stane. Historické centrum mesta je od roku 1982 na zozname UNESCO. Medzi pamiatky, ktoré rozhodne nesmiete vynechať pri návšteve Florencie patria: bazilika Santa Maria del Fiore, socha Davida od Michelangela, Brunelleschiho dóm, most Ponte Vecchio, palác Medicejských a stovky ďalších fascinujúcich pamiatok.

Hora La Verna

Hora La Verna je posvätným miestom františkánov, keďže je spájaná so životom svätca Františka z Assisi. La Verne môže byť však i zaujímavým výletným cieľom. Hora okúzľuje svojou majestátnosťou a z jej vrcholu sa vám naskytne pôsobivý pohľad do údolia. Na vrchole sa nachádza bazilika Sanctuary.

Kláštor Camaldoli

Kláštor Camaldoli je zároveň pustovňou a nachádza sa v starobylom lese v toskánských Apeninách. Kláštor bol založený okolo roku 1012 benediktínskym mníchom svätým Romualdom. Ide o domov pustovníckeho rádu Kamaldulov. Súčasťou kláštora je tiež stará lekáreň, ktorá pôvodne slúžila ako laboratórium, kde mníchovia študovali a skúmali liečivé byliny. Liečivé prípravky potom boli používané v starej nemocnici, ktorú je dnes ešte stále možné navštíviť. Kostol bol vybudovaný v barokovom štýle a nájdete tu diela maliara Giorgia Vasariho.

Borgo I Tre Baroni ****

Via di Camaldoli 52, Poppi
Taliansko

+(390) 575 556 204

info@itrebaroni.it

Check in
13:00 - 23:00
Check out
8:00 - 10:30

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,67/5
Celkom 9 hodnotení