Pohodlné ubytovanie a Toskánsko ako na dlani

Hotel Panoramic *** leží v Toskánsku len 5 minút jazdy od obľúbených kúpeľov Terme di Montepulciano a asi 7 minút od historického mestečka Montepulciano. Hotel sa nachádza v zelenej kopcovitej krajine a ponúka nádherný výhľad do okolia.

Všetky izby sú zrenovované a vybavené manželskou posteľou, LCD TV, klimatizáciou, priestorom na posedenie, telefónom i trezorom. Samozrejmosťou je kúpeľňa so sprchovým kútom a WC, niektoré izby majú tiež balkón.


Hotel získal ocenenie za svoj ekologický prístup. Energiu čerpá z obnoviteľných zdrojov, konkrétne zo solárnych panelov.


Ráno si pochutnáte na raňajkách formou bufetu, kde nechýba sladké a slané pečivo alebo čerstvé ovocie.

Užijete si romantické prechádzky medzi olivovníkmi, leňošenie v záhrade a relax v bazéne s vodnými masážami a lehátkami.

Kúpele, jazero i krásna mestečka

Užite si toskánsky kúpeľný trojuholník. Len 1,5 km od hotela nájdete hneď troje krásne kúpele - Termálne kúpele Theia, Termálne kúpele Sensoriali a Termálne kúpele Chianciano. Užite si kúpanie v bazénoch s horúcou termálnou vodou, ale aj sauny a procedúry.

Ak túžite skôr po chladivej osviežujúcej vode, vyrazte na výlet k Trasimenské jazeru (30 km), ktoré je štvrtým najväčším jazerom v Taliansku a obľúbeným rekreačným miestom.

Počas niekoľkých minút dôjdete autom tiež do mestečka Montepulciano, ktoré sa pýši skvelým vínom, ale aj krásnou architektúrou. Ochutnajte lahodné Vino Nobile di Montepulciano a Rosso di Montepulciano a potom sa choďte prejsť a kochajte sa renesančnými palácmi, pôvabnými kostolíky i krásnym námestím.

Tipy na výlet

Toskánsky kúpeľný trojuholník

Termálne kúpele Theia , sú pomenované po žene z etruskej mytológie. Relaxáciu si tu užijete v štyroch vonkajších a v troch vnútorných bazénoch, ktoré sú vzájomne prepojené a naplnené vodou z prameňa SILLENE s teplotou 33 - 36 °C.

Termálne kúpele Sensoriali alebo aj zmyslové kúpele sú netradičným spestrením. Nájdete tu miestnosť s liečivým bahnom aj s ľadopádom, ďalej bazény s hydromasážou aj slanou vodou, sauny, turecký kúpeľ, zmyslové sprchy, aromaterapiu, hudobnú terapiu, Kneippov kúpeľ aj pokojovú miestnosť pre rozjímanie.

Termálne kúpele Chianciano uzatvárajú vychýrený toskánsky kúpeľný trojuholník. Užite si termálne kúpalisko aj wellness centrum. Skúste napríklad inhalačnú liečbu či ďalšie z procedúr.

Mesto a jazero Chiusi

Chiusi je archeologickým centrom a má bohatú históriu i kultúru. V meste a jeho okolí sa našlo mnoho hrobov a nálezísk, väčšina z nájdených etruských pamiatok je vystavená v Museo Nazionale Etrusko. Na výlet sa vydajte k svätyni La Verna či ku kostolíku Santa Maria degli Angeli. Krásna je aj bazilika Santa Maria Assunta, kde si môžete prezrieť umelecké diela Andrea della Robbia.

Zhruba 12 km od mesta leží jazero Lago di Chiusi, ktoré sa predtým hojne využívalo na rekreáciu. V súčasnosti nie je na kúpanie vhodné, aj tak je ale jazero krásne vďaka leknám, rybám a okolitému vtáctvu, takže sa sem určite vydajte na prechádzku.

Trasimenské jazero

Lago Trasimeno alebo aj Trasimenské jazero je štvrtým najväčším jazerom v Taliansku a úplne najväčším jazerom na Apeninskom polostrove. Nachádza sa v regióne Umbria, má rozlohu 128 km², hĺbku 7 m a v jeho vodách žije 18 druhov rýb. Historicky sa preslávilo vďaka bitke pri trasimenskom jazere v roku 217 pred naším letopočtom, kedy tu Hannibal porazil rímsku armádu. Dnes je jazero obľúbeným rekreačným miestom, je okolo neho veľa kúpalísk i kempov. Na jazere je niekoľko ostrovčekov - Isola Maggiore, Isola Minore a prírodná rezervácia Isola Polvese.

Hotel Panoramic ***

Via di Villa Blanca 8, Montepulciano
Taliansko

+39 0578 798398

info@hotelpanoramic.com

Check in
od 15:00
Check out
do 11:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik povolený
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané