Kúpele Dobrna sú najstaršie existujúce kúpele na Slovinsku a ich tradícia je dlhá viac ako 600 rokov. Vypravte sa sem za termálnou vodou aj vy! Terme Dobrna - Hotel Vila Higiea **** je súčasťou kúpeľného areálu, takže to do bazénov budete mať kúsok. Navyše ponúka ubytovanie v komfortných izbách, animačný program a predovšetkým neobmedzený vstup do termálneho wellness centra so 4 bazénmi a vírivkou. Nechýba ani saunový svet.

O ubytovaní

Terme Dobrna - Hotel Vila Higiea ****sa nachádza v malebnom slovinskom mestečku Dobrna. S 600 rokov dlhou kúpeľnou tradíciou ide o vôbec najstaršie kúpele v Slovinsku. Vila prešla v roku 2020 kompletnou rekonštrukciou a teraz svojim hosťom ponúka moderné a štýlové izby, romantickú raňajkovú reštauráciu a príjemnú vonkajšiu terasu s krásnym výhľadom.

Vila je obklopená nádherným kúpeľným parkom, ktorého história siaha až do roku 1820. V parku je celkom 5 označených energetických bodov s blahodarnými účinkami na psychiku a zmysly, a tak je toto miesto dokonalou oázou pokoja a pohody.

Panenskú prírodu v okolí môžete objavovať po mnohých turistických trasách, ktoré vás dovedú napríklad na hrad Kačji (2,5 km), k zámku Novi Grad (4 km), k mlynu Vovk (3,5 km) či k jaskyni Ledenica (3 km). S miestnou faunou a flórou sa zoznámite na 2,8 km dlhom náučnom chodníku lesom. V okolí je aj niekoľko krásnych kostolov. Ak budete mať náladu na náročnejšiu turistiku, môžete zdolať vrchol Paški Kozjak (10 km) alebo sa vydať až k jazeru Šmartno (14 km).

Skvelým výletným cieľom je aj tretie najväčšie slovinské mesto Celje (16 km). Jedno z najstarších tunajších sa môže pochváliť bohatou históriou, množstvom dochovaných architektonických pamiatok i významným kultúrnym zázemím. Navštíviť tu môžete monumentálny gotický hrad, niekoľko múzeí a galérií či krásny mestský les.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v luxusnej dvojlôžkovej izbe. Každá izba je vybavená klimatizáciou, WiFi pripojením, LED televíziou, minibarom, trezorom a telefónom. Súčasťou je aj vlastná kúpeľňa s fénom.

Na čom si pochutnáte?

V modernej hotelovej reštaurácii sa podávajú jedlá slovinskej a medzinárodnej kuchyne pripravované z prvotriednych lokálnych surovín. Raňajky aj večere majú formu bufetu, a tak si všetkého môžete dopriať, čo hrdlo ráči. V priebehu dňa je možné objednávať špeciality zo stáleho jedálneho lístka. Súčasťou areálu hotela je aj útulná kaviareň s ponukou nápojov, ľahkého občerstvenia a domácich zákuskov. Milovníci vína určite ocenia, že hotel má vlastnú vínnu pivnicu.

Kde budete relaxovať?

Za odpočinkom sa vydajte do blízkeho wellness centra do Hotela Vita ****. Jeho vnútorné i vonkajšie bazény sú plné liečivej termálnej vody. Dopriať si môžete aj rôzne liečebné procedúry ako kúpele či masáže. Pokiaľ zatúžite po výnimočnom zážitku, je k dispozícii privátne wellness s fínskou a parnou saunou.

Čo všetko sa nachádza v termálnom wellness?

 • Vnútorný relaxačný bazén s termálnou vodou (32 °C)
 • Vnútorný detský bazén (32 °C)
 • Vnútorná vírivka (35-36 °C)
 • vonkajší relaxačný bazén s termálnou vodou (28-29 °C)
 • vonkajší detský bazén (32 °C)
 • 3 fínske sauny
 • 2 pary - klasická a soľná
 • 2 Kneippove chodníky
 • Infrakabína
 • Ľadová jaskyňa a ochladzovací bazénik
 • Masážny bazén
 • Relaxačná zóna, vonkajšia terasa a vitamín bar
Terme Dobrna - Hotel Vila Higiea ****

Terme Dobrna - Hotel Vila Higiea ****

Dobrna 50 , Dobrna
Slovinsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 13:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detské ihrisko
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od kúpeľov
0,2 km
Zastávka
0,3 km

Tipy na výlet

Šmartinsko jazero

Šmartinsko jazeroTip na výlet

Hľadáte pokojné miesto pre výlet do prírody? Celej rodine sa bude páčiť pri jazere Šmartinsko len pár minút od mesta Celje. Môžete sa len tak prechádzať pozdĺž vody, usporiadať piknik v tráve alebo zažiť aj niečo akčnejšieho. Prejdite sa na loďkách, vyskúšajte aqua zorbing alebo si zarybárte. Šmartinsko jazero drží rekord za najväčšieho uloveného kapra v Slovinsku, vážil 34,6 kg.

Kúpeľné mesto Laško
Kúpeľné mesto Laško
Hrad Celje
Hrad Celje
Dom na strome
Dom na strome