Vyrazte s rodinou na južné Slovensko a užite si relaxáciu v okolitej prírode, neďalekých termálnych kúpeľoch, alebo priamo v ubytovaní. V Penzióne Žitava si pochutnáte na raňajkách formou bufetu, dopriať si tu však vo vychýrenej reštaurácii môžete aj obed či večeru. Ideálna dovolenka pre rodinu s deťmi, pre tie je tu pripravené ihrisko.

Vedeli ste, že…?

Penzión je postavený v sedliackom štýle a jeho architektúra je tak spomienkou na kedysi typické budovy južného Slovenska. Penzión sa tiež pýši unikátnou slamenou strechou.


O ubytovaní

Penzión Žitava nájdete na južnom Slovensku v obci Dvory nad Žitavou. Skvelá poloha penziónu vám umožní vyraziť na výlet k neďalekej Barokovej Kalvárii (1,2 km), v blízkosti leží aj termálne kúpalisko v Podhájskej (necelých 20 km).

Kde budete spať?

Čaká vás ubytovanie v jednej z 10 dvojlôžkových izieb vybavených televízorom, klimatizáciou, chladničkou i WiFi pripojením, chýbať vám nebude ani vlastná kúpeľňa. V penzióne je možný pobyt tiež v bezbariérovej izbe a dvoch apartmánoch.

Na čom si pochutnáte?

V penzióne budete mať k dispozícii aj reštauráciu, kde si pochutnáte na tradičných špecialitách južného Slovenska. Kuchári jedlo pripravujú len z lokálnych a kvalitných surovín, vďaka čomu si pokrmy uchovávajú výrazné chute. Vychutnať si tu môžete tiež olovrant na letnej terase. Večer zas príjemne zakončite vo vínnej pivnici priamo v penzióne, kde ochutnáte tie najlepšie vína od miestnych vinárov.

Kde budete relaxovať?

V lete si doprajte osvieženie vo vonkajšom bazéne v areáli penziónu, ktorý je obklopený trávnatou plochou ideálnou na opaľovanie či hry.

Cestujete s deťmi?

Na vaše ratolesti tu čaká vonkajšie ihrisko, kde sa vybláznia na šmýkačke či preliezkach.

Penzión Žitava

Penzión Žitava

Hlavná 5 , Dvory nad Žitavou
Slovenská republika

+421 356 450 535

recepcia@penzionzitava.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Malé plemeno 4 €/noc, veľké 8 €/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vonkajší bazén
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,2 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
20 km

Tipy na výlet

Termálne kúpalisko Komárno

Termálne kúpalisko Komárno Tip na výlet

Celoročný relax prináša termálne kúpalisko v Komárne na ploche 2,5 hektárov. Návštevníkov láka najmä minerálna voda s liečivými účinkami na kĺbové, reumatické a ženské choroby. V letnej časti areálu sa nachádza hneď niekoľko bazénov vrátane športového a dvoch detských. Celoročne tu môžete využívať vnútorný bazén s termálnou vodou, dve sauny s ochladzovacím bazénom, rehabilitačnú telocvičňu, ponuku masáží a fitness centrum. Oddychovať tu môžete i vo fínskej a infra saune. V areáli strediska sú aj plážové priestory, ihriská pre deti a minigolf.

Vstupné:

  • Dospelí: 4,80 €/osoba
  • Seniori: 3,50 €/osoba
  • Študenti: 3,90 €/osoba
  • Deti (od 4 do 15 rokov): 3,80 €/osoba
Viac informácií
Baroková Kalvária
Baroková Kalvária
Veľký Meder
Veľký Meder
Komárno
Komárno