Krakov Tip na výlet

K Prahe, Parížu a ďalším európskym turistickým metropolám môžeme smelo priradiť aj Krakov. Hoci sa nejedná o hlavné mesto Poľska, ide určite o kultúrne najvýznamnejšie mesto v Poľsku. Poloha na rieke Visle, množstvo zaujímavých pamiatok, ale aj romantická atmosféra so štýlovými kaviarňami a reštauráciami robí z Krakova zaujímavý cieľ niekoľkodňového výletu.

Pobyt priamo v srdci Krakova

Aparthotel Pergamin *** spadá pod známu sieť Premium Hotels a stojí v skvelej lokalite priamo v centre mesta, takže budete blízko ku všetkým krásnym pamiatkam a miestam. Choďte sa prejsť do parku Planty, ktorý je vzdialený len 300 metrov a lemuje historické centrum známe ako Krakovský rynek. Vydať sa môžete tiež k nákupnému centru Galérii Krakowska (600 metrov) či k nádhernému hradu Wawel (1,5 kilometra).

Na pobyt sa bez obáv môžete vydať tiež vlakom - k hlavnému vlakovému nádražiu je to z hotela len 800 metrov.

Pohodlné izby aj skvelé raňajky

V Aparthoteli Pergamin *** budete ubytovaní v pohodlne zariadených izbách v príjemných farbách - hnedej a béžovej. Vybavené sú dreveným nábytkom, písacím stolom, trezorom, klimatizáciou, telefónom, TV, minibarom, rýchlovarnou kanvicou, fénom a vlastnou kúpeľňou. Izby majú možnosť prísteliek.

Priamo v hoteli sa podávajú bohaté raňajky formou bufetu, na ktorých si iste pochutnáte. Na výber sú slané aj sladké pokrmy doplnené kávou, čajom a džúsom.

Aparthotel Pergamin ***

Ul. Dluga 26, Kraków
Poľsko

+48 12 630 91 65

pergamin@premium-hotels.pl

Check in
od 14:00
Check out
do 12:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik povolený za poplatok 25 zł/noc či 6 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Minibar

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,9 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
2,5 km

Tipy na výlet

Wawel

Ozdobou historického Krakova je návršie Wawel na ľavom brehu rieky Visly. Nájdete na ňom renesančný Kráľovský hrad s barokovými prvkami a katedrálu sv. Stanislava a Václava, ktorá je nielen kultúrnou pamiatkou, ale aj významným poľským posvätným miestom. Spolu s krakovským centrom je zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Aquapark Krakov

Krakovský aquapark je najväčším krytým aquaparkom v Poľsku a zároveň patrí k najväčším v Európe. Množstvo bazénov a tobogánov (z ktorých najdlhší meria 202 metrov) nie je tým jediným, čo aquapark ponúka. Nájdete tu aj divokú rieku, wellness centrum, fitnes štúdio, vlnový bazén, bazénik a atrakcie pre deti a saunový svet.

ZOO Krakov

Cez 1500 zvierat 260 rôznych druhov, to je Krakovská ZOO. Záhrada sa nachádza uprostred lesa, môžete si teda užiť výlet na čerstvom vzduchu a zároveň sa pokochať krásnymi plazmi, cicavcami, rybami aj vtákmi. ZOO je otvorená celoročne každý deň od 9:00 hodín do 18:00 hodín. Dospelé celodenné vstupné vyjde zhruba na 4,3 € (18 PLN)