Pobyt priamo v srdci Krakova

Aparthotel Pergamin *** spadá pod známu sieť Premium Hotels a stojí v skvelej lokalite priamo v centre mesta, takže budete blízko ku všetkým krásnym pamiatkam a miestam. Choďte sa prejsť do parku Planty, ktorý je vzdialený len 300 metrov a lemuje historické centrum známe ako Krakovský rynek. Vydať sa môžete tiež k nákupnému centru Galérii Krakowska (600 metrov) či k nádhernému hradu Wawel (1,5 kilometra).

Na pobyt sa bez obáv môžete vydať tiež vlakom - k hlavnému vlakovému nádražiu je to z hotela len 800 metrov.

Pohodlné izby aj skvelé raňajky

V Aparthoteli Pergamin *** budete ubytovaní v pohodlne zariadených izbách v príjemných farbách - hnedej a béžovej. Vybavené sú dreveným nábytkom, písacím stolom, trezorom, klimatizáciou, telefónom, TV, minibarom, rýchlovarnou kanvicou, fénom a vlastnou kúpeľňou. Izby majú možnosť prísteliek.

Priamo v hoteli sa podávajú bohaté raňajky formou bufetu, na ktorých si iste pochutnáte. Na výber sú slané aj sladké pokrmy doplnené kávou, čajom a džúsom.

Tipy na výlet

Krakov

K Prahe, Parížu a ďalším európskym turistickým metropolám môžeme smelo priradiť aj Krakov. Hoci sa nejedná o hlavné mesto Poľska, ide určite o kultúrne najvýznamnejšie mesto v Poľsku. Poloha na rieke Visle, množstvo zaujímavých pamiatok, ale aj romantická atmosféra so štýlovými kaviarňami a reštauráciami robí z Krakova zaujímavý cieľ niekoľkodňového výletu.

Vianočné trhy v Krakove

Ako si užiť návštevu najkrajšieho poľského mesta ešte viac? Príďte sem v čase adventu a navštívte vianočné trhy, ktoré sa konajú na Hlavnom námestí (Rynek Glowny) a v okolitých uličkách. Stánky sa zameriavajú na predaj tradičných výrobkov a pochutín, prevádzkovatelia stánkov musia splniť viacero nariadení. Môžete sa teda spoľahnúť, že zakúpite len kvalitné produkty. Miestnou špecialitou je napríklad tekutý med, úplne odlišný od našej medoviny. Ochutnajte.

Wawel

Ozdobou historického Krakova je návršie Wawel na ľavom brehu rieky Visly. Nájdete na ňom renesančný Kráľovský hrad s barokovými prvkami a katedrálu sv. Stanislava a Václava, ktorá je nielen kultúrnou pamiatkou, ale aj významným poľským posvätným miestom. Spolu s krakovským centrom je zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Aparthotel Pergamin ***

Ul. Dluga 26, Kraków
Poľsko

+48 12 630 91 65

pergamin@premium-hotels.pl

Check in
od 14:00
Check out
do 12:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik povolený za poplatok 25 zł/noc či 6 €/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,29/5
Celkom 7 hodnotení