Hotel pri hlavnej stanice

A&O Berlin Hauptbahnhof nájdete len 10 minút chôdze od berlínskej hlavnej stanice, ale zároveň v pokojnej a tichej uličke. Vďaka svojmu centrálnemu umiestneniu je hotel ideálnym východiskovým bodom pre poznávanie Berlína.

Ubytovaní budete v jednej z izieb s moderným vybavením, WiFi pripojením a vlastnou kúpeľňou. K dispozícii je nonstop otvorená recepcia, lobby bar s WiFi a satelitnou televíziou, miestnosť s biliardom, stolným futbalom a knižnicou, ďalej obchod so suvenírmi, požičovňa bicyklov aj úschovňa batožiny.

Každé ráno sa posilníte raňajkami formou bufetu. Na vyžiadanie vám radi pripravia tiež chutné večere.

Tipy na výlet

Berlín

Berlín je hlavné mesto Nemecka, druhé najväčšie mesto Európskej únie a ponúka toho veľa k videniu. Za kultúrou vyrazte do jedného z množstva divadiel, kabaretov alebo rovno do opery - Štátnej opery, Nemeckej opery či Komickej opery. Z divadiel odporúčame Friedrichstadt-Palast, ktoré sa pýši najväčším javiskom na svete. Za návštevu stojí aj Stará a Nová Národná galéria. Máte radi nákupy? Tak to budete vo svojom živle, v Berlíne je hneď niekoľko nákupných centier a domov. Každý rok sa tu tiež konajú rôzne zaujímavé podujatia - Berlínsky filmový festival, Karneval kultúr či maratónsky beh mestom.

Ostrov múzeí (UNESCO)

Zavítajte na Ostrov múzeí (UNESCO) do severnej časti Berlína, kde nájdete hneď 5 významných múzeí. Asi najznámejšie je Pergamonské múzeum zameriavajúce sa na antické a islamské umenie. Ďalej je tu Nové múzeum zamerané na starovek, Staré múzeum s antickým umením, Bodeho múzeum so stredovekým a byzantským umením a Stará národná galéria. Okrem týchto piatich hlavných múzeí však v Berlíne nájdete množstvo ďalších.

Zoo a akvárium Berlín

V Berlíne sa nachádzajú hneď dve zoologické záhrady. Je tu tiež známa botanická záhrada. Zoologická záhrada v Berlíne je najväčšia z celej Európy a najstaršia v Nemecku. Celkom je tu 1 500 druhov zvierat a okrem bežne chovaných sú tu aj unikátne pandy veľké. Súčasťou ZOO je obrie akvárium s nádržou so žralokmi, koralovými útesmi a viac ako 9 000 vodnými živočíchmi, plazmi a obojživelníkmi.

A&O Berlin Hauptbahnhof **

Lehrter Straße 12, Berlin
Nemecko

+420 538 880 980

info@travelking.cz

Check in
od 15:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 5 €/deň
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané