Štýlové ubytovanie v horskom prostredí

Hotel Rupertihof leží v bavorskom mestečku Ainring pri hraniciach s Rakúskom, preto odtiaľ môžete cestovať po pamätihodnostiach oboch krajín. Odporúčame výlet do Salzburgu, je to len 5 km.

Čaká vás ubytovanie v komfortných izbách s kúpeľňou so sprchou a WC, TV a u väčšiny izieb aj s balkónom. Ubytovanie je naozaj štýlové, atmosféra bavorských Álp s vami bude na každom kroku.

Pokiaľ ide o jedlo, máte sa skutočne na čo tešiť. Hotel si zakladá na domácej strave a produktoch od miestnych farmárov. V ústrety tu vychádzajú vegetariánom a na požiadanie aj vegánom. Raňajky sa podávajú formou bufetu a na večeru si pochutnáte na bavorskom bufetu alebo na štvorchodovom menu.

Dvojnásobná oáza oddychu a wellness

V hotelovom wellness nájdete krytý bazén, vírivku, sauny, parný kúpeľ a relaxačnú miestnosť. Uvoľní vás tiež borovicový penový kúpeľ, kde sa prírodné vône a horúca voda spájajú do príjemného zážitku.

Len pár minút pešo od hotela sa navyše nachádzajú kúpele Bergerbad so širokou ponukou wellness procedúr. Sem máte bezplatný vstup, aby ste si svoju dovolenku ešte viac užili. Celoročne je tu prístupný vonkajší bazén vyhrievaný na 30 °C.

Niekoľkokrát do týždňa sa v hoteli konajú hudobné vystúpenia Thomasa Bergera, ktorý spája folklórne tradície s ľudovou zábavou.

Dodatočné info

 • Dieťa do 4,9 rokov zdarma na prístelke vrátane polpenzie.

 • Dieťa do 12,9 rokov 35 €/noc na prístelke vrátane polpenzie.

 • Dieťa do 15,9 rokov 45 €/noc na prístelke vrátane polpenzie.

 • Dieťa od 16 rokov alebo tretia dospelá osoba 75 €/noc vrátane polpenzie (cena platí len pre pobyt na 2 noci).

 • Príplatok za jednolôžkovú izbu 12 €/noc.

 • Predĺženie pobytu o jednu noc 65 €/osoba/noc vrátane polpenzie.

 • Kupón je pre jednu osobu. Uvedené ceny kupónu sú platné iba pri obsadení izby min. 2 dospelými osobami.

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v hoteli.

 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo emailom priamo v hoteli. Uvedené termíny v kalendári sú orientačné. Môžete sa tiež obrátiť na našu zákaznícku podporu, ktorá rada dostupnosť termínu overí za vás.

 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v hoteli záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou. Aj s rezerváciou vám ochotne pomôže zákaznícka podpora, stačí nám len zaslať číslo kupónu, meno, počet osôb a termín.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 14:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 6 €/noc

 • Hotel je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Tipy na výlet

Berchtesgaden

Berchtesgaden

Mestečks Berchtesgaden v juhovýchodnom cípe Bavorska bolo v histórii prvýkrát spomenuté v roku 1102 a v 19. storočí slúžilo ako letné sídlo bavorských kráľov, ktorí nechali tunajší kláštor prestavať do podoby kráľovského zámku. Tou dobou sa sem schádzali aj umelci a Berchtesgaden tak poslúžilo ako pozadie k dielam napríklad nórskeho spisovateľa Henrika Ibsena. Nechajte sa krásou tohto horského sídla očariť aj vy a možno vás tiež pobozká múza počas toho ako sa budete prechádzať miestnym národným parkom.

Chiemské jezero

Chiemské jezero

Leží na juhovýchode Nemecka a hovorí sa mu tiež "Bavorské more". Jazero s rozlohou asi 80 km² sa pomaly stráca. V dobe svojho vzniku v dobe ľadovej pokrývalo plochu až 240 km² a za posledných 100 rokov sa vodná plocha zmenšila o 200 ha. Jazero si však stále zachováva majestátnosť rovnako ako štyri ostrovy, ktoré na ňom nájdete. Na najväčšom z nich, Heereninsel, dokonca stojí kópia známeho zámku vo Versaiile, ktorú tu nechal vystavať kráľ Ľudovít II. Bavorský. Môžete si tiež zaveslovať alebo sa previezť na loďke na niektorý z ostrovov.

Hallein

Hallein

Hneď za rakúskymi hranicami leží historické mesto Hallein, kde môžete stráviť pokojne celý deň a nudiť sa rozhodne nebudete. Za netradičným zážitkom sa vydajte do miestnych soľných baní, dávnu históriu vám potom odkryje múzeum Keltov. Zastávku si urobte tiež v múzeu Tichej noci, aby ste sa dozvedeli čo najviac o vzniku a premenách jednej z najslávnejších vianočných piesní. A ak nebudete mať poznávania stále dosť, nie je nič jednoduchšie ako sadnúť na S-Bahn a priamou linkou dôjsť až do Salzburgu.