Budapešť sa radí medzi mestá, ktoré vo svojom živote musíte vidieť. Ubytujte sa blízko pamiatkam aj zastávkam MHD, napriek tomu však v pokojnej, tichej štvrti v luxusnejšej, štvorhviezdičkovej časti Hotela Corvin Hotel Budapest - Corvin Wing. Uvítajú vás nealkoholickým welcome drinkom a potom vám každé ráno pripravia raňajky, po ktorých sa vám hlavné maďarské mesto bude objavovať oveľa príjemnejšie.

Vedeli ste, že...?

Hotel nesie meno po Matúšovi Korvínovi (anglicky Matthias Corvin), ktorý bol najobľúbenejším maďarským kráľom. Nespočet maďarských rozprávok hovorí o jeho živote a spravodlivosti. Pred otvorením hotela bola vyhlásená súťaž pre deti o najkrajšie kresby kráľa Korvína. Prišlo množstvo pekných kresieb, víťazi dostali ocenenie od slávneho umelca Endrea Szásza a ich kresby dodnes zdobia steny hotela.

S hotelom sa spája ešte druhá zaujímavosť, ktorá sa tiež týka názvu - tentoraz jednotlivých častí budov, čiže krídel. Pôvodne išlo o dva samostatné hotely, oba navrhnuté známymi maďarskými architektami. Po zlúčení pod jedného majiteľa bola jedna budova pomenovaná ako "Corvinovo krídlo" podľa už spomínaného kráľa. Druhá budova potom "Sissiino krídlo" podľa obľúbenej maďarskej kráľovnej Alžbety Bavorskej prezývanej Sissi.


O ubytovaní

Corvin Hotel Budapest je unikátny hotel v centre maďarskej metropoly kombinujúci tri rôzne typy ubytovanie v jednom. Corvin Wing je jeho najluxusnejšia, štvorhviezdičková časť. Vzhľadom k polohe hotela to budete mať všade blízko, či už k pamiatkam, pekným prechádzkam alebo nákupom. Na bulvár Nagykörút sa pešo dostanete za 5 minút, k Dunaju za 10 a k Národnému divadlu asi za 15. Ak by ste chceli spoznať iné kúty Budapešti, hneď 300 metrov od hotela sa nachádza zastávka MHD .

Kde budete spať?

Čaká na vás jedna zo 42 plne klimatizovaných izieb s LCD televízorom, WiFi pripojením, trezorom, telefónom a mini chladničkou. Nechýba ani vlastná kúpeľňa so sprchou a fénom.

Na čom si pochutnáte?

V hotelovej reštaurácii s terasou a výhľadom sa každé ráno dosýta najete v raňajkovom bufete so sladkými i slanými jedlami . Po zvyšok dňa potom reštaurácia ponúka maďarská i medzinárodné jedlá a v modernom, ale stále útulnom prostredí baru môžete pri poháriku dobrého alko i nealko drinku stráviť príjemný čas.

Corvin Hotel Budapest - Corvin Wing ****

Angyal utca 31. , Budapest
Maďarsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Parkovanie za 5 000 Ft/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Požičovňa bicyklov
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,8 km
Vzdialenosť od kúpeľov
2,4 km
Zástavka
0,3 km

Tipy na výlet

Kúpele Gellert Tip na výlet

Vo veľkolepých priestoroch takmer 100 rokov starých kúpeľov nájdete bazén s termálnou vodou, krytý bazén s perličkovým kúpeľom, vonkajší bazén s termálnou vodou, vírivku, saunu, solárium a parné kúpele.

Termálna liečivá voda v kúpeľoch Gellert je vhodná pre liečbu kĺbových a srdcových ochorení, problémov s krvným obehom aj dýchacím ústrojenstvom.

Nadchne vás aj bohatá ponuka wellness služieb, medzi ktoré patria osviežujúce a thajské masáže, kozmetika, manikúra a pedikúra.

Celodenný vstup cez víkend pre dospelého stojí 5 700 HUF (cca 19 €), cez týždeň 5 500 HUF (cca 18 €). Kúpele sú otvorené každý deň od 6:00 do 20:00 hodín.

Viac informácií
Vianočné trhy v Budapešti
Kráľovský palác
Budova Parlamentu