Pobyt v rodinnom Penzióne Pod Hlavaticí na začiatku Zlatej cesty Českého raja a len kúsok od hradu Valdštejn si užijete. Ubytovaní budete v komfortných izbách a čaká vás tiež chutná polpenzia, pre deti je pripravený detský kútik. Za príplatok si môžete dopriať jednu z masáží.

O ubytovaní

Penzión Pod Hlavaticí nájdete v Turnove, priamo na začiatku Zlatej cesty Českého raja. Už to samo o sebe napovedá, že odtiaľto to budete mať blízko ku krásam regiónu. Tento penzión rodinného typu sa nachádza pod Hlavatickou rozhľadňou, odkiaľ sa vám naskytne výhľad po celom Českom raji. Na hrad Valdštejn sa prejdete len 25 minút, ale samotný hrad aj okolia stojí za to - po ceste tam či späť sa zastavte aj pri studničke Pod Valdštejnom alebo pri Kalvárii u Valdštejna. Český raj je však priamo nabitý krásnymi vyhliadkami, studničkami a ďalšími miestami, kde sa pekne prejdete.

Kde budete spať?

Z okien väčšiny izieb je nádherný panoramatický výhľad na celé okolie mesta Turnova a pri jasnom počasí je možné dovidieť až na rozhľadňu Kozákov. Izby sú komfortne zariadené, majú televíziu, minibar a vlastnú kúpeľňu. Penzión je perfektný tiež pre rodinnú dovolenku - ochotne vám tu zapožičajú detskú postieľku aj chladničku.

Na čom si pochutnáte?

V reštaurácii sa podávajú servírované raňajky a chutné večere. Posedieť tu môžete tiež kedykoľvek počas dňa a dať si trebárs kávu alebo niečo pod zub. K posedeniu slúži tiež letná terasa a pivnica. Pre deti je k dispozícii detský kútik a z okien reštaurácie sa môžete kochať výhľadom na Turnov, Klokočské skaly a Kozákov.

Penzion Pod Hlavaticí

Mašov 95 , Turnov
Česká republika

+420 774 589 733

penzionpodhlavatici@seznam.cz

Check In
14:00 - 17:30
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik za poplatok 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Požičovňa bicyklov
Minibar

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,4 km
Vzdialenosť od jazera
10 km
Zástavka
0,7 km

Tipy na výlet

Český raj Tip na výlet

Krásne výhľady, skalné mestá, veľa hradov, zámkov a iných zaujímavostí - to všetko je dôvodom, prečo bol región Český raj zaradený medzi Geopark UNESCO a jeho časť je najstaršou CHKO v Českej republike (vyhlásený v roku 1955). Tešiť sa môžete na Zlatou stezku Českého ráje, ktorá vás dovedie k veľkému množstvu tunajších turistických skvostov.

Čo nevynechať pri návšteve Českého raja:

  • Prachovské skály
  • Hruboskalské skalné mesto
  • hrad Valdštejn
  • Vydajte sa aj do Klokočských skál, na rozhľadňu Hlavatice a za psom Fíkom, Mankou a Cipískom do Jičína.

Zabudnúť by ste nemali ani na symbol celého regiónu - rozprávkový hrad Trosky, kde sa natáčala rozprávka Princ a Večernice, Pohlaď kočičce uši a Máj. Cyklisti navyše iste ocenia, že je Český raj prešpikovaný cyklotrasami, ktoré vedú prekrásnym a unikátnym terénom.

Viac informácií
Prachovské skaly
Rumcajsova jaskyňa a zrúcanina Brada
Jičín