Vydajte sa za zaslúženým relaxom pod vežu Trúba, dominantu mestečka Štramberk z 13. storočia. Podľa vôňe vychýrenej perníkovej pochúťky - Štramberských uší - spoznáte, že ste dorazili na miesto. A priamo na námestí mestečka prezývaného vďaka jeho malebnosti dokonca ako moravský Betlehem vás čaká ubytovanie v Hoteli Šipka *** s výbornými domácimi raňajkami, chutnými večerami a welcome drinkom. Po výlete do krásnej prírody v okolí Štramberka určite oceníte relaxáciu v pivnom či vínnom kúpeli.

O ubytovaní

Pekárničky perníkových Štramberských uší nájdete roztrúsené po celom meste s krásnymi dobovými domčekmi. Ich najväčšia koncentrácia je ale v centre, kde budete ubytovaní v Hoteli Šipka ***. Po romantických prechádzkach alebo športovejších výletoch do blízkych Beskýd budete teda zaspávať v útulnom hotelíku na tom najvoňavejšom námestí, ktoré ste kedy navštívili. Nezabudnite sa prejsť ku Štramberskému hradu (100 m), do mini ZOO (100 m) či na rozhľadňu na Bielu horu (900 m).

Kde budete spať?

V štýlovo zariadených izbách Deluxe aj apartmánoch s krásnym výhľadom na námestie alebo rovno na dominantu celého okolia - Štramberskú Trúbu, nájdete všetko potrebné vrátane vlastnej kúpeľne. Priestranné apartmány so spálňou sú navyše vybavené obývacou izbou a vlastnou kuchynkou.

Na čom si pochutnáte?

Ráno si v štýlovej secesnej reštaurácii pochutnáte na výborných domácich raňajkách.

Kde budete relaxovať?

Večer odporúčame využiť privátnu fínsku saunu.

Hotel Šipka ***

Hotel Šipka ***

Náměstí 37 , Štramberk
Česká republika

+420 777 050 210

sipkahotel@gmail.com

Check In
od 13:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Parkovanie za 200 Kč/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Konferenčná miestnosť

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
10 m
Zástavka
100 m
Aquapark
9,5 km
Zjazdovka
4 km

Tipy na výlet

Štramberk

ŠtramberkTip na výlet

Rozprávkové mestečko v krásnej prírode Lašskej brány Beskýd vás očarí na prvý pohľad. Nad uličkami s drevenými domčekmi sa týčia pozostatky hradu s valcovou vežou Trúbou, z ktorej budete mať výhľad do šíreho okolia Štramberku nazývaného aj vďaka jeho malebnosti Moravským Betlehemom. Na námestí navštívte múzeum s viacerými ako 450 bábkami aj expozíciu figurín významných osobností mesta. Jednou z nich je napríklad uznávaný maliar praveku Zdeněk Burian, ktorého tvorbu vystavuje ďalšie múzeum.

Čo by vám tiež nemalo ujsť:

  • Mestský pivovar, kde sa varí domáce kvasnicové pivo Trubač
  • minizoo Aqua Terra.

Až sa posilníte voňavým perníkovým Štramberským uchom, vydajte sa po Lašskom náučnom chodníku na Bílu horu, do starého vápencového lomu s botanickou záhradou alebo na vrch Kotouč s jaskyňou Šipka, ktorá Štramberk preslávila archeologickými objavmi.

Viac informácií
Štramberské uši
Štramberské uši
Kopřivnice
Kopřivnice
Rozhľadňa Bílá hora
Rozhľadňa Bílá hora