Spoznajte všetky krásy a pamiatky Českého Krumlova. Novo zrekonštruovaný Pension Franko s rodinnou atmosférou je ideálnym východiskovým bodom. Počas 10 - 15 minút od neho dôjdete ku všetkým dôležitým miestam v centre mesta. V cene sú naviac zahrnuté raňajky a konzumácia kávy a čaju po celý deň.

O ubytovaní

Pension Franko je rodinný penzión v Českom Krumlove a je ideálnym východiskovým bodom pre poznávanie krás tohto mesta. Ku grafitovej bani dôjdete počas 5 minút a ku všetkým parádnym miestam, ako je zámocká záhrada, známe Otáčavé hľadisko alebo hrad a zámok, dôjdete počas 10 až 15 minút.

Kde budete spať?

Penzión nedávno prešiel rekonštrukciou, takže ubytovaní budete v nových izbách, ktoré sú ladené do svetlých farieb. Izieb je tu len 11, takže dostatok súkromia je zaručený. K dispozícii je buď manželské lôžko alebo dve oddelené postele, televízor, chladnička, mikrovlnná rúra a vlastná kúpeľňa so sprchou.

Na čom si pochutnáte?

Každé ráno sa tešte na raňajky, ktoré sa podávajú priamo v penzióne. Po celý deň si potom môžete dopriať kávu či čaj, v jedálni sú k dispozícii zadarmo. Na recepcii hotela vám radi odporučia zaujímavé reštaurácie, kde sa navečerať.

Český Krumlov (UNESCO) Tip na výlet

Český Krumlov je perla Južných Čiech a právom tiež jedno z najnavštevovanejších miest u nás. Romantické mestečko s bohatou históriou a impozantným zámkom sa nachádza na rieke Vltave, ktorá dodáva celému miestu skutočne rozprávkovú atmosféru. V centre aj na nábreží na vás čakajú historické budovy, výborné reštaurácie, dobové obchodíky a predovšetkým veľa kultúrneho vyžitia. Celá oblasť, ktorá je nazývaná "Bránou Šumavy" je od roku 1992 zapísaná na zoznam UNESCO.

Čo nevynechať pri návšteve Českého Krumlova?

  • Štátny hrad a zámok Český Krumlov
  • Zámockú záhradu s otáčavým hľadiskom
  • Zámockú veža
  • Navštívte tiež Múzeum voskových figurín, 3D múzeum, Egon Schiele Art Centrum, Kostol sv. Víta alebo miestny pivovar.

Medzi najvýznamnejšie kultúrne podujatia patrí Medzinárodný hudobný festival Český Krumlov alebo Festival barokových umení.

Viac informácií

Pension Franko

Chvalšinská 252, Český Krumlov
Česká republika

+420 602 491 340

pensionfranko@email.cz

Check In
14:00 - 18:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik povolený za poplatok 150 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,8 km
Zástavka
0,2 km