Užite si pohostinný Slovácký kraj a zájdite si na pobyt do Hotela Lidový dům v Bzenci. Čakajú vás pohodlné izby a chutná polpenzia (raňajky formou bufetu a večere s tromi chodmi). Navštívte tiež zámok Bzenec len 2 minúty od hotela.

Bzenec Tip na výlet

V Bzenci sa naozaj nudiť nebudete. K návšteve tu láka hneď niekoľko významných historických pamiatok. Najznámejší je asi návršie Starý hrad, kde však v súčasnosti žiadny hrad nenájdete, jeho existenciu však dokladá torzo kaplnka sv. Floriána a Šebestiána. Pokochať sa môžete aj budovou novogotického zámku Bzenec, ktorý je síce k prehliadke neprístupný, ale viac sa o ňom dozviete pri prehliadke v Zámockom vinárstve. Zaujímavosť: V zámockom parku nájdete dve lipy, ktoré sú najstaršími stromami na Morave a rástli tu vraj už za kráľa Přemysla Otakara II.

Viac informácií

Malebný hotel na námestí so skvelou kuchyňou

Hotel Lidový dům *** nájdete v centre vinárskej obce Bzenec na Slovácku. Novo zrekonštruovaný hotel ponúka pohodlné ubytovanie v izbách zariadených jednoduchým dreveným nábytkom, televízorom, vlastnou kúpeľňou a WiFi pripojením.

Raňajky a večere si vychutnáte v elegantnej hotelovej reštaurácii s krbom. Tešte sa na výdatné jedlá českej kuchyne i chutné jedlá medzinárodnej kuchyne.

Zájsť môžete aj do pivárne zariadenej v štýle prvej republiky. V teplých dňoch je k dispozícii posedenie vonku a tiež vonkajší detský kútik s trampolínou a preliezačkami.


Pohodový pobyt s vínom a kultúrou

Vo voľných chvíľach vyrazte za turistikou. V najbližšom okolí ubytovania môžete navštíviť Bzenecký zámok, prastarú lipu v zámockom parku alebo Kaplnku sv. Floriána a sv. Šebestiána. Na južnej Morave sa priam ponúka vinárska turistika, a ak ste vášniví cyklisti, využite tiež širokú sieť cyklotrás v okolí.

Hotel Lidový dům ***

nám. Svobody 310, Bzenec
Česká republika

+420 702 276 181

recepce@hotellidovydum.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,4 km
Vzdialenosť od kúpelov
16,8 km
Zastávka
0,2 km
Zjazdovka
14,4 km

Tipy na výlet

Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou nájdete v nížine Slovácka a určite stojí za návštevu. Na námestí tu nájdete mestské múzeum i kostol sv. Bartolomeja. Prezrieť si môžete aj synagógu, vodnú elektráreň a zámocký park s niekoľkými pavilóny a sochami. Asi najznámejším miestom je potom Baťov kanál. Blízko neho je aj rekreačné centrum s bikeparkom a lanovým centrom. Niekoho určite zaujme tiež miestne hvezdáreň a rozhľadňa Radošov.

Baťov kanál

Baťov kanál, hovorovo Baťák alebo Prieplav Otrokovice-Rohatec, je historická vodná cesta vybudovaná v rokoch 1934 -1938 s dĺžkou 52 km, ktorá spájala Otrokovice s Rohatcom. V súčasnosti je na kanále 13 plavebných komôr a umožnená turistická vodná doprava medzi Otrokovicami a Petrovom, prípadne Skalicou na Slovensku. Turisti môžu využívať 8 prístavov a 16 prístavíšť.

Strážnický skanzen

Skanzen v Strážnici ponúka svojim návštevníkom poučenie, ale hlavne zábavu. Na celkovej ploche 16 hektárov sa nachádza 60 budov v krásnom prírodnom prostredí. Dozviete sa niečo o ľudovej architektúre od 18. storočia. Uvidíte, ako fungovali ľudové remeslá, tradičné poľnohospodárstvo a chov zvierat. Navyše aj zapátrate v histórii vývoja vinohradníctva. Tešte sa na špeciálne programy pre deti a tematické podujatia.