Parádna dovolenka pri rieke Sázava

Hotel Sázavský ostrov je zasadený do krásnej prírody stredného Posázavia (cca 45 km od Prahy). Vedľa hotela sa nachádza aj kemp a hneď pri areáli preteká rieka Sázava. V hoteli na vás čakajú pohodlné dvojlôžkové izby s vlastnou kúpeľňou a s možnosťou prístelky.

Polpenzia a relax

Vychutnajte si bohaté raňajky formou bufetu a večere. V areáli hotela je vám k dispozícii štýlová reštaurácia Sázavská taverna, kde si môžete posedieť pri otvorenom ohnisku. Druhá hotelová reštaurácia, Vagon, ponúka posedenie na zastrešenej terase.

K relaxácii poslúži infrasauna, a ak sa chcete natiahnuť, zavítajte do posilňovne.


V areáli hotela je množstvo športovísk, zahrajte si tu stolný tenis, bedminton alebo loptové hry. Sázavský ostrov ponúka celý rad atrakcií na voľný čas. Svoje si tu nájdu ako dospelí, tak aj ich deti, pre tie je tu zábavné detské ihrisko.

Tipy na výlet

Sázavský kláštor

Sázavský kláštor bol v 18. storočí prestavaný na zámok. Jedná sa o pôvabné historické miesto späté s dejinami Slovanov. V 11. storočí kláštor založil svätý Prokop. Vo svojej dobe sa miesto stalo centrom slovanskej liturgie. Navštíviť tu môžete výstavu, ktorá vám priblíži históriu kláštora. Sázavský kláštor je chránený ako národná kultúrna pamiatka. Areál kláštora pozostáva z dvoch priliehajúcich častí. V severnej časti stáli pôvodné prvé stavby kláštora. V južnej časti nájdete postupne prestavané budovy kláštora a fary.

Centrum sklárskeho umenia

Sklárske umenie nie je iba ozvenou minulosti. Centrum v Sázave vám ukáže výstavu skla vo všetkej jeho kráse, farbách i tvaroch. Expozícia je navyše o to zaujímavejšia, že je interaktívna. Návšteva je to iste zaujímavá pre umelecké duše, ale i pre širokú verejnosť. Centrum sklárskeho umenia využíva budovu bývalej sklárskej hute František. V susedstve sa nachádza tiež celá sklárska osada Na Kácku.

Hrad Lipnice

Jeden z najmohutnejších českých hradov sa nachádza v obci Lipnice nad Sázavou na havlíčkobrodskej.

Na Lipnici si môžete užiť okrem prehliadky hradu tiež skvelý výhľad do okolia a malebné prostredie ako stvorené na romantické a rodinné prechádzky, ktoré kedysi inšpirovalo aj spisovateľa Jaroslava Haška. Práve tu totiž vznikala kniha Osudy dobrého vojaka Švejka.

Navštíviť tak môžete Haškov hostinec U České koruny , ochutnať pivo Haškov Lipnický špeciál, alebo sa prejsť k jeho soche pod hradom .

U Lipnice navštívte tiež Národný pamätník odpočúvania v zatopených žulových lomoch. Vo vychádzkovom okruhu pár kilometrov tú nájdete v skale vytesané niekoľkometrové pomníky - Bretschneidrovo ucho, Ústa pravdy a Zlaté oči.

Hotel Sázavský ostrov

Poznaňská 297, Sázava
Česká republika

+420 702 030 263

ubytovani@kempsazava.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 250 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,52/5
Celkom 29 hodnotení