Ubytovanie kúsok od pamiatky UNESCO

Penzión Nika ponúka ubytovanie v pokojnej časti Českého Krumlova v dochádzkovej vzdialenosti do centra i do prírody. Útulný penzión disponuje ôsmimi izbami, ktoré majú vlastnú kúpeľňu a WC, telefón, rádio a televízor.

V lete môžete relaxovať na terase pri káve alebo pod pergolou pri záhradnom bazéne. Za zlého počasia oceníte zimnú terasu. Kedykoľvek počas dňa si tu v rámci balíčka môžete dopriať kávu alebo čaj.

Penzión ďalej zabezpečuje parkovanie, grilovanie a plavbu po Vltave na rafte alebo loďke. Ubytovať sa môžete aj so svojím psíkom alebo mačkou.

Krásy Českého Krumlova

Nenechajte si ujsť zaujímavosti Českého Krumlova - zámok, záhrady, múzeá a kľukaté uličky s obchodíkmi, kaviarňami a reštauráciami. V priebehu roka sa môžete zúčastniť tiež rozličných kultúrnych podujatí. Medzi najvýznamnejšie patrí Medzinárodný hudobný festival Český krumlov alebo Festival barokových umení.

Nezabudnite sa ale porozhliadnuť aj po okolí, veď ste v južných Čechách! Len 7 km od Českého Krumlova môžete navštíviť Kláštor Zlatá Koruna, na opačnú stranu sa vydajte k Lipnu.

Tipy na výlet

Český Krumlov (UNESCO)

Český Krumlov je perla Južných Čiech a tiež jedno z najnavštevovanejších miest v Čechách samotných.

Romantické mestečko s bohatou históriou a impozantným zámkom sa nachádza na rieke Vltave, ktorá dodáva celému miestu skutočne rozprávkovú atmosféru. V centre aj na nábreží na vás čakajú historické budovy, výborné reštaurácie, dobové obchodíky a predovšetkým veľa kultúrneho vyžitia.

Medzi najvýznamnejšie kultúrne podujatia patrí Medzinárodný hudobný festival Český Krumlov alebo Festival barokových umení.

Mimo iného tu nájdete tiež mnoho múzeí, synagógu alebo kláštor.

Celá oblasť, ktorá je nazývaná "Bránou Šumavy" je od roku 1992 zapísaná na zoznam UNESCO.

Zámok Český Krumlov

Dominantou mesta je Zámok Český Krumlov , ktorý je po Pražskom hrade druhý najrozsiahlejší zámocký areál v Čechách. Celý areál hradu a zámku je priechodný a samotná prechádzka jednotlivými nádvoriami je nevšedným romantickým zážitkom. Verejnosti je otvorený od apríla do októbra a vybrať si môžete z dvoch prehliadkových okruhov - Renesančné a barokové apartmány a Zámocké barokové divadlo. Samotné barokové divadlo je jednou z najlepšie zachovaných divadelných scén z 18. storočia v Európe.

Najvyšším prístupným miestom je vyhliadková ochodza zámockej veže vo výške 35 metrov odkiaľ budete mať prekrásny výhľad na mesto aj okolitú prírodu. V areáli zámku môžete stretnúť aj medvede. S ich chovom začali už páni z Rožmberka pred 400 rokmi.

Hluboká nad Vltavou

Rozprávkový zámok Hluboká nad Vltavou nájdete na mieste pôvodne strážneho hradu z 13. storočia. V 16. storočí ho rod Schwanzerbergov prestaval na renesančný zámok a v 19. storočí za vlády kniežaťa Jána Adolfa II. Schwarzenberga prebehla posledná veľká prestavba v neogotickom štýle. V niekoľkých variantach prehliadok môžete nahliadnuť do bohato zdobených interiérov viac ako 140 miestností, vystúpiť na vyhliadkovú vežu alebo zistiť, ako vyzerala dobová zámocká kuchyňa. Zámok je prístupný celoročne.

Jeden z najkrajších zámkov v Čechách obklopuje nádherný park v anglickom štýle, ktorý dodáva miestu veľmi romantický nádych. Na zámku sa tiež natáčala časť slávnej rozprávky Pyšná princezná.

Pension Nika

Středová 488, Český Krumlov
Česká republika

+420 602 177 692

pension.nika@seznam.cz

Check in
14:00 - 17:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/deň
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,53/5
Celkom 15 hodnotení