Ubytovanie na šumavskom svahu s krásnou vyhliadkou

Hostia hotela Zadov *** sa môžu každý deň kochať krásnou vyhliadkou na prírodu Šumavy. Hotel v obci Stachy sa totiž nachádza v nadmorskej výške 1050 m a jeho návštevníci tak môžu zažiť jedinečný pohľad.    Ubytovaní budete v komfortných izbách, ktoré disponujú vlastným sociálnym zariadením. Nájdete tu tiež televízor. Hotel je nefajčiarsky.

Oddýchnuť si môžete v hotelovej reštaurácii či bare. Príjemné spestrenie dňa vám potom za slnečného počasia prinesie posedenie na vonkajšej terase.

V hoteli môžete využiť aj sauny, vírivku, telocvične či tanečnú sálu. Tí najmenší návštevníci ocenia detský kútik, dospelí si môžu zahrať napríklad biliard alebo stolný tenis .

Wellness zážitok

Ak si vyberiete jeden z variantov s wellness procedúrami , môžete sa tešiť na skvelý relaxačný program.

Masáže na výber:

  • Rovný chrbát - Regeneračná bylinná kúra pre chrbticu so zábalom.
  • Osvieženie pre vaše nohy proti bolesti a ako prevencia kŕčových žíl - Aplikácia cielene zloženého bylinného oleja so zábalom.
  • Wellness káva-vanilka - Kávový peeling chrbta s detoxikačným účinkom a následné ošetrenie vanilkovým olejom.
  • Wellness kokos-mandarinka - Kokosový peeling a následné regeneračné a osviežujúce ošetrenie luxusným mandarinkovým olejom.
  • Masáž chrbta lávovými kameňmi - Uvoľnenie svalov a cielené prehriatie vášho tela.
  • Relaxačná uvoľňujúca masáž hlavy - Uvoľnenie psychických blokov nahromadených počas dňa a relax vášho tela.

Tipy na výlet

Boubínský prales

Boubínsky prales v srdci Šumavy je najväčšia človekom nedotknutá prírodná rezervácia v strednej Európe. V tomto unikátnom ekosystéme môžete nájsť stromy staré až 400 rokov. K videniu sú tu tiež zaujímavé Chudové korene - zauzlenia koreňov stromov vystupujúcich nad zemou.

Okolo pralesa si môžete prejsť náučný chodník, ktorý vám poskytne informácie o miestnej vegetácii, zvieratách a tiež o histórii rezervácie. Východiskovým miestom je pre návštevníkov Boubínskeho jazierka, ktoré bolo ale napriek svojmu názvu vytvorené človekom pre splavovanie dreva. Na vrchole Boubína si potom nenechajte ujsť rozhľadňu.

Čierne a čertovo jazero

Národná prírodná rezervácia Čierne a Čertovo jazero skrýva pod Jazernou horou (1 343 m n. m.) dve jazerá ľadovcového pôvodu, ktoré rozhodne stoja za návštevu.

  • Čierne jazero je jednoznačne najväčším aj najhlbším (až 40 m) jazerom v Česku. Svoje meno dostalo podľa zdanlivo čiernej farby vody, ktorú spôsobujú usadeniny z okolitých lesov. Nad jazerom sa týči úchvatná 300 m vysoká stena Jazernej hory.

  • Čertovo jazero nájdete neďaleko. Jeho priemerná hĺbka je 18 metrov a prístupné je len pre peších. K jazeru sa viaže tiež mnoho povestí a mýtov, napríklad že ho do zeme vyhĺbil sám diabol.

Obe jazerá sú napájané podzemnými zdrojmi vody. Medzi Špičákom a Jazernou horou sa tiež nachádza hlavné európske rozvodie Labe - Dunaj, zaujímavosťou tak je, že kým voda z Čierneho jazera odteká do Čierneho mora, tá z Čertovho sa vlieva do mora Severného.

Hrad Kašperk

Hrad Kašperk, ktorý bol vybudovaný za vlády Karola IV. na ochranu tzv. Zlatého chodníka, je zároveň najvyššie položeným kráľovským hradom v Čechách. Na návštevníkov tu od apríla do októbra čaká niekoľko prehliadkových okruhov zameraných na život na hrade, stavbu hradu aj detské súťaže.

Hotel Zadov ***

Zadov č.p. 350 , Stachy
Česká republika

+420 388 428 187

recepce@zadovhotel.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 150 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,54/5
Celkom 223 hodnotení