Potulky historickým Třebíčom

Ak plánujete potulky po Česku, rozhodne by ste nemali vynechať ani tak trochu zabúdaný Třebíč, ktorý sa pýši vzácnymi historickými kúskami i tretím najväčším námestím u našich susedov.

Práve tu, priamo v centre, sídli hotel Zlatý Kříž ***, ktorého história sa datuje minimálne do 15. storočia, kedy v jeho priestoroch býval Matyáš Korvín. Hotel ponúka ubytovanie pre nenáročných hostí celkom v 33 izbách, ktoré majú vlastnú kúpeľňu so sprchou alebo vaňou.

Reštaurácia s unikátnym výhľadom

Večere sa podávajú v peknej reštaurácii, okrem toho sa hotel pýši aj krytou strešnou reštauráciou Panorama, ktorá poskytuje úžasnú vyhliadku na široké okolie. Zavítať však môžete aj do reštaurácie Kleopatra so zimnou záhradou.

Za pamiatkami UNESCO

Vedeli ste, že v Třebíči je hneď niekoľko pamiatok zapísaných do zoznamu UNESCO? Napríklad románsko-gotická bazilika sv. Prokopa, ktorej vznik sa datuje do 13. storočia. Bazilika právoplatne patrí medzi skvosty mesta, pre niektorých ide dokonca o najkrajšiu stavbu vôbec. Hneď vedľa baziliky stojí třebíčský zámok, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou.

Na zozname UNESCO sa nachádza aj miestny židovský cintorín. Na ľavom brehu rieky Jihlavy nájdete jednu z najväčších židovských štvrtí v Európe, taktiež pamiatku UNESCO.

Dodatočné info

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v hoteli.

 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo emailom priamo v hoteli. Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.

 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v hoteli záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.

 • Dieťa do 2,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Dieťa do 5,9 rokov 150 Kč/noc vrátane prístelky a raňajok.

 • Dieťa do 11,9 rokov 180 Kč/noc vrátane prístelky a raňajok.

 • Dieťa do 14,9 rokov 205 Kč/noc vrátane prístelky a raňajok.

 • Dieťa od 15 rokov či dospelá osoba hradí 50 % z ceny kupónu.

 • Miestny poplatok 15 Kč/osoba/noc.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 14:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc (malé plemená), 150 Kč/noc (veľké plemená)

 • Hotel je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Skvelé (Libor L.)

Personál se skládal z jedné snaživé recepční a jednoho číšníka, zřejmě se ještě někdo motal v kuchyni. Zajistili ale vše, takže bez výhrad.

Skvelé (Miloslav P.)

Hotel odpovídal, byl čistý, jídlo v rámci možností a ceny. Obdrželi jsme vše. Personál ochotný. Velmi pěkné jsou Jaroměřice a Telč. Mnoho jsme nestihli, pobyt bychom volili delší.

Skvelé (Jitka J.)

Pobyt se nám líbil, byli jsme spokojeni. Obdrželi jsme vše co bylo na kupónu. Privátní vířivka supr, strava by mohla být pestřejší hlavně snídaně, třeba ke kávě nebylo nic sladkého, ale jinak nám chutnalo. Trochu zima v jídelně. Personál hodnotíme velice kladně. Tip na výlet - rozhledna Pekelný kopec v době honu - opravdu nezapomenutelný zážitek. Jinak celá Třebíč a návštěva Telče moc krásné památky.

Tipy na výlet

Bazilika sv. Prokopa v Třebíči

Bazilika sv. Prokopa v Třebíči

Bazilika sv. Prokopa má za sebou dlhú pohnutú históriu so šťastným koncom. Myšlienka vystavať kamenný kostol na mieste pôvodného dreveného pochádza zo začiatku 13. storočia. V priebehu storočí však bazilika čelila husitským nájazdom, slúžila na ustajnenie koní, uloženie piva a ďalšie. Až 18. storočie prinieslo zmenu - na popud grófa Jana Josefa z Valdštejna bola vrátená svojmu pôvodnému účelu a veľkoryso opravená. V tejto dobe tiež bola zasvätená sv. Prokopovi, ktorého meno nesie dodnes. Na zoznam UNESCO bola zaradená v roku 2003.

Šiklův Mlýn

Šiklův Mlýn

Neďaleko obce Zvole pri Bystřici nad Pernštejnom sa nachádza Westernové mestečko Šiklův Mlýn - najväčší prírodný zábavný areál v Českej republike. V areáli na vás čaká celodenný program vo westernovom mestečku, relax v aquaparku, zvieratká v zooparku a množstvo ďalších zážitkov na pripravených atrakciách. Pravidelne sa tu koná veľká westernová show, kde uvidíte ukážky jazdy na koni, mnoho kaskadérskych a pyrotechnických efektov a ďalších scénok z pravého westernu.

Telč

Telč

Kde inde stráviť nezabudnuteľné chvíle, než v meste rozprávok, ktoré vás očarí svojím renesančným centrom a zámkom s priľahlým zámockým parkom? Vychutnajte si prechádzku mestom, ktoré učarovalo i množstvu filmárov a umelcov na čele s maliarom Janom Zrzavým. Najmä rodiny s deťmi si potom užijú prehliadku Telčského domu, kde sa dá nahliadnuť do sveta legiend, škriatkov a historických príbehov. V Telči a jej okolí vás ale zaujímavostí čaká omnoho viac.