Potulky historickým Třebíčom

Ak plánujete potulky po Česku, rozhodne by ste nemali vynechať ani tak trochu zabúdaný Třebíč, ktorý sa pýši vzácnymi historickými kúskami i tretím najväčším námestím u našich susedov.

Práve tu, priamo v centre, sídli hotel Zlatý Kříž ***, ktorého história sa datuje minimálne do 15. storočia, kedy v jeho priestoroch býval Matyáš Korvín. Hotel ponúka ubytovanie pre nenáročných hostí celkom v 33 izbách, ktoré majú vlastnú kúpeľňu so sprchou alebo vaňou.

Reštaurácia s unikátnym výhľadom

Večere sa podávajú v peknej reštaurácii, okrem toho sa hotel pýši aj krytou strešnou reštauráciou Panorama, ktorá poskytuje úžasnú vyhliadku na široké okolie. Zavítať však môžete aj do reštaurácie Kleopatra so zimnou záhradou.

Za pamiatkami UNESCO

Vedeli ste, že v Třebíči je hneď niekoľko pamiatok zapísaných do zoznamu UNESCO? Napríklad románsko-gotická bazilika sv. Prokopa, ktorej vznik sa datuje do 13. storočia. Bazilika právoplatne patrí medzi skvosty mesta, pre niektorých ide dokonca o najkrajšiu stavbu vôbec. Hneď vedľa baziliky stojí třebíčský zámok, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou.

Na zozname UNESCO sa nachádza aj miestny židovský cintorín. Na ľavom brehu rieky Jihlavy nájdete jednu z najväčších židovských štvrtí v Európe, taktiež pamiatku UNESCO.

Tipy na výlet

Bazilika sv. Prokopa v Třebíči

Bazilika sv. Prokopa má za sebou dlhú pohnutú históriu so šťastným koncom. Myšlienka vystavať kamenný kostol na mieste pôvodného dreveného pochádza zo začiatku 13. storočia. V priebehu storočí však bazilika čelila husitským nájazdom, slúžila na ustajnenie koní, uloženie piva a ďalšie. Až 18. storočie prinieslo zmenu - na popud grófa Jana Josefa z Valdštejna bola vrátená svojmu pôvodnému účelu a veľkoryso opravená. V tejto dobe tiež bola zasvätená sv. Prokopovi, ktorého meno nesie dodnes. Na zoznam UNESCO bola zaradená v roku 2003.

Šiklův Mlýn

Neďaleko obce Zvole pri Bystřici nad Pernštejnom sa nachádza Westernové mestečko Šiklův Mlýn - najväčší prírodný zábavný areál v Českej republike. V areáli na vás čaká celodenný program vo westernovom mestečku, relax v aquaparku, zvieratká v zooparku a množstvo ďalších zážitkov na pripravených atrakciách. Pravidelne sa tu koná veľká westernová show, kde uvidíte ukážky jazdy na koni, mnoho kaskadérskych a pyrotechnických efektov a ďalších scénok z pravého westernu.

Telč

Kde inde stráviť nezabudnuteľné chvíle, než v meste rozprávok, ktoré vás očarí svojím renesančným centrom a zámkom s priľahlým zámockým parkom? Vychutnajte si prechádzku mestom, ktoré učarovalo i množstvu filmárov a umelcov na čele s maliarom Janom Zrzavým. Najmä rodiny s deťmi si potom užijú prehliadku Telčského domu, kde sa dá nahliadnuť do sveta legiend, škriatkov a historických príbehov. V Telči a jej okolí vás ale zaujímavostí čaká omnoho viac.

Hotel Zlatý Kříž ***

Karlovo nám. 19/13, Vnitřní Město, Třebíč
Česká republika

+420 568 840 843

recepce@zlatykriz.net

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 150 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
3,55/5
Celkom 40 hodnotení