Třebíč Tip na výlet

Ak plánujete potulky po Česku, rozhodne by ste nemali minúť Třebíč , ktorý sa pýši vzácnymi historickými kúskami aj tretím najväčším námestím u našich susedov. Toto mesto plné pamiatok UNESCO sa nachádza na západe Moravy, v juhovýchodnom cípe kraja Vysočina. Má veľmi bohatú históriu, jeho počiatky siahajú až k roku 1101.

Čo patrí medzi skvosty Třebíča?

  • Bazilika sv. Prokopa
  • Zámocký areál (Valdštejnský zámok-předzámčí)
  • Benediktínsky kláštor

Určite nevynechajte ani Židovskú štvrť, Zadnú synagógu, Dom Seligmanna Bauera, Karlovo námestie, Mestskú vežu a Veterný mlyn.

Třbíč má čo ponúknuť aj pokiaľ ide o prírodu a odpočinok - nachádza sa v jednej z ekologicky najčistejších oblastí Českej republiky. Za relaxáciou zamierte do bazéna či Riečnych kúpeľov Polanka.

Viac informácií

Potulky historickým Třebíčom

Ak plánujete potulky po Česku, rozhodne by ste nemali vynechať ani tak trochu zabúdaný Třebíč, ktorý sa pýši vzácnymi historickými kúskami i tretím najväčším námestím u našich susedov.

Práve tu, priamo v centre, sídli hotel Zlatý Kříž ***, ktorého história sa datuje minimálne do 15. storočia, kedy v jeho priestoroch býval Matyáš Korvín. Hotel ponúka ubytovanie pre nenáročných hostí celkom v 33 izbách, ktoré majú vlastnú kúpeľňu so sprchou alebo vaňou.

Reštaurácia s unikátnym výhľadom

Večere sa podávajú v peknej reštaurácii, okrem toho sa hotel pýši aj krytou strešnou reštauráciou Panorama, ktorá poskytuje úžasnú vyhliadku na široké okolie. Zavítať však môžete aj do reštaurácie Kleopatra so zimnou záhradou.

Za pamiatkami UNESCO

Vedeli ste, že v Třebíči je hneď niekoľko pamiatok zapísaných do zoznamu UNESCO? Napríklad románsko-gotická bazilika sv. Prokopa, ktorej vznik sa datuje do 13. storočia. Bazilika právoplatne patrí medzi skvosty mesta, pre niektorých ide dokonca o najkrajšiu stavbu vôbec. Hneď vedľa baziliky stojí třebíčský zámok, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou.

Na zozname UNESCO sa nachádza aj miestny židovský cintorín. Na ľavom brehu rieky Jihlavy nájdete jednu z najväčších židovských štvrtí v Európe, taktiež pamiatku UNESCO.

Hotel Zlatý Kříž ***

Karlovo nám. 19/13, Vnitřní Město, Třebíč
Česká republika

+420 568 840 843

recepce@zlatykriz.net

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 150 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,3 km
Zastávka
0,5 km