Doprajte si jedinečný zážitok v podobe pobytu na Zámečku Kalište *** s polpenziou, ktorá sa podáva v štýlovej reštaurácii. Tešte sa tiež na fľašu vína, infrasaunu a zapožičanie kolobežiek. V kaštieli nájdete aj vináreň s krbom a udiarňou ukrytú v kaplnke.

Romantika na zámku v kraji Josefa Lady

Užite si jedinečný pobyt v Zámečku Kalište ***, ktorý je postavený v poľovníckom štýle. Nájdete ho na brehu rieky Sázavy v regióne Ladův kraj a len 25 minút jazdy od Prahy.

Ubytovaní budete v jednej z jedenástich izieb s komfortným vybavením, WiFi pripojením, televízorom a vlastným či zdieľaným sociálnym zariadením (podľa kapacít). Priamo na izbe môžete relaxovať pri masáži, ktorú je možné doobjednať.

V štýlovej reštaurácii si pochutnáte na polpenzii, večer môžete posedieť v zámockej vinárni s krbom. V lete je k dispozícii záhradka so zámockou kaplnkou, kde je umiestnená udiareň a gril. Túžite po romantike? Doprajte si večeru pri okrúhlom stole v intímnej atmosfére, ktorú ponúka zámocká veža.

Okolie kaštieľa je priam pretkané zaujímavými pamiatkami, ktoré stoja za návštevu. Ak by vám nestačilo zámocké ubytovanie, vydajte sa na prehliadku jedného z okolitých zámkov - Konopiště, Štiřín, Šternberk. Máte radi cyklistku? Tak sa prevezte po cyklotrase, ktorá vedie Ladovým krajom.

Dodatočné info

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v hoteli.

 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo emailom priamo v hoteli. Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.

 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v hoteli záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.

 • Dieťa do 3,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Dieťa do 10,9 rokov 490 Kč/noc s raňajkami a ubytovaním v trojlôžkovej izbe.

 • Dieťa od 11 rokov a každá ďalšia dospelá osoba platí 50 % z ceny kupónu.

 • Miestny poplatok 14 Kč/osoba/noc.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 14:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/noc

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Tipy na výlet

Zrúcanina hradu Zlenice

Zrúcanina hradu Zlenice

Hrad Zlenice bol postavený na skalnatom ostrohu, pod ktorým ústi Mnichovický potok do rieky Sázavy. Zmienok o hrade nie je veľa, preto jeho história zostáva zahalená rúškom tajomstva. Archeologický výskum však potvrdil, že pôvod stavby siaha až do 14. storočia. Zničená bola pravdepodobne v čase vojen Jiřího z Poděbrad. Dnes sa zrúcanina hradu niekedy tiež ľudovo nazýva Hláska. V areáli sa občas konajú akcie zamerané na históriu tohto miesta. Zaujímavosťou je napr. drevený most sprístupňujúci jadro hradu, ktorý bol v roku 2014 ocenený ako najlepšie tesárske dielo roka.

Sázavský kláštor

Sázavský kláštor

Sázavský kláštor bol v 18. storočí prestavaný na zámok. Jedná sa o pôvabné historické miesto späté s dejinami Slovanov. V 11. storočí kláštor založil svätý Prokop. Vo svojej dobe sa miesto stalo centrom slovanskej liturgie. Navštíviť tu môžete výstavu, ktorá vám priblíži históriu kláštora. Sázavský kláštor je chránený ako národná kultúrna pamiatka. Areál kláštora pozostáva z dvoch priliehajúcich častí. V severnej časti stáli pôvodné prvé stavby kláštora. V južnej časti nájdete postupne prestavané budovy kláštora a fary.

Rozhľadňa Špulka

Rozhľadňa Špulka

Jednou z rozhľadní, ktorú sa na Benešovsku naozaj oplatí navštíviť, je Špulka. Architektonicky zaujímavá rozhľadňa z dreva a ocele sa týči do výšky 30 metrov a ponúka vám široký rozhľad do okolia. Za dobrých podmienok až na Krkonoše a Sněžku. Okolo rozhľadne si môžete prejsť náučný chodník plný prírodopisných aj historických zaujímavostí.