Pobyt v penzióne so skvelým vínom

Penzión U Tří Jasanů sa ukrýva v krásnom prostredí južnej Moravy v obci Nový Šaldorf - Sedlešovice, ktorá je považovaná za okrajovú časť Znojma. Do Národného parku Podyjí sú to len 4 kilometre.

Ubytovaní budete v útulnej dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou s vaňou či sprchou.

V štýlovej hotelovej reštaurácii si pochutnáte na polpenzii, ale aj na miestnom víne z vinárstva Hnanice a výbornej káve. Reštaurácia disponuje i terasou, letnou záhradkou a novým grilovacím zrubom.

Relaxácia vo wellness pre dvoch

Súčasťou balíčka je aj odpočinok vo wellness centre priamo v penzióne. Je vám tu k dispozícii fínska sauna aj parná komora. Zľavu môžete využiť na pobyt vo vírivke s podvodnou masážou.

Okrem wellness je vám k dispozícii úschovňa bicyklov. Za príplatok si bicykle môžete aj zapožičať.


Ak budete mať preskúmané Znojmo aj Národný park Podyjí, zavítajte trebárs do Viedne. Priamy vlakový spoj do Viedne jazdí v blízkosti penziónu. Za výlet stojí tiež Excalibur City na Hatiach - dospelí sa zabavia v nákupnom centre Freeport a reštauráciách, pre deti je pripravené zábavné centrum Kinderwelt.


Za históriou a vínom

Prehliadka Louckého kláštora zahŕňa privítanie v Návštevníckom centre, prehliadku obrazovej galérie, románskej krypty, debnárskeho a vinárskeho múzea, štukových sál a pivníc. Prehliadka je zakončená ochutnávkou piatich vzoriek vína. Každý návštevník získa štýlový suvenír - "koštovačku", pre deti sú pripravené špeciálne darčeky a pre vodiča fľaštička vína s objemom 0,187 l. Trvanie prehliadky je cca 90 minút.

Tipy na výlet

Znojmo

Južná Morava je jednou z najkrajších oblastí v Čechách, keď k tomu navyše pripočítate priateľskú atmosféru a početné vínne pivnice, o skvelú dovolenku je postarané. Znojmo svojou polohou na kraji Národného parku Podyjí aj množstvom zaujímavých pamiatok spĺňa požiadavky na obľúbenú turistickú lokalitu. Ochutnajte miestne vína, kochajte sa malebným okolím a zapojte sa do bohatého kultúrneho diania.

Znojemské podzemie

Systém podzemných chodieb a pivníc pod Znojmom, ktorý je dlhý takmer 27 km a má až 4 poschodia, vznikol na prelome 14. a 15. storočia ako priestor na hospodárske účely. Neskôr hral svoju rolu aj v dômyselnej obrane mesta. V dnešnej dobe slúži predovšetkým ako turistická atrakcia pre všetkých milovníkov histórie, architektúry a netradičných zážitkov.

Pálava

Keď na južnú Moravu, tak na Pálavu. Chránená krajinná oblasť Pálava je jedným z najkrajších miest v Českej republike. Biele skaly týčiace sa zo zelených lesov, rozľahlé lúky, potôčiky, rybníky, stráne plné vinohradov, dominantné Pavlovské vrchy, to všetko sa rozkladá na 83 km². Prírodu dopĺňajú mnohé kultúrne udalosti a možnosti zábavy pre celú rodinu.

Penzion U Tří Jasanů

Nový Šaldorf 56/S, Nový Šaldorf-Sedlešovice
Česká republika

+420 777 808 124

penzionutrijasanu@seznam.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 180 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,33/5
Celkom 6 hodnotení