Ubytovanie v modernom hoteli v Tábore

Chcete zažiť skvelú dovolenku na juhu Čiech? Potom si vyberte Hotel Slávia. Moderne zariadený hotel v centre historického mesta Tábor vám ponúka príjemné ubytovanie v kompletne vybavených izbách s novým nábytkom, vlastnou kúpeľňou, WC, TV a WiFi pripojením.

Svoj pobyt si navyše môžete spestriť o samé dobré veci. Priamo v hoteli sa nachádza kaviareň Slávia, manikúra, pedikúra, kozmetický a kadernícky salón.

Krásna príroda južných Čiech

Južné Čechy patria pre svoju malebnú prírodu, množstvo rybníkov aj pre svoje historické bohatstvo k najlákavejším miestam v Česku.


Do historického jadra mesta je to necelých 10 - 15 minút pokojnou chôdzou.


Zo starobylého mesta Tábor vyrážali husiti na svoje víťazné výpravy - slávnu minulosť tu tiež pripomínajú zdobené štíty meštianskych domov, pomník Jana Žižku z Trocnova aj gotická radnica.

Za návštevu stojí tiež Botanická záhrada, ZOO Tábor - Větrovy, podzemie a mnoho múzeí. Zaujímavé sú napríklad Múzeum čokolády a marcipánu a Múzeum Lega.

Dodatočné info

 • Deti do 5,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Deti do 14,9 rokov 375 Kč (cca 15 €)/noc vrátane raňajok.

 • Prístelka pre ďalšiu osobu 600 Kč (cca 22 €)/noc.

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v hoteli .
 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo emailom priamo v hoteli . Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.
 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v hoteli záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.

Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 13:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik po dohode za poplatek 120 Kč/noc

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Simona G.)

Pokoje na hotelu jsou pěkné, prostorné, čisté, postele jsou pohodlné. Dvůr hotelu kde se parkuje je dost hrozný, stejně jako výtah, kde něco silně zapáchá. S poskytnutými službami jsme byli spokojeni, snídaňový výběr byl dobrý, personál velice ochotný a slušný. Nic nebyl problém, ve všem nám ochotně vyhověli a pomohli nám, za to moc děkujeme. Doporučujeme večeři či oběd v restauraci, která je za rohem "Restaurace Dobrých časů" kde byl také příjemný personál a skvěle tam vaří.

Skvelé (Marcela C.)

Naše očekávání bylo naplněno. Pokoje malé, čisté. Personál velmi příjemný, ochotný. Na snídaně jsme mohli chodit i po deváté hodině. Nejdříve nás vylekala poloha pokoje - okna směřující na nádraží, ale naštěstí nebyla horka, tak jsme mohli mít v noci zavřená okna, která dobře těsnila. Do centra to z hotelu není daleko. Jako rodina s třemi dětmi jsme využili možnost trojvstupenky do Muzea lega, čokolády a marcipánu a Housova mlejnu. Čtyřdenní pobyt byl akorát na prochození Tábora a jeho památek a návštěvu okolních zajímavých míst (Kozí hrádek, vila E. Beneše, Červená Lhota).

Skvelé (Jana K.)

Prostředí hotelu bylo vyhovující, služby personálu hotelu byly velmi dobré, pouze vybavení hotelu trochu málo - na pokoji např. pouze 1 židle.

Tipy na výlet

Hrad a zámok Jindřichův Hradec

Hrad a zámok Jindřichův Hradec

Dominantou mesta je Hrad a zámok Jindřichův Hradec stojaci na skalnatej vyvýšenine medzi riekou Nežárkou a Hamerským potokom. Hrad patrí k najrozsiahlejším pamiatkovým komplexom v Čechách.

Vybrať si môžete medzi niekoľkými prehliadkovým trasami, ktoré vás zoznámia so zachovanými interiérmi, ako je napríklad rytierska sála gotického paláca, ktorého steny zdobí Legenda sv. Juraja, vymaľovaná roku 1338, aj vzácnymi umeleckými predmetmi.

Milovníci výhľadov môžu navštíviť Čiernu vežu (hladomorňu), ktorá bola postavená v 13. storočí. Na ochodzu, ktorá sa nachádza vo výške 32 metrov vás dovedie 149 schodov.

Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec patrí medzi očarujúce juhočeské mestá s pútavou históriou a významnými pamiatkami, ako napríklad kostol Nanebovzatia Panny Márie, ktorého nárožím prechádza 15. poludník východnej dĺžky.

Za návštevu určite tiež stojí Múzeum Jindřichohradecka, kde nájdete aj slávne Krýzové jasličky, ktoré tvoria najväčší ľudový mechanický betlehem na svete a sú zapísané v Guinessovej knihe rekordov.

Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou

Rozprávkový zámok Hluboká nad Vltavou nájdete na mieste pôvodne strážneho hradu z 13. storočia. V 16. storočí ho rod Schwanzerbergov prestaval na renesančný zámok a v 19. storočí za vlády kniežaťa Jána Adolfa II. Schwarzenberga prebehla posledná veľká prestavba v neogotickom štýle. V niekoľkých variantach prehliadok môžete nahliadnuť do bohato zdobených interiérov viac ako 140 miestností, vystúpiť na vyhliadkovú vežu alebo zistiť, ako vyzerala dobová zámocká kuchyňa. Zámok je prístupný celoročne.

Jeden z najkrajších zámkov v Čechách obklopuje nádherný park v anglickom štýle, ktorý dodáva miestu veľmi romantický nádych. Na zámku sa tiež natáčala časť slávnej rozprávky Pyšná princezná.