Žďár nad Sázavou Tip na výlet

Žďár nad Sázavou aj jeho okolie je posiate množstvom zaujímavostí, ktoré stoja za pozretie. Nechajte sa okúzliť mystikou unikátnej stavby kostola na Zelenej hore. V meste si môžete užiť reštaurácie, kaviarne alebo relaxačné centrum s bazénom a wellness. Na aktívnu dovolenku môžete využiť mnoho cyklistických trás v okolí. Očarení budete tiež malebným okolím obce Hamry nad Sázavou. Nachádza sa tam kamenný most a pozoruhodná Rozštípená skala, kde sa ukrýva obrovská kamenná hlava mamuta, ktorá patrí k zaujímavej sérii sôch od umelca Michala Olšiaka rozmiestnených v okolí. Pár kilometrov ďalej, na vrchu Rosička nájdete aj rozhľadňu, ktorá vám ponúkne nádherný výhľad do okolia.

Viac informácií

Chalupa Sofie v malebnej prírode Vysočiny

Vydajte sa preskúmať oblasť Vysočiny a užite si pohodovú dovolenku. Ubytovanie v Chalupe Sofie bude príjemným zážitkom pre všetkých, ktorí hľadajú relax i aktívny oddych.

Rodinná Chalupa Sofie ponúka ubytovanie v zrekonštruovaných a príjemne zariadených izbách s vlastným sociálnym zariadením. V chalupe je k dispozícii vybavená kuchynka (chladnička, mikrovlnná rúra, varná kanvica) a spoločenská miestnosť s TV.

Wellness, fitness a masáže

Oddýchnite si vo wellness centre s vírivkou a fínskou saunou. Využiť môžete posilňovňu (posilňovací stroj, rotopéd). Večer sa pobavíte pri mini biliarde či stolnom futbale.

V cene máte navyše masáž pre dvoch, za príplatok je možné dopriať si tiež napríklad esenciálny kúpeľ, škoricový zábal alebo pivný kúpeľ.

Chalupa Sofie

Oudoleň 151, Oudoleň
Česká republika

+420 737 999 310

chalupasofie@seznam.cz

Check in
15:00 - 18:00
Check out
do 9:30
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/deň do 5 kg, 200 Kč/deň nad 5 kg
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Fitness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0 m
Zastávka
50 m
Zjazdovka
11 km

Tipy na výlet

Modelové kráľovstvo železníc

Navštívte jedno z najväčších modelových koľajísk v Česku, ktoré nájdete v žďárskom kultúrnom dome. Modelové kráľovstvo železníc má ako svoj námet železničné a kultúrne pamiatky na Vysočine. Na ploche 50 m² nájdete železničnú stanicu Žďár nad Sázavou so strojárskou firmou Žďas, hrad Pernštejn, viadukt v Dolních Loučkách a ďalšie detaily regiónu. Koľajisko spoločne so skrytými nádražiami ponúka pohľad na až 70 vlakových súprav, ktoré sa preháňajú po 600 metrov koľají a obsluhuje ich 160 výhybiek.

Expozícia modelovej železnice je pre vás sprístupnená každý víkend (sobota a nedeľa) od 10. do 17. hodiny.

Zelená hora - pútnický kostol sv. Jana Nepomuckého

Navštívte národnú kultúrnu pamiatku zapísanú na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Tento pútnický kostol bol postavený na začiatku 20. rokov 18. storočia a bezpochyby patrí medzi najvýznamnejšie diela architekta Jana Blažeja Santiniho Aichla. Samotný kostol je pretkaný symbolikou číslovky päť, ktorá vychádza z legendy o Jánovi Nepomuckom a tiež predstavuje symboliku piatich rán Kristových. Práve preto je pôdorys kostola v tvare päťcípej hviezdy , kostol má päť východov, päť oltárnych výklenkov a na hlavnom oltári je päť hviezd a päť anjelov.

Nové Mesto na Morave

Novomestsko mnohí považujú za najkrajší kút Vysočiny. Je to kraj malebných kopcov, hlbokých lesov a skál. Je tiež úzko späté s lyžovaním.

Samotné mesto sa pýši zámkom, starou radnicou, troma kostolmi, Horáckým múzeom, kde nájdete expozície so zameraním na ľudovú kultúru, sklárstvo, železiarstvo a dejiny mesta. Pozrite si tiež diela tunajších rodákov, sochárov Jána Štursa a Vincenta Makovského.