Chalupa Sofie v malebnej prírode Vysočiny

Vydajte sa preskúmať oblasť Vysočiny a užite si pohodovú dovolenku. Ubytovanie v Chalupe Sofie bude príjemným zážitkom pre všetkých, ktorí hľadajú relax i aktívny oddych.

Rodinná Chalupa Sofie ponúka ubytovanie v zrekonštruovaných a príjemne zariadených izbách s vlastným sociálnym zariadením. V chalupe je k dispozícii vybavená kuchynka (chladnička, mikrovlnná rúra, varná kanvica) a spoločenská miestnosť s TV.

Wellness, fitness a masáže

Oddýchnite si vo wellness centre s vírivkou a fínskou saunou. Využiť môžete posilňovňu (posilňovací stroj, rotopéd). Večer sa pobavíte pri mini biliarde či stolnom futbale.

V cene máte navyše masáž pre dvoch, za príplatok je možné dopriať si tiež napríklad esenciálny kúpeľ, škoricový zábal alebo pivný kúpeľ.

Tipy na výlet

Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou aj jeho okolie je posiate množstvom zaujímavostí, ktoré stoja za pozretie. Nechajte sa okúzliť mystikou unikátnej stavby kostola na Zelenej hore. V meste si môžete užiť reštaurácie, kaviarne alebo relaxačné centrum s bazénom a wellness. Na aktívnu dovolenku môžete využiť mnoho cyklistických trás v okolí. Očarení budete tiež malebným okolím obce Hamry nad Sázavou. Nachádza sa tam kamenný most a pozoruhodná Rozštípená skala, kde sa ukrýva obrovská kamenná hlava mamuta, ktorá patrí k zaujímavej sérii sôch od umelca Michala Olšiaka rozmiestnených v okolí. Pár kilometrov ďalej, na vrchu Rosička nájdete aj rozhľadňu, ktorá vám ponúkne nádherný výhľad do okolia.

Modelové kráľovstvo železníc

Navštívte jedno z najväčších modelových koľajísk v Česku, ktoré nájdete v žďárskom kultúrnom dome. Modelové kráľovstvo železníc má ako svoj námet železničné a kultúrne pamiatky na Vysočine. Na ploche 50 m² nájdete železničnú stanicu Žďár nad Sázavou so strojárskou firmou Žďas, hrad Pernštejn, viadukt v Dolních Loučkách a ďalšie detaily regiónu. Koľajisko spoločne so skrytými nádražiami ponúka pohľad na až 70 vlakových súprav, ktoré sa preháňajú po 600 metrov koľají a obsluhuje ich 160 výhybiek.

Expozícia modelovej železnice je pre vás sprístupnená každý víkend (sobota a nedeľa) od 10. do 17. hodiny.

Zelená hora - pútnický kostol sv. Jana Nepomuckého

Navštívte národnú kultúrnu pamiatku zapísanú na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Tento pútnický kostol bol postavený na začiatku 20. rokov 18. storočia a bezpochyby patrí medzi najvýznamnejšie diela architekta Jana Blažeja Santiniho Aichla. Samotný kostol je pretkaný symbolikou číslovky päť, ktorá vychádza z legendy o Jánovi Nepomuckom a tiež predstavuje symboliku piatich rán Kristových. Práve preto je pôdorys kostola v tvare päťcípej hviezdy , kostol má päť východov, päť oltárnych výklenkov a na hlavnom oltári je päť hviezd a päť anjelov.

Chalupa Sofie

Oudoleň 151, Oudoleň
Česká republika

+420 737 999 310

chalupasofie@seznam.cz

Check in
15:00 - 18:00
Check out
do 9:30

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/deň do 5 kg, 200 Kč/deň nad 5 kg
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,56/5
Celkom 9 hodnotení