Zverte sa do náručia Českomoravskej vrchoviny, kde sa o vás postarajú v hoteli Žákova hora ***. Doprajte si polpenziu z domácich surovín a oddýchnite si vo vírivke alebo infrasaune. Okolie je ideálne aj pre turistiku.

Pohodlie a dobré jedlo v hoteli na Vysočine

Hotel Žákova hora *** nájdete v centre Žďárskych vrchov v malebnej prírode Českomoravskej vysočiny. Izby majú celkovú kapacitu 38 lôžok a 8 prísteliek, pre malé deti je k dispozícii detská postieľka. Izby sú útulné, priestranné a vybavené vlastným sociálnym zariadením so sprchovým kútom alebo vaňou.

Miestna reštaurácia si zakladá na varení z čerstvým domácich surovín, ktoré kombinuje do tradičných českých jedál. V cene pobytu máte polpenziu, ktorú si zaručene užijete. Raňajky sa podávajú formou bufetu, večeru si zvolíte z troch možností a k tomu dostanete dezert.

Relaxujte a hrajte sa na dovolenke

V hoteli sa nudiť nebudete. Pre deti je k dispozícii detský kútik s lezeckou stenou, vy si zatiaľ môžete zahrať stolný futbal, biliard alebo kolky v hotelovom parku. Miesto je vhodné k pasívnemu aj aktívnemu odpočinku, využiť môžete navyše aj hotelové relaxačné centrum.

Skvelým zážitkom pre vás bude hodina v privátnej vírivke, bublinky si budete užívať len vo dvojici. Ďalšia dávka wellness vás čaká v infrasaune a nič vám nebráni ani zájsť si na masáž. Na izbe nájdete župan, a tak sa môžete cítiť ako v kúpeľoch. Hotel má tiež vlastné fitness centrum.

Tipy na výlet

Zámok Žďár nad Sázavou

Jedinečný komplex bývalého kláštora s blízkym okolím predstavuje úplne unikátny krajinný a urbanistický barokový celok, ktorého ťažisko tvoria zvlášť kláštorný kostol a pútnický areál s kaplnkou sv. Jána Nepomuckého na Zelenej hore. Nájdete tu napríklad Múzeum novej generácie s unikátnou zážitkovou expozíciou, ktorú prejdete s audiosprievodcom. Začína sa expozíciou Cisterciácky rád nachádzajúci sa v prízemí a ďalej vystúpite po unikátnom špirálovitom schodisku do sveta baroka.

Zelená hora - pútnický kostol sv. Jana Nepomuckého

Navštívte národnú kultúrnu pamiatku zapísanú na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Tento pútnický kostol bol postavený na začiatku 20. rokov 18. storočia a bezpochyby patrí medzi najvýznamnejšie diela architekta Jana Blažeja Santiniho Aichla. Samotný kostol je pretkaný symbolikou číslovky päť, ktorá vychádza z legendy o Jánovi Nepomuckom a tiež predstavuje symboliku piatich rán Kristových. Práve preto je pôdorys kostola v tvare päťcípej hviezdy , kostol má päť východov, päť oltárnych výklenkov a na hlavnom oltári je päť hviezd a päť anjelov.

Strašidelný zámok Draxmoor

V strašidelnom zámku Draxmoor je pre vás aj vaše deti pripravená strašidelno-fantastická expozícia s mnohými zaujímavými exponátmi.

Samotná budova pochádza zo 16. storočia a pôvodne slúžila ako pivovar. Dnes je to ale unikátne miesto plné mágie, kúziel a strašidiel. Ďalej vás tu čakajú strašidelné pivničné priestory, 3D kino, stredoveko-rozprávkové trhovisko a štýlová krčma s čarovnou obsluhou, čarodejníckymi elixírmi a detským kútikom.

Hotel Žákova hora ***

Herálec 400, Herálec
Česká republika

+420 566 663 133

info@hotelzakovahora.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 50 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
3,94/5
Celkom 32 hodnotení