Zverte sa do náručia Českomoravskej vrchoviny, kde sa o vás postarajú v hoteli Žákova hora ***. Doprajte si polpenziu z domácich surovín a oddýchnite si vo vírivke alebo infrasaune. Okolie je ideálne aj pre turistiku.

Pohodlie a dobré jedlo v hoteli na Vysočine

Hotel Žákova hora *** nájdete v centre Žďárskych vrchov v malebnej prírode Českomoravskej vysočiny. Izby majú celkovú kapacitu 38 lôžok a 8 prísteliek, pre malé deti je k dispozícii detská postieľka. Izby sú útulné, priestranné a vybavené vlastným sociálnym zariadením so sprchovým kútom alebo vaňou.

Miestna reštaurácia si zakladá na varení z čerstvým domácich surovín, ktoré kombinuje do tradičných českých jedál. V cene pobytu máte polpenziu, ktorú si zaručene užijete. Raňajky sa podávajú formou bufetu, večeru si zvolíte z troch možností a k tomu dostanete dezert.

Relaxujte a hrajte sa na dovolenke

V hoteli sa nudiť nebudete. Pre deti je k dispozícii detský kútik s lezeckou stenou, vy si zatiaľ môžete zahrať stolný futbal, biliard alebo kolky v hotelovom parku. Miesto je vhodné k pasívnemu aj aktívnemu odpočinku, využiť môžete navyše aj hotelové relaxačné centrum.

Skvelým zážitkom pre vás bude hodina v privátnej vírivke, bublinky si budete užívať len vo dvojici. Ďalšia dávka wellness vás čaká v infrasaune a nič vám nebráni ani zájsť si na masáž. Na izbe nájdete župan, a tak sa môžete cítiť ako v kúpeľoch. Hotel má tiež vlastné fitness centrum.

Dodatočné info

 • Po zakúpení pobytu si rezervujte termín u ubytovacieho zariadenia (info@hotelzakovahora.cz, +420 566 663 133). K záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný len s platnou rezerváciou a pri nástupe je nutné preukázať sa vytlačeným kupónom.

 • S rezerváciou vám ochotne pomôže naša zákaznícka podpora (+421 233 006 990, info@travelking.sk). Stačí nám len zaslať číslo kupónu, meno, počet osôb a termín pobytu.

 • Kupón nie je možné využiť v termínoch 28.9., 28.10., 17.11. a 24.12. - 26.12.

 • Príplatky za deti sa platia až na mieste.

 • Dieťa do 2,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu, postieľka na zapožičanie zdarma.

 • Dieťa do 11,9 rokov 300 Kč (cca 11 €)/noc vrátane lôžka a stravy.

 • Ďalšia osoba 500 Kč (cca 18,5 €)/noc vrátane lôžka, stravy a služieb.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 14:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 50 Kč/noc

 • Hotel je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou nie je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Jana J.)

Hotel je příjemný, dobře vybavený, pokoj prostorný (měli jsme typ Komfort), čistý, velká koupelna. Velmi dobře vybavená posilovna a velká herna pro děti (trochu nevýhoda, že je umístěná v suterénu). Vířivka velká, infrasauna funkční, ale nevyužili jsme ji. Jídlo chutné, porce luxusní, personál příjemný. Byli jsme tam ve všední dny (3 noci), hotel byl velmi málo obsazený. Nemáme co vytknout.

Skvelé (Martin M.)

Jelikož jsme šli za turistikou a ne za gastronomickými zážitky ani wellnessem tak jsme byli spokojeni.

Skvelé (Monika K.)

Líbilo se nám, veškeré služby jsme využili, ale pro náročnější klienty bych doporučila něco jiného. Nám to vyhovovalo.

Tipy na výlet

Zámok Žďár nad Sázavou

Zámok Žďár nad Sázavou

Jedinečný komplex bývalého kláštora s blízkym okolím predstavuje úplne unikátny krajinný a urbanistický barokový celok, ktorého ťažisko tvoria zvlášť kláštorný kostol a pútnický areál s kaplnkou sv. Jána Nepomuckého na Zelenej hore. Nájdete tu napríklad Múzeum novej generácie s unikátnou zážitkovou expozíciou, ktorú prejdete s audiosprievodcom. Začína sa expozíciou Cisterciácky rád nachádzajúci sa v prízemí a ďalej vystúpite po unikátnom špirálovitom schodisku do sveta baroka.

Zelená hora - pútnický kostol sv. Jana Nepomuckého

Zelená hora - pútnický kostol sv. Jana Nepomuckého

Navštívte národnú kultúrnu pamiatku zapísanú na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Tento pútnický kostol bol postavený na začiatku 20. rokov 18. storočia a bezpochyby patrí medzi najvýznamnejšie diela architekta Jana Blažeja Santiniho Aichla. Samotný kostol je pretkaný symbolikou číslovky päť, ktorá vychádza z legendy o Jánovi Nepomuckom a tiež predstavuje symboliku piatich rán Kristových. Práve preto je pôdorys kostola v tvare päťcípej hviezdy , kostol má päť východov, päť oltárnych výklenkov a na hlavnom oltári je päť hviezd a päť anjelov.

Strašidelný zámok Draxmoor

Strašidelný zámok Draxmoor

V strašidelnom zámku Draxmoor je pre vás aj vaše deti pripravená strašidelno-fantastická expozícia s mnohými zaujímavými exponátmi.

Samotná budova pochádza zo 16. storočia a pôvodne slúžila ako pivovar. Dnes je to ale unikátne miesto plné mágie, kúziel a strašidiel. Ďalej vás tu čakajú strašidelné pivničné priestory, 3D kino, stredoveko-rozprávkové trhovisko a štýlová krčma s čarovnou obsluhou, čarodejníckymi elixírmi a detským kútikom.