Dovolenka v Českom Švajčiarsku

Navštívte jeden z najkrajších parkov. Národný park České Švajčiarsko sa rozkladá okolo Děčína a ponúka celoročné možnosti vyžitia pre rodiny i páry. Tunajšia krajina, unikátna svojou flórou i faunou, nadchne predovšetkým milovníkom (cyklo)turistiky.

Načítavam ponuky...


Kto navštívil České Švajčiarsko, ten o ňom často hovorí ako o najkrajšom národnom parku v Česku. Niet sa čomu diviť, severné Čechy sú známe svojou prekrásnou prírodou plnou hlbokých lesov s vyhliadkami a skalnými útvarmi, pomedzi ktoré vedú očarujúce tiesňavy. Vydajte sa sem na pobyt aj zistite, čím Národný park České Švajčiarsko očarilo toľkých ľudí.

Spoznajte všetky krásy Českého Švajčiarska

České Švajčiarsko sa nachádza na severozápade Česka neďaleko mesta Děčín. Priamo stojí za návštevu renesančný zámok s Ružovou záhradou, zoologická záhrada alebo aquapark. Dlho sa ale v Děčíne nezdržiavajte, priamo v národnom parku vás čaká napríklad jeho najslávnejší skalný úkaz - Pravčická brána. Ide o 16 m vysokú a 27 m dlhý skalný most, ktorý sa vám najlepšie ukáže z okolitých vyhliadok. Parádnym zážitkom je tu tiež plavba Edmundovou tiesňavou alebo návšteva zámku Sokolie hniezdo.

Po návrate do vášho hotela alebo penziónu si zaslúžite poridny odpočinok. Ten najlepší si doprajete jednoznačne vo wellness, a tak si zarezervujte pobyt s vlastným wellness centrom. Za relaxom vo vírivke alebo v saune tak nebudete musieť nikam chodiť.