Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa čoho pobyty overujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobne overené musí spĺňať aspoň 2 z 3 kritérií:

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pokiaľ sa k pobytu zákazníci vracajú i po stýkrát, je skutočne kvalitný.

Villa Ľudmila: Recenzia tímu Travelking

Pokračujeme v osobnom overovania hotelov, tentoraz pre vás máme dojmy a zážitky z Kysuckých Beskýd, kde sme navštívili Villu Ľudmila. Navyše sa tiež dočítate, ako sa vlastne lyžuje na Veľkej Rači.
Villa Ľudmila: Recenzia tímu Travelking

Ak navštívite [profil](https:// travelking.sk/recenze/190-villa-ludmila) Villy Ľudmily, zistíte, že sa dlhodobo teší veľmi dobrej povesti. Jedny z najaktuálnejších recenzií tu znejú "Prostredie v okolí je nádherné, pobyt splnil očakávania, strava vyhovujúca, personál veľmi príjemný" a "Strava úplne úžasná, služby a wellness tiež. Ďakujeme za veľmi príjemný pobyt a ústretový personál". My sme sa sem vydali v prvej polovici februára, keď bola zimná sezóna v plnom prúde a majitelia hlásili naplnené kapacity.

Izby

Čo sme mali sľúbené, to sme tiež dostali. Do červena ladená izba vybavená televízorom a vlastnou kúpeľňou s vaňou, WC a umývadlom. Vybavenie bolo síce základné (mydlo na umývadle a osuška pre každého), ale všetko bolo upratané a maximálne čisté. Milo nás prekvapilo, že vybavenie izieb zohľadňuje skutočnosť, že sem všetci jazdia predovšetkým na aktívnu dovolenku - súčasťou izby bol vešiak na bielizeň, čo sa hodí, ak potrebujete niečo vysušiť do druhého dňa. Takú výbavu rozhodne oceníte, či už ste lyžiar, alebo ste sa práve vrátili z letného výšľapu.

izba

Reštaurácia

Polpenzia vo Ville Ludmila znamená bohaté raňajky a večeru o dvoch chodoch, v ktorej nie sú zahrnuté nápoje (cien sa netreba báť). Miestne strava je naozaj chutná. Vážne, v čase večere nemôžete prejsť po chodbe, bez toho aby ste nepočuli niekoho rozplývať sa nad tým, ako tá večera bola zase výborná. My sme ocenili silné polievky aj veľké porcie, ktoré zaplnili naše hladné bruška.

Nevýhodou je, že je k dispozícii vždy len jedno jedlo. Takže ak neznášate napríklad paradajkovú polievku, nemáte moc za čo meniť. Na druhú stranu, ak potrebujete pripraviť napríklad špeciálne jedlo kvôli alergiám, stačí sa dopredu s hotelom dohovoriť. Pokiaľ ide o raňajky, čaká vás bohatý výber. Od jogurtov a ovocných šalátov, rôznych druhov müsli, cez buchty, rôzne druhy pečiva až po pokrmy z rýb. Personál sa navyše stará, aby sa všetko včas dopĺňalo.

ranajky

V reštaurácii sa stretnete s obsluhou oblečenou v krojoch, ostatne celá miestnosť je tematicky vyzdobená krojmi, starším riadom a pod. Čo môže robiť problém je jej veľkosť, pretože ide o menšiu miestnosť, ktorá by rozhodne nepostačila, keby sa všetci vydali jesť v rovnakom čase. Našťastie sa osadenstvo Villy "Zbieralo" tak nejako postupne.

Wellness centrum

Wellness je menšia izbička, ktorá bola vyčlenená za týmto účelom. Obsahuje saunu, štyri lehátka a vírivku so slanou vodou. Vírivka vydáva veľký hluk, kvôli ktorému vlastne nebolo ani možné postrehnúť, že v pozadí má hrať nejaká upokojujúca hudba. Ale bublajúca vírivka nastavená na príjemných 36 °C je presne to, čo potrebujete, keď ste celý deň na svahu a trápite svoje kĺby a svalstvo.

Súdiac podľa blažených výrazov všetkých prítomných, ktorí sa jeden po druhom ponorili do bubliniek a zavreli oči, to vlastne nikomu nevadilo. Naopak, ešte pri tom dokázali zaspať.

wellness

Výhody:

 • Sami máte možnosť zvoliť si program vo vírivke: bublinky alebo trysky.

Nevýhody:

 • Sami máte možnosť zvoliť si program vo vírivke: bublinky alebo trysky. :) Nie, to nie je chyba. Ale zistili sme, že ak má návštevník pred sebou príliš veľa prístupných tlačidiel a ešte ku všetkému sa cíti ako zdatný technik, môže mať potrebu vyskúšať, čo všetko to vie. A potom v tom robí len zmätky. Preto odporúčame zdržanlivosť a rešpektovanie návodu (týmto zdravíme pána zo Slovenska :)).

 • Malý priestor. Wellness centrum je naozaj maličké a funguje štýlom "kto prv príde, ten prv melie". Tiež sme prvý večer hodinku čakali, než sa uvoľnilo miesto. Pri plných kapacitách je dosť možné, že sa na vás rad ani nedostane.


Vybavenie hotela a prehľadnosť

Penzión je prehľadný a dobre značený. Všetky pre vás podstatné miestnosti ležia hneď na prízemí, na dverách wellness aj pri reštaurácii je vytlačená prevádzková doba, takže sa nemôžete pomýliť. Kúsok od recepcie sú na stene vyvesené informácie o Veľkej Rači, skibuse a mapy okolia.

Radosť nám urobila dômyselne riešená lyžiareň (hneď pri vchode, naproti miestnosti s x-boxom), v ktorej sa lyžiarky vešajú priamo na stenu tak, aby vyschli a zároveň vám dovnútra nenakvapkala voda z horných poschodí (častý to problém bežných poličiek a skriniek).

lyziaren

Pre koho je hotel určený?

Hotel ocenia najmä rodiny s deťmi, na ktoré je napokon zameraný. Pre deti je tu pripravený krásny detský kútik. Rodičia navyše ocenia, že majú vlastnú kúpeľňu s vaňou, záchodom aj umývadlom, takže v prípade potreby nie je nutné s dieťaťom behať až na tretie poschodie. Pre väčšie ratolesti, a nielen pre nich, je tu napríklad x-box a miestnosť s biliardom a šípkami. Takže zatiaľ čo sa budete saunovať (ak pre vás bude miesto), vaše deti sa vybláznia na x-boxe (vyskúšali sme a je to drina. Takýto atletický sedemboj dá zabrať).

Poloha

Hotel má úplne skvelú polohu, pokiaľ ide o prístup ku skibusom. Vyjdete z Villy, prejdete parkovisko, potom cez krátky most cez rieku k centru Oščadnice, kde je zastávka autobusu. Máte ju doslova pár krokov. Tiež je tu hneď za rohom samoobsluha a cca 1 km odtiaľto je COOP supermarket.


Ako sa lyžuje na Veľkej Rači

Na Veľkú Raču jazdí 4x denne zadarmo skibus: 2x dopoludnia a 2x popoludní (presné rozpisy nájdete TU). Vďaka tomu vám odpadnú starosti s dopravou. Nevýhodou skibusov je to, že, hoci vám to nikto nepovie, jazdí podľa systému "zastávka na znamenie". Čo v praxi znamená "kto skôr zareve, stoj preboha!". Keďže túto informáciu sa na stránkach Snowparadise nedočítate, môže sa tak na prvýkrát stať, že prejdete svoju vytúženú zastávku.

Na druhú stranu, aj v tomto spočíva výhoda ubytovania práve vo Ville Ľudmile. Ak idete z Lalíkov, "jej" zastávka "Námestie (centrum obce)" je konečná, a tak ju neprejde, ani keby ste chceli. Pozor, to však neplatí, ak nasadajú na skibus z Dedovky!

Snowparadise je dostatočne veľké stredisko, v ktorom sa nával víkendových lyžiarov dostatočne rozptýli. Takže sa nebudete preplietať v dave, prinajmenšom nie nejako drasticky. Tiež sa tu nestojí dlhá a pomalá rada. Aj keď sa niekde vytvorí front, vďaka veľkým kapacitám to prejde celkom rýchlo.

na vážkach je však kvalita zjazdoviek. Upravujú sa vždy večer, pred večerným lyžovaním. Takže najlepší zážitok z jazdy budete mať nasledujúci deň dopoludnia. Popoludní sa pripravte na zväčšujúce sa haldy a prípadne vyšúchané ľadové platne.

Ak milujete prudké svahy a adrenalín v krvi, rozhodne odporúčame Margušku a Lalíky, ktoré bezprostredne ráno ponúkajú výborný zážitok. Čierna zjazdovka s č. 9 je v tú dobu rozhodne skôr zjazdná ako červená s číslom 10a, ktorá funguje ako jej objazd. Na nej totiž nie sú snežné delá, takže červená výhybka môže byť nakoniec ešte drastickejšia. Počas nášho pobytu sa ukázala ako záležitosť len pre skutočných fajnšmekrov, ktorí si užívajú neriadenú jazdu po ľade.

Veľkým problémom celého strediska sú kamene - od malých kamienkov až po tie veľké ako Zaťatá päsť. Počas dňa totiž postupne vystupujú na povrch a vyhýbanie sa im môže vašu jazdu dosť rozhodiť. A ak zle zahraníte, máte po lyžiach.

Čo rozhodne odporúčame je večerné lyžovanie, ktoré je možné na Dedovke. Môžete si užiť čerstvo upravené svahy a podstatne menej spolulyžiarov. Navyše vo Ville túto vašu voľbu zohľadňujú, preto začínajú večere už o 16:30, aby ste stihli chytiť večerný skibus.


Ako teda náš pobyt zhrnúť?

Villu Ľudmila môžeme jednoznačne odporučiť. Majitelia sú si dosť dobre vedomí toho, kto sú ich zákazníci a za akým účelom do Oščadnice jazdia. Villu tomu teda maximálne prispôsobujú, aby všetko bolo k ich spokojnosti. Tiež môžeme spokojne kvitovať všetky zvesti o skvelom jedle a príjemnom personále.

Pokiaľ ide o Veľkú Raču, oceňujeme skibusy, hoci by cez víkend mohla byť ich prevádzka frekventovanejšia. Aj tak ide o záležitosť, ktorá vám podstatne uľahčí pobyt. Miestne lyžiarske stredisko ponúka dlhé zjazdovky, adrenalín a dopoludnia aj dobré svahy. Bolo by však čo vylepšovať.

Autor článku:

Najpredávanejšie pobyty

Inšpirujte sa tými najpredávanejšími pobytmi za posledný týždeň

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK