Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa čoho pobyty overujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobne overené musí spĺňať aspoň 2 z 3 kritérií:

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pokiaľ sa k pobytu zákazníci vracajú i po stýkrát, je skutočne kvalitný.

Vianočné trhy naprieč strednou Európou: Kam za tradíciou a kvalitou?

Stánky s punčom, lahodné občerstvenie, majestátny vianočný stromček a korčuliari na ľadovej ploche. To všetko navyše ožiarené tisíckami svetielok. Vitajte na vianočných trhoch.
Vianočné trhy naprieč strednou Európou: Kam za tradíciou a kvalitou?

Vianočné trhy majú v Európe tradíciu dlhú niekoľko storočí. Kým naši predkovia sa na trhoch zásobili jedlom a oblečením na ťažké časy, my si dnes okolo seba vytvárame pokojnú vianočnú atmosféru, nakupujeme darčeky pre našich blízkych a stretávame sa s priateľmi nad pohármi s horúcimi nápojmi. Advent je výnimočná časť roka. Stojí za to vypraviť sa za nezabudnuteľnými vianočnými trhmi do miest, kde nechávajú túto výnimočnosť prejaviť sa naplno.

Pochúťky a remeslá v Bratislave

Od 22. 11. do 22. 12. 2019 sa môžete tešiť na vianočnú atmosféru a dobroty na rôznych miestach v Bratislave. Viac ako desaťmetrový stromček bude vládnuť Hlavnému námestiu, rozhodne však nezatieni viac ako 100 stánkov s remeselnými výrobkami a národnými pochutinami. Na trhy sa vyberte zadarmo vianočnou električkou ozdobenou vianočnými svetielkami a nezabudnite ochutnať najrôznejšie klobásy, lokše, kapustnicu, husacinu, jedlá z mäsa a rýb alebo chlieb s masťou a cibuľou. Chýbať samozrejme nebude vianočné medovina, punč alebo grog.

Vianočné trhy stánok

Vianočné trhy pri orloji v srdci Európy

Pražské vianočné trhy patria podľa CNN do desiatky najkrajších na svete. Na remeselníkov, darčeky a stánky s občerstvením sa môžete tešiť na Pražskom hrade už od už od soboty 23. 11. 2019. Na Námestí republiky si na stánky budete musieť počkať o týždeň dlhšie, zahájené budú 30. 11. V rovnaký deň sa trhy rozžiaria aj na Václavskom a Staromestskom námestí, kde bude vyzdobený majestátny vianočný stromček tentoraz z Libereckého kraja. Na ten sa už tešia aj zvieratá z pražskej ZOO, pretože na jeho ihličí si pochutnajú po ukončení trhov 6. 1. 2020.

Vianočné trhy Praha

S programom počas vianočných trhov nešetria ani v Brne. Na Námestí Slobody sa bude premietať zimné kino a orlojom budú každú hodinu od 11 do 23 hodín prepadať špeciálne guľôčky s vianočným motívom. Na Moravskom námestí sa poďte zohriať do vyhrievaných šapitó s občerstvením a komornejším hudobným programom, na Zelnom trhu vám s výberom remeselných darčekov poradia predajcovia v tematických dobových kostýmoch. Vianočné trhy v Brne sa budú konať celkovo na 4 námestiach a na námestí Svobody a Dominikánskom námestí zostanú stánky otvorené dokonca až do 5. 1. 2020.

Vianočná rozprávka v Rakúsku

Rok čo rok sa schádzajú turisti zo všetkých kútov sveta, aby navštívili vianočné trhy na Radničnom námestí vo Viedni a pred zámkom Schönbrunn. Oslavy adventného času sa tu konajú už od dávnych čias rakúskeho cisárstva a aj tento rok si môžete z trhov od 15. 11. do 26. 12. 2019 odniesť tradičné remeselné výrobky alebo aj ručne vyrábané ozdoby na stromček. Ťažko potom budete odolávať najrôznejším cukrovinkám, obzvlášť ak budete medzi stánkami prechádzať s deťmi. Snáď ich pozornosť odvedie sprievodný program a detský vláčik.

Vianočné trhy Vídeň

Za úchvatnými vianočnými trhmi s dlhou tradíciou sa vydajte aj do Salzburgu. Konajú sa tu od 21. 11. do 26. 12. 2019 ako v historickom centre, tak v romantickom prostredí pri zámku Hellbrunn 20 minút od centra. Ochutnajte varené víno, pečené gaštany a medovníčky alebo si rovno vyskúšajte ich výrobu v adventnej pekárni.

Vianočné trhy medzi krakovskými katedrálami

Historické centrum poľského Krakova je úchvatné v každom ročnom období, okrem pamiatok UNESCO si však od 30. 11. do 26. 12. 2019 môžete prejsť aj tradičné vianočné trhy. Na prvý pohľad možno nepôsobia tak okázalo ako tie rakúske, ale dostanú vás svojou ponukou tematického tovaru bez prehnaných gýčov. Všetko je navyše za dostupné ceny, a tak si nemusíte vyčítať nejaký ten punč navyše.

Vianočné trhy

V Budapešti nájdete na trhoch len kvalitu

V centre Budapešti nájdete jedny z najväčších vianočných trhov v Európe, pre návštevníkov sú tu od 8. 11. do 31. 12. 2019. Dostane vás nielen pestrá výzdoba s vianočným stromčekom a oživený Betlehem, ale aj kvalita tovaru a jedla v stánkoch. Predajcovia musia získať schválenie od špeciálnej komisie, a tak sa na trhoch stretnete so zaručene originálnymi miestnymi výrobkami a každý pokrm je tu gastronomickým zážitkom.

Vianoce ozdoby

Autor článku:

Najpredávanejšie pobyty

Inšpirujte sa tými najpredávanejšími pobytmi za posledný týždeň

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK