Štátne sviatky v roku 2022 - kedy a kam môžeme vyraziť na predĺžený víkend?

Rok 2022 prináša Slovákom až 10 sviatkov a voľných dní, ktoré nepripadnú na víkend. Využite ich naplno a naplánujte si skvelý pobyt už teraz. V prehľade sa dočítate, kedy sa vydať na výlet, aby ste ušetrili dovolenku a užili si toľko voľna, koľko sa dá.
Štátne sviatky v roku 2022 - kedy a kam môžeme vyraziť na predĺžený víkend?

10 sviatkov + 5 dní dovolenky = 25 dní voľna

Ak patríte k ľuďom, ktorí už prvé januárové dni netrpezlivo obracajú stránky kalendára a výraznou fixkou krúžkujú všetky voľné dni a sviatky, tento článok vás neprekvapí. Pokiaľ však na voľno len túžobne čakáte, máme pre vás skvelú správu - v roku 2022 si ho na Slovensku užijeme až-až! Čaká nás celkom 10 sviatkov, ktoré pripadnú na všedné dni. Ak ich šikovne nakombinujete s 5 dňami dovolenky, môžete si užiť až 25 voľných dní, ktoré sa dajú využiť na cestovanie alebo zážitkový pobyt.

Veľká noc - piatok až pondelok (15.4. - 18.4.)

Zástupy šibačov, kúpačov aj rodinných návštev budeme v roku 2022 očakávať od 15.4. a obzvlášť na Veľkonočný pondelok (18.4.). Ak sa im ale chcete vyhnúť alebo chcete prežiť sviatky mimo domova, plánujte si dovolenku s dostatočným predstihom. Štyri voľné dni premenené na dovolenku plnú oddychu lákajú množstvo ľudí a voľné izby v hoteloch sa rýchlo míňajú.

  • Na Veľkú noc vás čakajú 4 dni voľna.
Veľká noc

Júlový sviatok - utorok (5.7.)

Ďalšie vytúžené voľno po Veľkej noci prichádza až v júli, kedy sa môžeme tešiť na sviatočný utorok strávený s našimi najbližšími alebo oddychom. Ak sa teda rozhodnete vziať si 1 deň dovolenky, na cestovanie môžete využiť až 4 dni. Využijete ich na romantické prechádzky po krásnych slovenských či českých mestách alebo sa vydáte na túru do prírody?

  • Ak si vezmete 1 deň dovolenky, tak vás v júli čakajú až 4 dni voľna.

Septembrové sviatky - štvrtky (1.9. a 15.9.)

Možno posledné teplé dni v roku 2022 si v septembri môžete vychutnať behom dvoch skutočne dlhých víkendov. Stačí, keď si vezmete dva dni z ušetrenej dovolenky a premeníte ich až na dva predĺžené víkendy po štyroch dňoch, to je dohromady 8 dní na relaxáciu či spoznávanie. To je za jeden mesiac skutočne slušný počet voľna! Strávte ich spolu s rodinou napríklad turistikou na Slovensku alebo sa vydajte do zahraničia. Okolité štáty naše sviatky Deň Ústavy Slovenskej republiky (1.9.) a sviatok Sedembolestnej Panny Márie (15.9.) neslávia, a tak sa v Čechách, v Maďarsku, Rakúsku aj v Poľsku vyhnete masám ľudí aj sviatočným príplatkom v hoteloch.

  • Vezmite si 2 dni dovolenky a premeňte ich na 8 dní voľna.
Septembrové sviatky

Novembrové sviatky - utorok a štvrtok (1.11. a 17.11.)

Prvý novembrový sviatok je hneď 1.11. a tento rok pripadá na utorok. To priam zvádza na vybratie si dovolenky v pondelok, vďaka čomu budete mať až 4 dni voľna vkuse. Deň boja za slobodu a demokraciu (17.11.) vychádza na štvrtok, ak vám zostávajú ešte nejaké dni dovolenky, môžete si urobiť predĺžený víkend až so 4 dňami a načerpať novú energiu v termáloch alebo na výlete v zahraničí. S vybojovanou slobodou to už nie je žiaden problém.

  • Stačí 2 dni dovolenky a v novembri môžete relaxovať 8 dní.
Novembrové sviatky

Vianoce a Silvester - voľný deň v pondelok (26.12.)

Voľno plné sviatočnej pohody, koláčov a radosti z darčekov si budeme naplno užívať od soboty 24.12. celé tri dni až do pondelka. Ak ste pod stromčekom našli silvestrovský pobyt, vezmite si posledný deň dovolenky v roku pred Silvestrom a oslavujte na zasneženom svahu alebo na námestí svetovej metropoly. Ďalší nasledujúci voľný deň padne skvele, či už ho plánujete stráviť aktívne na horách, alebo oddychom po bujarom oslavovaní.

  • Na konci roka vás čaká 1 deň voľna.
Silvester

Autor článku:

Eva PrcínováEva Prcínová
Aktualizované: 1. 12. 2022

Najpredávanejšie pobyty

Inšpirujte sa tými najpredávanejšími pobytmi za posledný týždeň

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet