Štátne sviatky v roku 2023 - kedy a kam môžeme vyraziť na predĺžený víkend?

Rok 2023 prináša Slovákom až 13 sviatkov a voľných dní, ktoré nepripadnú na víkend. Využite ich naplno a naplánujte si skvelý pobyt už teraz. V prehľade sa dočítate, kedy sa vydať na výlet, aby ste ušetrili dovolenku a užili si toľko voľna, koľko sa dá.
Štátne sviatky v roku 2023 - kedy a kam môžeme vyraziť na predĺžený víkend?

13 sviatkov + 7 dní dovolenky a priľahlé víkendy = 42 dní voľna

Ak patríte k ľuďom, ktorí už prvé januárové dni netrpezlivo obracajú stránky kalendára a výraznou fixkou krúžkujú všetky voľné dni a sviatky, tento článok vás neprekvapí. Pokiaľ však na voľno len túžobne čakáte, máme pre vás skvelú správu - v roku 2023 si ho na Slovensku užijeme až-až! Čaká nás celkom 13 sviatkov, ktoré pripadnú na všedné dni. Ak ich šikovne nakombinujete so 7 dňami dovolenky, môžete si užiť až 42 voľných dní, ktoré sa dajú využiť na cestovanie alebo zážitkový pobyt.

Januárový sviatok - piatok (6. 1.)

Na prvý predĺžený víkend roku 2023 veru nemusíme dlho čakať - z kalendára sa na nás usmieva sviatok už 6. 1. - Zjavenie Pána alebo tiež známy ako Traja králi. Máte chuť na pohodový štart do nového roka? V tom prípade dajte prednosť odpočinku vo vyhriatom wellness centre alebo v liečivej vode. Ak vás to už ale láka za zážitkami, predĺžený víkend môžete využiť na prvú tohtoročnú lyžovačku alebo výlet do prírody.

  • Už v januári si užijeme 1 deň voľna mimo víkendu.

Veľká noc - piatok až pondelok (7. 4. - 10. 4.)

Zástupy šibačov, kúpačov aj rodinných návštev budeme v roku 2023 očakávať od 7. 4. a obzvlášť na Veľkonočný pondelok 10. 4. Ak sa im ale chcete vyhnúť alebo chcete prežiť sviatky mimo domova, plánujte si dovolenku s dostatočným predstihom. Štyri voľné dni premenené na dovolenku plnú oddychu lákajú množstvo ľudí a voľné izby v hoteloch sa rýchlo míňajú.

  • Na Veľkú noc vás čakajú 4 dni voľna.
Veľká noc

Májové sviatky - pondelky (1. 5. a 8. 5.)

Ďalšie vytúžené voľno po Veľkej noci prichádza už za necelý mesiac v máji, kedy sa môžeme tešiť na 2 sviatočné pondelky strávené s našimi najbližšími alebo oddychom. V roku 2023 oba májové sviatky - Sviatok práce aj Deň víťazstva nad fašizmom - pripadnú na začiatok týždňa, a tak si môžete užiť dva predĺžené víkendy s rodinou. Užijete si ich počas turistiky v prírode, alebo dáte prednosť relaxu a zábave v aquaparku?

  • V máji ušetríte drahocennú dovolenku, a aj tak si užijete si dva predĺžené víkendy.
Májové sviatky

Júlový sviatok - streda (5. 7.)

Príjemnú pauzu v strede týždňa si užijeme v júli, kedy sa môžeme tešiť na sviatočnú stredu. A tá si priam žiada poriadne dlhý predĺžený víkend alebo kratšiu dovolenku. Vezmite si k nej dva dni dovolenky a vyrazte za novými zážitkami na 5 dní. Využijete ich na romantické prechádzky po krásnych slovenských či českých mestách alebo sa vydáte na vytúžený pobyt pri mori?

  • Vezmite si 2 dni dovolenky a užite si v júli až 5 dní voľna.

Septembrové sviatky - piatky (1. 9. a 15. 9.)

Možno posledné teplé dni v roku 2023 si v septembri môžete vychutnať behom dvoch dlhých víkendov. A tento rok si nemusíte brať ani žiadne voľno - dva predĺžené víkendy si vychutnáme vďaka dvom sviatkom vychádzajúcim na piatok. Tešiť sa tak môžete na dva 3-dňové víkendy v jednom mesiaci. Strávte ich spolu s rodinou napríklad turistikou na Slovensku alebo sa vydajte do zahraničia. Okolité štáty naše sviatky Deň Ústavy Slovenskej republiky (1. 9.) a sviatok Sedembolestnej Panny Márie (15. 9.) neslávia, a tak sa v Čechách, v Maďarsku, Rakúsku aj v Poľsku vyhnete masám ľudí aj sviatočným príplatkom v hoteloch.

  • Vďaka dvom piatkovým sviatkom si užijete dokopy až 6 dní voľna v jednom mesiaci.
Septembrové sviatky

Novembrové sviatky - streda a piatok (1. 11. a 17. 11.)

Prvý novembrový sviatok je hneď 1. 11. a tento rok pripadá na stredu. To priam zvádza na vybratie si dvoch dní dovolenky, vďaka čomu budete mať až 5 dní voľna vkuse. Deň boja za slobodu a demokraciu (17. 11.) vychádza na piatok, a tak si užijete predĺžený víkend aj bez vynechania práce. Načerpajte novú energiu v termáloch alebo na výlete v zahraničí. S vybojovanou slobodou to už nie je žiaden problém.

  • Stačia 2 dni dovolenky a v novembri môžete relaxovať 8 dní.
Novembrové sviatky

Vianoce a Silvester - voľné dni v pondelok a utorok (25. 12. - 26. 12. a 1. 1. 2024)

Voľno plné sviatočnej pohody, koláčov a radosti z darčekov si budeme naplno užívať od soboty 23. 12. celé štyri dni až do utorka. Posledné 3 dni zostávajúcej dovolenky si tak môžete vybrať medzi sviatkami, aby ste si v kruhu vašich milovaných mohli do januára užívať až 10 dní oddychu.

Ak ste pod stromčekom našli silvestrovský pobyt, môžete koniec roka oslavovať na zasneženom svahu alebo na námestí svetovej metropoly. Sviatočný 1. január 2024 pripadne na pondelok, a tak si po bujarých oslavách konca roka oddýchnete bez výčitiek. Alebo využijete prvý voľný deň v roku na lyžovačku na horách či návštevu sauny?

  • Na konci roka si stačí vziať 3 dni dovolenky, aby ste si užili až 10 voľných dní.
Silvester

Autor článku:

Eva PrcínováEva Prcínová
Aktualizované: 25. 3. 2023

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Najpredávanejšie pobyty

Inšpirujte sa tými najpredávanejšími pobytmi za posledný týždeň

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet