Osobne overené: Recenzia pobytu s privátnym wellness v Hoteli Olberg ***

Vydajte sa spolu s Nikol, členkou nášho Travelking tímu, na Južnú Moravu. Konkrétne do Hotela Olberg *** v Moravskom krase. Aká bola cesta, ubytovanie, wellness a strava? A aké výletné ciele by ste si nemali nechať ujsť? To všetko sa dozviete.
Osobne overené: Recenzia pobytu s privátnym wellness v Hoteli Olberg ***

Informácie o pobyte v bodoch:

  • Termín pobytu: 18. 8. 2023 - 20. 8. 2023
  • Ubytovaní sme boli v: Hoteli Olberg ***
  • Lokalitou ubytovania je: Južná Morava
  • Cestovala som: S partnerom
  • Stravovanie: Polpenzia
  • Doprava: Autom

Kam a ako sme išli?

Na víkendový pobyt sme sa vydali zo Žďáru nad Sázavou do Olomučian v juhomoravskom kraji. Cesta dlhá 72 km nám zabrala asi hodinu a pol jazdy. Máme celoročnú diaľničnú známku, takže sme chvíľu išli po diaľnici, ale trasa sa dá bez problémov prejsť aj po neplatených cestách.

Ako to bolo s parkovaním?

Hotel disponuje hneď dvomi parkoviskami. Jedno menšie sa nachádza hneď pri hoteli (pri lezeckej stene). Druhé priestrannejšie parkovisko je potom na ulici nad hotelom. Dostanete sa sem podľa cedule – jednoducho stačí hotel obísť z druhej strany.

Parkovanie je zadarmo a nie je nutné ho vopred rezervovať. Na recepcii dostanete lístoček, ktorý umiestnite za predné sklo auta, aby bolo jasné, že tu parkujete ako hotelový hosť.

Kde sme sa ubytovali?

Ubytovaní sme boli v Hoteli Olberg ***, ktorý sa nachádza v obci Olomučany len kúsoček od Moravského krasu. Hotel stojí hneď pri ceste, takže ho určite neprehliadnete. Má celkovo 4 poschodia a z toho najvyššieho je krásny výhľad na okolie.

S hotelom som bola v kontakte ešte pred príchodom, pretože recepcia má otvorené od 10:00 do 17:00 hodín. Vedela som, že prídeme neskôr, preto som na recepciu zavolala a s príjemným pánom sa dohodla, že si kľúče od izby vyzdvihneme v reštaurácii. Tiež som si u neho vopred zarezervovala vstup do wellness centra.

Pri príchode som zamierila rovno do reštaurácie, kde mi pani servírka odovzdala kľúče od izby a tiež vouchery na polpenziu. Naša izba sa nachádzala v podkroví na 4. poschodí. Medzi poschodiami 0 až 3 premáva výťah, do posledného poschodia potom vedie ešte pár schodov.

V izbe Superior sa nachádzala priestranná manželská posteľ s tvrdším matracom, čo mi príde na spánok ideálne. Ďalej stôl so stoličkami, šatníková skriňa, vešiak, televízia s Netflixom, mini chladnička a tiež klimatizácia, ktorú sme v horúcich letných dňoch veľmi ocenili. V kúpeľni potom bola k dispozícii sprcha a fén. Na upratovanie izby bola v izbe drevená ceduľka. V prípade, že chcete izbu upratať, stačí len ceduľku umiestniť na dvere. My sme na krátkom trojdňovom pobyte upratovanie nevyužili. Izba bola pomerne čistá. To sa, bohužiaľ, nedalo povedať o spoločných priestoroch, kde boli v úplne každom rohu pavúky, čo pre mňa a moju arachnofóbiu bola celkom výzva.

Ako sme sa najedli v hoteli?

Musím povedať, že veľkou prednosťou pobytu boli vynikajúce večere. Tie sa podávajú v reštaurácii hotela do 20:30 hodín a vyberajú sa z menu s 10 jedlami. Nechýbajú české klasiky ako rezeň ani ľahšie varianty ako šalát či miestna špecialita v podobe punkevného pstruha. Prvý večer som ochutnala steak z kotlety s cibuľkou a hranolkami, druhý večer potom kurací steak s hubovou omáčkou. Priateľ zostal oba večery verný kuraciemu rezňu so zemiakmi. Všetky pokrmy boli krásne naservírované a veľmi chutné. Z nápojov sme vyskúšali miešaný hruškový drink, čapovanú limonádu a čapované pivo Plzeň. Nápoje sa nedajú napísať na izbu. Je potrebné všetko uhradiť hneď v hotovosti či kartou.

Raňajky formou bufetu boli k dispozícii do 10:00 hodín a podávali sa v raňajkovej miestnosti reštaurácie. Výber bol síce menší, ale myslím, že si každý našiel to svoje. Nechýbali miešané vajcia, párky, syry a salámy aj niekoľko druhov nátierok. Z pečiva tu bol chlieb, rožky a toastový chlieb. Bohužiaľ som si nevšimla, že by tu bol toastovač na opečenie. Zo sladkých jedál nechýbali cereálie s mliekom, jogurty, marmelády a med. Tiež tu boli aspoň 2–3 druhy zeleniny a ovocia. Načapovať sme si mohli vodu, pomarančový džús či ľadový čaj. Ďalej bolo možné pripraviť si kávu, kakao a čaj. Obsluha pri raňajkách bola milá, na požiadanie doplnila chýbajúce taniere alebo ovocie. Malé mínus boli špinavé hrnčeky (zaschnuté kolieska od tmavých nápojov aj v umytých hrnčekoch).

Ako sme sa najedli v okolí?

Počas výletu na hrad Bouzov sme si kúpili v podhradí kávu a ľadovú triešť. Takmer nikde sa tu nedalo platiť kartou, na čo sme veľmi neboli pripravení. 😊 Priamo na nádvorí hradu sme si potom dali ľadovú kávu a frappé. Tu už sa kartou platiť našťastie dalo. Všimla som si, že v ponuke majú aj zmrzlinu, rôzne čapované nápoje, zákusky alebo napríklad pizzu.

Na neskorý obed sme sa vydali do EB Dinners (cca 19 km od hotela). Ide o bistro v americkom štýle, kde si môžete dať skvelé hamburgery, rebierka alebo napríklad milkshake. Neboli sme tu prvýkrát a aj tentoraz nám tu veľmi chutilo.

Aké bolo wellness centrum v hoteli?

V hoteli sa nachádza menšie wellness centrum, kde nájdete vonkajší vyhrievaný bazén, miestnosť s vírivkou, fínsku saunu a ležadlá. Súčasťou je aj miestnosť na masáže, šatňa a sprcha.

Wellness centrum sme mali pôvodne rezervované na 16:10-17:10 hodín. Pani v reštaurácii nám však pri príchode ponúkla vhodnejší čas od 18:30 do 19:30 hodín, ktorý sa nám páčil predovšetkým preto, že sme mohli dlhšie zostať na výlete. Sauna bola mimo prevádzky, ale to nám vzhľadom na tropické teploty nevadilo. Rozhodli sme sa pol hodinky využiť na relaxáciu vo vonkajšom bazéne a zvyšok času na leňošenie vo vírivke. Vonkajší bazén mal niekoľko tlačidiel, ktorými sa dal zapnúť protiprúd pre plavcov alebo masážne trysky. Mal príjemnú teplotu, nebol studený ani vriaci.

Potom sme sa presunuli do vírivky, ktorá bola príjemne horúca a taktiež sme ju mohli sami ovládať a zapnúť si rôzne druhy trysiek. Keď sme vo vírivke boli asi 10 minút, prišla za nami pani, ktorú sme dovtedy nevideli, pravdepodobne išlo o masérku. Povedala nám, že už 10 minút naťahujeme čas a že klienti čakajú vonku na to, aby mohli vstúpiť do wellness. Vysvetlila som jej, že sme do wellness prišli o 18:30, rezervácia je urobená na hodinu a vzhľadom na to, že je 19:10, tak iste nič nenaťahujeme. Namiesto snahy situáciu akokoľvek riešiť bola pani nepríjemná, povedala nám, že nevie, ako sme čo mali dohodnuté, ale že musíme ihneď odísť. Potom sa ešte snažila všetko obrátiť proti nám tým, že sme určite prišli do wellness neskoro a teraz sa snažíme užiť si ho čo najdlhšie. Boli sme celkom v šoku, ale keďže išlo o pobyt v rámci osobne overené a nie o súkromnú cestu, z wellness sme odišli. Ak by však išlo o bežný pobyt, kde si za vstup do wellness priplácame a stalo by sa toto, reagovali by sme určite inak. Išla som sa potom opýtať do reštaurácie, kde nám rezerváciu robili, či by mi mohli ukázať, na aký čas nás zapísali. Ukázať mi to nemohli, vraj to v systéme už nie je. Bohužiaľ toto inak pohodový pobyt pomerne pokazilo.

Kam sa vydať na výlet?

V sobotu sme sa vydali na výlet na hrad Bouzov, ktorý leží asi 65 km od hotela. Je to síce ďalej, ale cesta sa určite oplatí. Musím povedať, že Bouzov je asi najkrajší hrad, na akom som v Česku bola. Na výber je niekoľko trás: základný okruh, dlhší okruh, vstup na vyhliadkovú vežu a potom tiež prehliadka pre deti so sprievodkyňou v kostýme. My sme zvolili dlhší okruh za 260 Kč/osoba, a prešli sme tak obytné aj reprezentatívne časti hradu, zbrojnicu, kuchyňu a kaplnku.

Chceli sme sa vydať aj do jaskyne Blanických rytierov (27 km od hotela), ale to sme, bohužiaľ, už nestíhali, pretože pomerne skoro sa zatvára. Namiesto toho sme sa teda vydali na vyhliadkové miesto nad Kunicami, odkiaľ bol krásny výhľad.

V nedeľu sme potom zamierili do Moravského krasu (5 km). Mali sme zarezervovanú prehliadku do Punkevných jaskýň. Rezerváciu rozhodne odporúčam urobiť s dostatočným predstihom – ja som ju robila telefonicky asi 14 dní pred pobytom. Obzvlášť cez letné víkendy sú prehliadky rýchlo vypredané. Došli sme na parkovisko k Skalnému mlynu, kde parkovanie na celý deň stojí 100 Kč. Následne sme si v infocentre vyzdvihli vstupenky, jedna vyšla na 320 Kč. Platiť sa tu dá v hotovosti aj kartou. Môžete si tiež dokúpiť lístky na lanovku a vyjsť sa pozrieť na vrchol priepasti Macocha alebo lístky na vláčik, ktorý vás dovezie k vstupu do jaskýň. Pokiaľ vám prehliadka o chvíľu začína, tak vláčik odporúčam, príde k jaskyni za 10 minút. Cesta pešo trvá asi 30 minút.


Záverečné hodnotenie pobytu v Hoteli Olberg ***

„Výhodou pobytu v Hoteli Olberg *** je bezpochyby izba Superior s pohodlnou posteľou a klimatizáciou, ktorá príde v lete vhod. Veľmi sme si pochutnali na večerách od šikovného kuchára. Navyše sa ubytovanie nachádza len 5 km od Moravského krasu, známych jaskýň a priepasti Macocha. K dispozícii je v ubytovaní aj pekné wellness s bazénom, vírivkou a saunou. Bohužiaľ nás počas pobytu z wellness vyhodili, kvôli chybne vykonanej rezervácii zo strany hotela, čo náš zážitok trochu pokazilo.”


👍 Pobyt v Hoteli Olberg *** bol osobne overený Nikol, členkou tímu Travelking, a jeho návštevu môže s pokojným srdcom odporučiť aj vám. Ďalšie osobne overené hotely si môžete pozrieť tu.

Autor článku:

Nikol ChrástováNikol Chrástová
Aktualizované: 29. 2. 2024

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Najpredávanejšie pobyty

Inšpirujte sa tými najpredávanejšími pobytmi za posledný týždeň

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet