Osobne overené: Pobyt v prepychovom Hoteli Imperial ***** v Karlových Varoch

Vydajte sa spolu s Martinom, členom nášho Travelking tímu, do Karlových Varov. Konkrétne do luxusného Hotela Imperial *****. Aká bola cesta, ubytovanie a strava? A aké skvelé výletné ciele by ste si nemali nechať ujsť? To všetko sa dozviete.
Osobne overené: Pobyt v prepychovom Hoteli Imperial ***** v Karlových Varoch

Informácie o pobyte v bodoch

  • Termín pobytu: 21.2.2022 - 23.2.2022
  • Ubytovaní sme boli v: Hotel Imperial *****
  • Lokalitou ubytovania sú: Karlove Vary
  • Cestoval som s: Maminkou
  • Stravovanie: Polpenzia
  • Doprava: Autom

Kam a ako sme išli?

Na víkendový pobyt sme sa vypravili do krásnych Karlových Varov. Na pobyt sme sa tešili o to viac, pretože naším cieľom bol prepychový 5* Hotel Imperial *****. Na našu cestu sme volili vlastnú dopravu autom s tým, že sme vychádzali z Brna, takže do Karlových Varov sme išli zhruba 3 a pol hodiny (336 km). Z Bratislavy by cesta trvala približne 4 a pol hodiny (456 km). Dopraviť sa sem však môžete aj vlakom či autobusom, cesta ale bude o niečo dlhšia.

Ako to bolo s parkovaním?

Cesta autom býva často rýchlejšia ako ostatné spôsoby dopravy, človek ale musí riešiť to, kde zaparkuje. V cene pobytu parkovanie nebolo, ale hotel má svoje vlastné parkovisko, na ktorom je možné zaparkovať za 400 Kč/noc, čo sme využili. Parkovisko nie je priamo pri hoteli, ale vzdialené zhruba 50 m (kúsok). Hotel však poskytuje zadarmo službu odvozu auta, takže môžete prísť pred hotel, vziať si kufre a ísť na recepciu, kde kľúče od auta odovzdáte a zamestnanec hotela vám auto zaparkuje. Ako vo filme.

Kde sme sa ubytovali?

Hotel Imperial ***** je naozaj impozantnou budovou a dovolím si povedať, že je vlastne dominantou Karlových Varov, pretože sa nachádza priamo v centre mesta nad kolonádou. Atraktívnejšia lokalita na umiestnenie hotela snáď už neexistuje. Hotel tu stojí už od roku 1912 a za ten čas ho navštívilo množstvo známych osobností.

Interiér hotela je naozaj honosný a inak to nie je ani s izbami. Ubytovaní sme boli v nadštandardne veľkej izbe, ktorá bola čistá a krásna. Izba bola ladená do zelenej a červenej farby so zlatými detailmi, ako bol napríklad pekný luster. Okrem pohodlnej postele tu bolo aj posedenie. S izbou sme boli úplne spokojní.

Ako sme sa najedli v ubytovaní?

V balíčku bola zahrnutá strava formou bufetovej polpenzie, takže o dobré jedlo sme núdzu nemali. Raňajky aj večere boli veľmi pestré a naše chuťové bunky sa len rozplývali.

Raňajkový bufet obsahoval klasickú ponuku všetkých dobrôt, čo si človek na raňajky len môže predstaviť – vajcia na rôzne spôsoby, párky a klobásky, rôzne druhy údenín, syrov, pečiva aj nátierok. A nechýbali ani sladké varianty a, samozrejme, nápoje (džúsy, čaje, káva). Večerný bufet bol tiež obsiahly a na výber bolo snáď zo všetkých druhov mäsa v rôznych podobách úpravy, k tomu potom 4 rôzne prílohy, ktoré sme s mäsom mohli rôzne kombinovať. Nechýbal ani jeden sladký (bezmäsitý) variant jedla, zelenina, šaláty a výber dezertov.

Ako sme sa najedli v okolí?

Pretože sme v balíčku mali polpenziu, do reštaurácie v centre Karlových Varov sme zavítali iba raz, a to na obed. Česká reštaurácia U Švejka sa nachádza v centre Karlových Varov pri Vřídelnej kolonáde. Pochutnali sme si tu na sviečkovej omáčke a klasickom bravčovom, knedli a kapuste. To všetko sme spláchli dobrým plzenským pivom. Cena bola prijateľná, povedal by som tak strednej kategórie.

Aké bolo wellness centrum v hoteli?

Súčasťou pobytu v tomto luxusnom hoteli je aj vstup do wellness centra, ktorý sme s radosťou využili. Ubytovaní sme boli na 3. poschodí, wellness centrum sa nachádza v -1. poschodí. Dostávali sme sa doň výťahom, ale pozor – do wellness centra smeruje iný výťah ako na recepciu.

K dispozícii bol veľký bazén s teplotou 29 °C, niekoľko víriviek a tiež fínska sauna. Okrem toho sme sa tiež nechali rozmaznávať počas procedúr – aromatické masáže, bylinné kúpele a oxygenoterapia. Procedúry sú zahrnuté v balíčku a deň aj čas využitia procedúr plánuje priamo hotel ešte pred uskutočnením pobytu.

Kam sa vydať na výlet?


Záverečné hodnotenie

„Pobyt sme si užili od samého začiatku, keď na nás hneď po príchode do hotela dýchla atmosféra kúpeľov spojená s luxusom, a zároveň všetko pôsobilo veľmi príjemne a prirodzene. Určite by som vypichol postele v izbách, ktoré boli veľmi pohodlné. Strava bola chutná a rozmanitá a samostatnou kategóriou potom bolo umiestnenie hotela nad kolonádou, s pekným výhľadom na okolie. Wellness s masážou postačilo na oddych po prechádzkach. Vďaka tomu všetkému, a tiež milému personálu, sa sem určite vrátim.”


Pobyt v Hoteli Imperial ***** bol osobne overený Martinom, členom tímu Travelking, a jeho návštevu môže s pokojným srdcom odporučiť aj vám. Ďalšie osobne overené hotely si môžete pozrieť tu.

Autor článku:

Najpredávanejšie pobyty

Inšpirujte sa tými najpredávanejšími pobytmi za posledný týždeň

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet