Kam za najkrajšími vianočnými trhmi v Maďarsku v roku 2021?

Turisti aj svetové média právom označujú vianočné trhy v Maďarsku za jedny z najkrajších na svete. Príďte si aj vy pozrieť jedinečný kultúrny program a ochutnať pikantné špeciality aj znamenité miestne vína. Ak premrznete, zohrejte sa v termáloch.
Kam za najkrajšími vianočnými trhmi v Maďarsku v roku 2021?

Chýba vám tohto roku trochu tej nefalšovanej atmosféry blížiacich sa Vianoc? Príďte ju zakúsiť k našim južným susedom, do Maďarska, kde sú adventné trhy v plnom prúde. Tešiť sa môžete na parádnu svetelnú výzdobu historických námestí, tradičné výrobky miestnych remeselníkov aj na bohatý kultúrny program. Pokiaľ aj napriek ochutnávke pikantných maďarských špecialít a lahodného vareného vína vymrznete, zohrejete sa v termálnych kúpeľoch. Uvidíte, že jeden deň vám na spoznanie všetkých lákadiel predvianočnej Budapešti, Sárváru či Egeru vám určite stačiť nebude. Vydajte sa sem teda na víkendový pobyt a zistite, čím sú vianočné trhy v Maďarsku tak výnimočné.

🎄 Budapešť

Vianočné trhy v Budapešti sú právom označované za jedny z najkrajších a najchutnejších sviatočných trhov na celom svete. Ak ste ich čaro ešte neokúsili na vlastnej koži, vydajte sa na ich návštevu už tento rok - do 31. decembra ich určite stihnete! Stánky s tými najkúzelnejšími remeselnými a dizajnérskymi výrobkami sa každoročne nachádzajú na Vörösmartyho námestí (Vörösmarty tér). Bezpochyby ho nájdete podľa tradične vyzdobených uličiek, ktoré k námestiu smerujú a vťahujú návštevníkov priamo do centra diania. Na námestí nájdete desiatky drevených stánkov rozostavaných okolo rozžiareného vianočného stromčeka a pozoruhodnej výzdoby. Okrem množstva ručne vyrábaných ozdôb a originálnych darčekov vás tu zaujme ešte ďalšia typická súčasť práve maďarských vianočných trhov - neodolateľná vôňa lahodných pochúťok. Nechajte sa zlákať neodmysliteľným pikantným gulášom alebo rybacou polievkou halászlé. Chuť na sladké vám zas zažeňte horúcou čokoládou, marcipánovými zákuskami, perníčkami či plnenými rožkami. A čo nesmiete vynechať počas návštevy maďarských trhov? Jednoznačne znamenité víno z maďarských viníc a pivničiek. To sa vám bude najlepšie popíjať počas sledovania kultúrneho programu, ktorý sa tohto roku odohráva každú adventnú nedeľu. Pokiaľ vám ale začne byť aj napriek pálivým jedlám a vínam, čo rozprúdia krv, poriadna zima, zohrejte sa v termálnych kúpeľoch priamo v Budapešti. Medzi tie najobľúbenejšie termály tu patria Kúpele Széchenyi, Lukács či Gellert.

V Budapešti sa o svoje zdravie báť skutočne nemusíte. Vstup na trhy totiž majú len osoby s platným covid pasom a s občianskym preukazom, ktoré sú kontrolované pri vstupe. Mnohí stánkari najnovšie ponúkajú možnosť bezkontaktnej platby kartou pre ešte väčšie pohodlie a bezpečie.

  • Termín konania: 19. 11. 2021 - 31. 12. 2021

🎄 Eger

Adventné obdobie v meste Eger sa nesie v obzvlášť rozprávkovom duchu. O parádnu atmosféru sa tu stará nielen osvetlený hrad Eger dohliadajúci na mesto z vrchu, ale tiež nádherná výzdoba barokového centra. Za sviatočnými potešeniami, vôňami a chuťami sa vydajte až na tri susediace námestia - vianočné trhy sa v Egeri tradične odohrávajú na námestiach Gárdonyi Géza, Dobó a na námestí Végvári Vitézek. Okrem nespočtu skvelých darčekov a lahôdok sa tu môžete tešiť na bohatý program, v rámci ktoré sa môžete tešiť na koledy spievané speváckymi zbormi aj koncerty populárnych kapiel či vážnej hudby na vysokej úrovni. Medzi prvými ohlásenými účinkujúcimi sa tak vyníma napríklad meno Imre Rakonczai, ktoré patrí známeho pianistovi a skladateľovi maďarského pôvodu. Deti zas na miestnych vianočných trhoch milujú pestrú ponuku atrakcií. Ani tento rok nebudú v Egeri chýbať kolotoč, tvorivé dielne, ľadová plocha na korčuľovanie či výstava perníčkov. Môže byť váš predvianočný výlet do Egeru ešte príjemnejší? Samozrejme - stačí si deň vylepšiť návštevou miestnych slávnych kúpeľov s liečivou vodou.

  • Termín konania: 26. 11. 2021 - 24. 12. 2021

🎄 Debrecín

Historické mesto Debrecín poznajú najmä návštevníci z východného Slovenska. Niet sa čomu diviť, veď mesto totiž leží sotva dve hodiny cesty od Košíc. Určite sa mu ale nevyhýbajte ani vtedy, ak máte do Debrecínu trochu ďalej - za jeho krásami sa oplatí cestovať, a zvlášť v období adventu. Za tradičnými vianočnými trhmi sa sem vydajte Kossuthovo námestie (Kossuth tér), ktoré určite neprehliadnete vďaka pôsobivej výzdobe. Námestiu s dreveným betlehemom a svetelnými inštaláciami najrôznejších tvarov dominuje 45-metrov vysoké ruské kolo. Nechajte sa ním zlákať na jazdu, vďaka ktorej uvidíte celý Debrecín ako na dlani. A až budete mať nakúpené suveníry a darčeky pre celú rodinu, vychutnajte si fantastické víno z regiónu alebo miestne špeciality. Výbornú chuť jedla vám ešte viac spríjemní pohľad na program plný koncertov a divadelných predstavení. Deti budú nadšené z obľúbeného bábkového divadla, návštevníkov každého veku zas poteší pohľad na zapaľovanie adventných sviečok každú nedeľu.

  • Termín konania: 26. 11. 2021 - 23. 12. 2021

🎄 Miskolc

Maďarské mesto Miskolc je známe hlavne vďaka unikátnym jaskynným kúpeľom. Začiatkom zimy sa sem oplatí vydať tiež kvôli krásnym vianočným trhom, ktoré patria v Maďarsku medzi jedny z najobľúbenejších. Zdobené stánky tu nájdete na Námestí svätého Štefana (Szent István tér), kam sa môžete dostať tiež vyzdobenou adventnou električkou. Už na prvý pohľad vás tu zaujme bohatý program, lahodiaci očiam aj ušiam - tešiť sa môžete na podujatia pre deti i dospelých, predstavenia rozprávok, koncerty aj vystúpenia speváckych zborov spievajúcich tie najkrajšie vianočné koledy. Vaše chuťové bunky zas nadchne bohatá ponuka voňavých jedál a teplých nápojov. Chýbať tu nebudú pikantné pečené klobásky, perníčky, zákusky ani hutné a horúce polievky, ktoré vás zahrejú v každom počasí. Neodmysliteľnou súčasťou vianočných trhov v Miskolci je tiež takzvaná „Krabička lásky“ - Szeretetdoboza, čiže zbierka darčekov pre deti a rodiny v núdzi či zvieracie útulky. Vianočné trhy v Miskolci tak skrášlia nielen vaše sviatky, ale pripravia požehnané Vianoce aj pre tých, ktorí to najviac potrebujú.

  • Termín konania: 26. 11. 2021 - 30. 12. 2021

🎄 Sárvár

Vianočné trhy v meste Sárvár sľubujú bohatý kultúrny program, ktorý si môžete prezrieť najmä počas víkendov. Za rozmanitými podujatiami sa vydajte na Poštové námestie (Posta tér) v centre mesta, kde sa na vyzdobenom pódiu konajú vystúpenia detských i dospelých speváckych zborov, kapiel aj ľudových súborov z regiónu aj celého Maďarska. Každú adventnú nedeľu sa navyše môžete tešiť na slávnostné zapálenie tradičnej sviečky. Okolo pódia nechýbajú ani drevené stánky ponúkajúce ako výrobky miestnych umelcov, tak aj lákavé pochúťky (nielen) maďarskej kuchyne. Zlákať na ochutnávku voňavého vareného vína či miestnych perníkov. Alebo dáte prednosť ostrejším špecialitám? V Sárvári si nezabudnite tiež vyhradiť čas na návštevu miestnych termálnych kúpeľov Sárvár, ktoré milujú ako deti vďaka parádnym toboganom a animátorským programom, tak aj dospelí kvôli relaxačným bazénom a saunovému svetu.

  • Termín konania: 26. 11. 2021 - 23. 12. 2021

Autor článku:

Objavujte Maďarsko s Travelkingom

Vyberajte z jedinečných a overených pobytov

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK