Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Cestovný denník: Wellness Penzión *** Strachan

Nevyskúšali sme síce všetky slovenské penzióny, ale sme ochotní sa s vami hádať, že Wellness Penzión Strachan patrí medzi najlepšie. Možno sa nám točí hlava z výhľadu na vrcholky Belianskych Tatier, ale skôr to bude spôsobené tým, že Strachan "válí".

Penzión sa nachádza v Ždiari, len niekoľko kilometrov od Popradu. A pri pohľade naň a jeho okolie by nejednému ostrieľanému cestovateľovi slzička národného dojatia vyhŕkla. Na prvý pohľad penzión pripomína rozprávkový zámok. Na druhý pohľad tiež. A nejde o mylný dojem, pretože sme sa v ňom mali ako v rozprávke. Obsluha v krojoch, izby s atmosférou predminulého storočia (v dobrom slova zmysle), štýlové interiéry aj krásne okolie robia z pobytu vo Wellness Penziónu Strachan jedinečný zážitok.

Začnite deň šampanským

Úprimne sme súcítili s prehýbajúcimi sa stolmi, na ktorých boli pripravené raňajky. Z množstva teplých i studených pokrmov si vybral úplne každý, v mojom prípade aj niekoľkokrát. Vôňa kávy a výhľad na majestátne štíty priamo z reštaurácie sú skvelým dôvodom si privstať, ešte lepším dôvodom je však šampanské, ktoré sme si na raňajky mohli nalievať podľa vlastného uváženia.

V reštaurácii sa tešte na slovenské špeciality

Opusťme teraz, hoci neradi, vynikajúce jedlo a pozrime sa na okolie penziónu. Či už ste nadšenými turistami, vášnivými lyžiarmi či náruživými cyklistami, nudiť sa tu rozhodne nebudete. Ak ste lenivci ako my, potom uvítate možnosť posadiť sa s šálkou čaju či inou dobrotou na vonkajšiu terasu. Odporúčame zájsť si na výlet a navštíviť Beliansku jaskyňu, ktorej vnútorná kvapľová výzdoba je úžasným prírodným dielom. Za zábavou môžete vyraziť do aquaparku Vrbov alebo Aquacity Poprad.

Wellness Penzión Strachan sme navštívili v zimnej sezóne a keby sme neboli drevá (čo vy iste nie ste), využijeme možnosť zalyžovať si priamo pri penzióne alebo nasadneme na skibus a necháme sa zadarmo odviezť do neďalekého strediska Ski & Sun Bachledka. Aj čo sa bežiek týka, zasnežené okolie by potešilo každého športovca.

Romantika ako Tatry

Po celodennom športovaní, výletovaní či relaxovaní nie je nič lepšie, než zarelaxovať si ešte viac. Z wellness je podobne ako z reštaurácie úchvatný výhľad, tým však výhody nekončia. Ponoriť sa do horúcej vírivky, len tak si ležať na lehátku a uvoľniť svaly alebo posilniť imunitu v saune bolo veľmi príjemné, keď so sebou na dovolenku vezmete svoju drahú polovičku, na romantický zážitok do smrti nezabudnete.

Penzión však nie je skvelým miestom len pre zamilované páry, ale aj pre rodiny s deťmi. Keďže sme si vybrali pre svoju návštevu termín českých jarných prázdnin, mohli sme sa o tom na vlastné oči (a predovšetkým uši) presvedčiť. Deti si pobyt skutočne užívali a v penzióne si pre ne neustále vymýšľali nejakú zábavu ako návštevu maskota - psa Bernieho alebo skupinové kreslenie.

V Ždiari je okrem Wellness Penziónu Strachan aj Hotel Bachledka **** Strachan, o ktorom platí všetko, čo sme napísali o penzióne. Odporúčame miestnu poctivú cesnačku, ktorá nás krásne rozohriala a vrátila nám dych, o ktorý sme prekvapením prišli pri prehliadke štýlových interiérov hotela. Či už si vyberiete penzión alebo hotel, prajeme šťastnú cestu a čo najpríjemnejší zážitok.Čo tak sa vydať na pobyt?

Autor článku:

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK