Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa čoho pobyty overujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobne overené musí spĺňať aspoň 2 z 3 kritérií:

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pokiaľ sa k pobytu zákazníci vracajú i po stýkrát, je skutočne kvalitný.

Cestovný denník: Wellness hotel Javorník

Pravidelne pre vás testujeme a osobne overujeme naše hotely. Tentokrát sme sa vydali na Slovensko neďaleko českých hraníc do Lysej pod Makytou, kde sme strávili víkend vo Wellness hoteli Javorník. A ako to dopadlo?
Cestovný denník: Wellness hotel Javorník

Prvé dojmy - pokoj a pohoda

[Wellness Hotel Javorník](https:// travelking.sk/recenze/668-wellness-hotel-javornik) sme našli v pokojnej lokalite hneď pod jednou zo zjazdoviek a priamo pri lese, mimo akejkoľvek hlavnej cesty. Super bolo, že nebol "nalepený" na nejakých ďalších chatkách a bol pred ním dostatok miesta na parkovanie. Už zvonku sme tak tušili, v ktorej časti sa skrýva wellness zóna.

Hotel na „trojhviezdičku“ vyzeral výborne, hneď pri vstupe vás uvíta recepcia, vedľa nej sme potom našli detský kútik, posedenie, nástenku s oceneniami a fotkami a vstup do reštaurácie. Prvý dojem bol teda viac než dobrý – sympatický hotel s pekným zázemím.

Wellness Hotel javorník

Dvojlôžková izba bola čisto a moderne vybavená. Nechýbali čisté uteráky alebo mydlo, telefón, poháre a info karta o hoteli. Dojem kazila len televízia, ktorá bola skôr vo veľkosti monitora. Dostupné kanály boli štandardné – slovenské a české. Postele boli pohodlné a podľa dohody sme mali taktiež pripravenú detskú postieľku, takže všetko bolo OK. Naša izba na druhom poschodí mala francúzske okná s upokojujúcim výhľadom na protiľahlý les. Wifi bola bez hesla a fungovala bez problémov. Ďalšie typy izieb sú s prístelkami a hodia sa pre rodiny s deťmi, medzi ktorými je hotel veľmi obľúbený.

Pochutnali sme si

Reštaurácia bola čistá a vkusne zariadená, vďaka jej čiastočnému rozdeleniu na tri časti sme mali dostatok pokoja a priestoru aj s dieťatkom. V cene balíčka sme mali polpenziu + pre každého kávu a 2 dcl vína zdarma. Raňajky (8 – 10 hodín) boli formou bufetu, na ktorom nám nechýbalo nič od sladkých vecí, cez ovocie a zeleninu až po páročky alebo praženicu. Obsluha navyše všetko svedomito dopĺňala.

Wellness Hotel Javorník

Večere (18 – 20 hodín) formou trojchodového menu boli výborné. Porcie boli viac než dostatočné, takže ani väčší jedáci tu nebudú ukrátení. Hlavné jedlo sa vyberalo pri príchode a potom pri raňajkách. Kto má rád sladké určite ho poteší sladká bodka v podobe palaciniek alebo štrúdle (oboje vynikajúce!). Po dobrej skúsenosti z prvého dňa sme hotelovú reštauráciu využili tiež na obed a rozhodne neľutujeme.

K reštaurácii patrilo tiež posedenie vonku, ktoré sa ale hodilo skôr na relax a posedenie pri pive, než na vychutnanie jedla.

Otestovali sme tiež pýchu hotela - wellness

Pretože nám jeden deň skoro celý pršalo, wellness (pre nás k dispozícii 16 – 21 hodín) bolo veľmi prínosnou položkou v balíčku. Wellness bolo novo pristavané k hotelu a ide sa k nemu okolo recepcie, kde si vezmete kľúč od skrinky (pokiaľ idete už v plavkách, ani nie je potrebný).

Wellness zóna zodpovedá popisu v ponuke a pozostáva z miestnosti na masáže, šatne s možnosťou úschovy vecí do uzamykateľných skriniek (sú tu tiež k dispozícii uteráky a plachty), spŕch a samotného priestoru so saunami, vírivkou a odpočinkovou zónou, ktorý je veľmi priestranný.

Wellness v Hotelu Javorník

Zatiaľ čo sauny boli oddelené stenou, z ležadiel (celkovo 5) a vírivky (až pre 4 ľudí) bolo možné vidieť skrz presklenú stenu von na protiľahlý les. Nechýbala ani voda na doplnenie tekutín po saunovaní. Vo wellness sme boli prekvapivo vždy skoro sami. Vírivka bola taktiež nedávno vymenená, takže už nie je oválna zabudovaná v zemi, ale majú klasickú štvorcovú nad zemou (dojem to určite nekazí).

Mínusy: Počas nášho pobytu bola práve mimo prevádzky parná sauna a vo vírivke nefungovali všetky trysky. To je ale dočasná záležitosť a tak veríme, že vás to už nezastihne. Keď sme si chceli objednať masáž pre 1 osobu, bolo nám povedané, že masérka dochádza a muselo by sa objednať viac ľudí.

Plusy: Pokoj, priestor, moderné zázemie. Vo wellness navyše nebol problém zostať chvíľu po oficiálnom uzatvorení o 21:00, personál to nijak neriešil.

V hoteli bol priestranný detský kútik a tiež voľne prístupný biliard a stolný futbal. V reštaurácii je veľká televízia a bar, takže nudiť sa určite nebudete.


Ďakujeme za ochotu

Najlepšou stránkou celého pobytu bol určite personál, ktorý bol ochotný (s bábätkom sme mali dosť špecifických potrieb), príjemný a vždy všetko vysvetlil, prípadne poradil, kam na výlet. Všetko bolo bez problémov a ak by sme mali bodovať, určite dávame miestnym zamestnancom 11 z 10 možných bodov.


Poznávanie Veľkých Javorníkov

V zime sú okolité aktivity jasné – lyžovanie na hneď niekoľkých blízkych zjazdovkách. Teraz v lete je to najmä turistika a výlety.

Okolie hotela ponúka hneď niekoľko trás, ktoré vás dovedú na hrebene, a tie ďalej vedú i na Malý a Veľký Javorník. Najbližšie hrebeňové rázcestie je Kohútka, kde je niekoľko horských chát s reštauráciami a krásny výhľad do Čiech. Môžete tu dôjsť peši po žltej turistickej trase (cca hodina a pol od hotela) alebo sa doviezť autom po asfaltovej ceste (6 km) a pokračovať po hrebeňovej trase.

Velké Javorníky

Červená trasa po hrebeňoch je vhodná i pre cyklistov.

Tieto trasy sa hodia pre každého, kto má rád prírodu a nemá problém po nich vyjsť alebo vyšliapať kopec (my sme to zvládli aj s dieťaťom v šatke bez problémov).

Zhrnutie na záver

Okrem predplatených služieb sme na hoteli doplácali 22€ (obed pre dvoch a nejaké pitie k večeri) a na Kohútke sme sa najedli za približne cca 9€. Naša peňaženka teda rozhodne nejak vážne neutrpela a zážitkov za túto cenu máme viac než dosť.

Wellness hotel Javorník tak môžeme s pokojným svedomím odporúčať každému, kto má rád prírodu a relax. Nám hotel a okolie poskytlo ideálny oddych na víkend! A to i s (občas) plačúcim bábätkom. :)

Autor článku:

Najpredávanejšie pobyty

Inšpirujte sa tými najpredávanejšími pobytmi za posledný týždeň

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK