Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa čoho pobyty overujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobne overené musí spĺňať aspoň 2 z 3 kritérií:

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pokiaľ sa k pobytu zákazníci vracajú i po stýkrát, je skutočne kvalitný.

Cestovný denník: Hotel Golden Ball Club a Hotel Capitulum

Podobne ako vo Francúzsku nájdete okrem Paríža ďalšie malebné mestečká, Anglicko netvorí len Londýn, v Česku je okrem Brna ešte Praha, aj Maďarsko ponúka iné historické perly než Budapešť. Navštívte Györ. Nerozmýšľajte veľmi dlho. Vydajte sa do Györu.
Cestovný denník: Hotel Golden Ball Club a Hotel Capitulum

Podobne ako vo Francúzsku nájdete okrem Paríža ďalšie malebné mestečká, Anglicko netvorí iba Londýn a v Česku je okrem Brna aj Praha, i Maďarsko ponúka iné historické perly ako len Budapešť. Napríklad mesto ktoré leží len 200 km od Brna. Nemusíte sa dlho rozhodovať. Choďte do Györu.

My sme tiež išli. Naše nadšenie môže byť spôsobené tým, že sme do Györu vycestovali v predvianočnom období a vybrali sme si dva veľmi príjemné hotely, ale sme si istí, že nebudete výlet ľutovať v žiadnom období v roku.

Ako doma, ale krajšie

[Hotel Golden Ball Club ****](https:// travelking.sk/recenze/709-golden-ball-club) stojí kúsok od vlakovej a autobusovej stanice a je tak veľmi dobre dostupný aj pre hostí bez auta. My sme napríklad zvolili cestu priamou autobusovou linkou z Brna, ktorá trvala okolo troch hodín. Hotel pôsobil už pri príchode naozaj útulne a prvé dojmy boli viac ako pozitívne. Izby vyzerajú presne tak krásne ako na fotkách, a pokiaľ vám bude smutno za nejakým známym jazykom, v televízií si môžete naladiť jeden alebo dva programy v češtine. Avšak, ak vám chýba materinský jazyk, stačí sa ísť poprechádzať do centra mesta. Györ je totiž tak obľúbený a dobre dostupný, že ak budete všímavý tak zistíte, že o slovenčinu a češtinu tu skutočne núdza nie je.

Hotel Golden Ball si obľúbite

Raňajky a večeru v Golden Ballu sme síce hodnotili nadpriemerne, no ten pravý gastronomický zážitok príde až vtedy keď si objednáte nejakú špecialitu z jedálneho lístku. Dali sme si kačku na slivkách a krevetové rizoto, oboje patrilo k tomu najlepšiemu, čo sme doteraz na cestách ochutnali. Mimochodom, ako takmer všade v Maďarsku, aj tu si potrpia na mimoriadnu ponuku kvalitných vín, večeru alebo obed tak môžete zapiť niečím skutočne výnimočným.

Tou ozajstnou lahôdkou je však nové miestne wellness centrum. Zaujímavo riešené bazény, vírivka, sauny, para, skrátka všetko, čo od wellness čakáte. Ako príjemný bonus si môžete priamo v bazéne vychutnať napríklad miešaný nápoj. Kráľovsky sme si tu odpočinuli a dokonca sme výnimočne na chvíľku zabudli na prácu (pochopiteľne sa nám to v Travelkingu nestáva často, čo len podčiarkuje skvelý dojem z hotela).

V hoteli Capitulum únava kapituluje

Tak ako večera v Golden Ball, tak aj jeho wellness môžete ako hostia využívať [hotelu Capitulum](https:// travelking.sk/recenze/721-hotel-capitulum). Tento štvorhviezdičkový hotel leží priamo v historickom centre Györu, takže k pamiatkám a zaujímavým miestam to budete mať len pár krokov. Izby sú naozaj luxusné, budete si pripadať skôr ako na zámku než v hoteli.

Györ je krásne historicke mesto

Teraz už ale k Györu samotnému. Pamiatky, krásne historické budovy a kostoly sú iba začiatkom toho, čo toto mesto v severnom Maďarsku ponúka. Romantickou prechádzkou popri rieke Rábe či jedného z ramien Dunaja, ktoré sa v Györi stretávajú, si môžete okoreniť zastávkou v lodnej reštaurácií Westy Hajó, priamo na nábreží sa tiež koná mnoho rôznych kultúrnych podujatí.

Pri našej návšteve Györu v tom období celému mesto vládla vianočná atmosféra a úzke uličky pripomínajúce Prahu, boli zastavané stánkami s vareným vínom a tradičnými maďarskými pochúťkami. Na malom námestí pri rieke bolo vytvorené klzisko, na ktorom maďarský baletný súbor predvádzal na korčuliach rozprávku (čo bolo pre jeho menej skusených jedincov celkom nebezpečné). Veľkým lákadlom Györu sú celoročne miestne termálne kúpele, v ktorých si nájdu to svoje návštevníci každého veku.

Je celkom jedno, či dáte prednosť ubytovaniu v hoteli Golden Ball alebo v hoteli Capitulum. Oba hotely sú v niečom jedinečné a z obidvoch sa dostanete priamo do centra diania.

Autor článku:

Najpredávanejšie pobyty

Inšpirujte sa tými najpredávanejšími pobytmi za posledný týždeň

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK